Bugun...
Bizi izleyin:Çanakkale İş Dünyası İstihdam Ziyaretlerinde..

Tarih: 13-03-2019 11:05:44 + -


İstihdam teşviklerinin iyi anlaşılması ve uygulanması konusunda Çanakkale Ticaret Borsası ve Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası üye ziyaretlerine başladı. Seferberlik kapsamında, istihdam maliyetlerinin azaltılması ve rekabet gücünün arttırılması noktasında sağlanan destek ve teşvikler bu ziyaretlerde Çanakkale iş insanlarına anlatılıyor.


Çanakkale İş Dünyası İstihdam Ziyaretlerinde..

İstihdam teşviklerinin iyi anlaşılması ve uygulanması konusunda Çanakkale Ticaret Borsası ve Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası üye ziyaretlerine başladı. Seferberlik kapsamında, istihdam maliyetlerinin azaltılması ve rekabet gücünün arttırılması noktasında sağlanan destek ve teşvikler bu ziyaretlerde Çanakkale iş dünyasına anlatılıyor. Çanakkale Ticaret Borsası Meclis Başkanı Abdullah Deniz, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ali Çalışkan, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Hilmi Ercan’ dan oluşan heyet Çan’da Etili Seramik,  Pera Seramik, Kale Seramik ve Çan Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nı ziyaret ettiler.

 

Etili Seramik kurucusu İsmail Tülek ve Selçuk Tülek, Pera Seramik Satınalma Müdürü İlhan Demiral, Kale Seramik Mali İşler Müdürü Nedim Ceylan ile gerçekleştirilen ziyaretlerde, ekonomide, ticarette, üretim ve işsizlikle mücadelede yaşanan sıkıntıları ortadan kaldırmak amacıyla yeniden başlatılan istihdam seferberliğinin getirdiği destek ve teşvikler konusunda bilgiler verilirken işletme sahiplerinden sektörleri ile ilgili yaşamış oldukları sıkıntıları dinlenerek  önerileri de alındı.

İstihdam Heyeti Etili Seramik,  Pera Seramik ve Kale Seramik’i Çanakkale ilinde "En fazla İstihdam Sağlayan 100 Şirket Listesi" ve "İlin Önde Gelen Şirketler Listesinde" bulunmalarından dolayı kutladı. Heyet daha sonra Çan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Emin Görgün’ü ziyaret etti. “İstihdam Seferberliği 2019” kapsamında esnaf odaları üyeleri ile yapılacak çalışmalar değerlendirildi.

"BURASI ÇANAKKALE BURADA İŞ VAR"

Çanakkale Ticaret Borsası Meclis Başkanı Abdullah Deniz “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde başlatılan ve TOBB olarak sahip çıktığımız istihdam seferberliği programı ile geçen yıl 1,5 milyon kişinin istihdamını gerçekleştirildi. Türkiye genelinde 2.5 milyon kişiye istihdam olanağı sağlayacak yeni program kapsamında Sayın Valimiz Orhan Tavlı başkanlığında; bir araya gelerek odalar, borsalar, özel sektör ile kamu kurum ve kuruluşların üzerine düşen görevler, Çanakkale’de yapılacak olan çalışmalar ve izlenecek yol haritası üzerinde görüştük. Bu kapsamda odalarımıza, borsalarımıza kayıtlı üyelerimizi  İstihdam teşviklerinin iyi anlaşılması ve uygulanması konusunda üye ziyaretlerimize başladık.  Türkiye zor zamanlardan geçiyor. Biz ülkemize ve iş dünyasına güveniyoruz. Böylesine zor zamanlardan geçerken hepimize büyük görevler, sorumluluklar düşüyor. Devletimizin istihdam adına sağladığı bir dizi teşvikler var. Bunların her biri büyük fırsatlar. SGK ve maaş avantajı sağlayan birçok destekleme var.  Çanakkale iş dünyasının, üyelerimizin ve camiamızın bu fırsatlardan yararlanmasını öneriyoruz. Burası Çanakkale burada iş var" diye konuştu.  
Bu haber 981 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER İLÇELERDEN Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI