Bugun...
Bizi izleyin:Çanakkale Obezite Okulu İlk Mezunlarını Verdi!

Tarih: 15-05-2018 14:01:46 + -


Sağlıklı beslenme ve fiziksel aktivite alışkanlığı kazandırmak, sağlıklı hayatın "hayat tarzı" olarak benimsenmesini sağlamak ve obeziteye dikkat çekmek amacıyla gerçekleştirilen "Çanakkale Obezite Okulu Programı" ilk mezunlarını verdi.


Çanakkale Obezite Okulu İlk Mezunlarını Verdi!

Çanakkale Sağlıklı Hayat Merkezi'nde 21 Mart’tan bu yana devam eden program kapsamında diyetisyen ve psikologlar tarafından sağlıklı beslenmeye ve yeme davranışının psikolojik yönüne dair eğitimler verildi. Kişiye özel beslenme programları hazırlanarak diyet takibi gerçekleştirildi, motivasyon çalışmalarının yanı sıra bireysel psikolojik görüşme hizmeti sağlandı. Spor antrenörleri eşliğinde katılımcılara aerobik, pilates ve spor aktiviteleri yaptırılmış ekip üyelerinin katılımı ile de düzenli yürüyüş ve egzersiz faaliyetleri gerçekleştirildi. Bunların yanı sıra; katılımcılar İl Sağlık Müdürlüğünce düzenlenen özel günlerdeki yürüyüşlere katıldılar.

 

Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan bilgilendirmede Obezite Okuluna her yaş grubundan katılımcının kabul edildiği programa 95 katılımcının başvurduğu, 61 katılımcının mülakatlara gelmiş ve mülakatlar sonucunda 26 katılımcının seçildiği belirtildi. 26 katılımcıdan ise 21’inin programı tamamladığı açıklandı. 7 hafta sonunda katılımcıların ağırlıkları ölçülerek; ağırlık kayıpları yağ, su ve kas bazında değerlendirildiği bilgisi verildi. Yazılı sınav sonucu, devamsızlık durumu, verilen ödevlerin yapılması, ağırlık kayıpları, yağ kayıpları ve beden kitle indeksindeki düşüş oranları başlıklarında katılımcılar değerlendirilmiş, ölçüm yapılan 21 katılımcıda, 7 hafta sonunda toplamda 64,8 kg ağırlık kaybı sağlanırken bu sayının 48,6 kilogramı yağ kaybı olarak kayıtlara geçti.

EN BAŞARILI KATILIMCILAR ÖDÜLLENDİRİLDİ

 

Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğünce Düzenlenen Obezite Okulunda En başarılı 4 katılımcıya hediye verilirken; sonraki obezite okulu programlarında koçluk yapma hakkı tanınarak katılımcıların programa devamlılığı sağlandığı bilgisi verildi. Müdürlükten yapılan açıklamada; “Çanakkale Obezite Okulu 2. Dönem Programı kayıtları ise Eylül ayı başında başlayacak olup; başvurular Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü’nün Barbaros Mahallesi’nde yer alan ek binası Halk Sağlığı Başkanlığı ‘’Sağlıklı Hayat Merkezi’nde şahsen yapılacaktır. Ücretsiz gerçekleştirilen programın yeni dönem kayıtları Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü’ne ait web sitesi ve sosyal medya hesaplarından, aile hekimliklerinden ve hastanelerden duyurulacaktır” denildi.
Bu haber 3013 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SAĞLIK Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI