Bugun...
Bizi izleyin:Çanakkale'den İmamoğlu'nun Kampanyasına Destek

Tarih: 31-05-2019 06:36:42 Güncelleme: 31-05-2019 06:50:42 + -


31 Mart seçimlerinden sonra mazbatası geç verilen, daha sonra da YSK kararı ile mazbatası elinden alınan İstanbul Büyükşehir Belediyesinin seçilmiş belediye başkanı Ekrem İmamoğlu'nun seçim kampanyasına Çanakkale'de bağış yapıldı.


Çanakkale'den İmamoğlu'nun Kampanyasına Destek

CHP İl Başkanlığı öncülüğünde gerçekleştirilen Bağış kampanyasında toplanan paralar CHP'li ve İYİ Partili yöneticilerinde desteklerinin yapılmasının ardından bugün Ekrem İmamoğlu için açılan hesaplara yatırıldı. Bağış kampanyası için CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan, CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, CHP Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, İYİ Parti İl Yöneticileri, partililer ve vatandaşlar yoğun katılım gösterdiler.

 

CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan, Ekrem İmamoğlu'na yapılan bağış ile ilgili şu açıklamalarda bulundu; "CHP il örgütü olarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu'na destek amaçlı, onun kampanyasına destek sağlamak için bir araya gelmiş bulunuyoruz. Parti yöneticilerimiz, partililerimiz, belediye başkanlarımız ile İYİ Partili yöneticilerimiz ve vatandaşlarımızla birlikte bağışta bulunacağız. Bildiğiniz gibi kampanya başlatıldığı günden bu yana Çanakkale'de yoğun ilgi vardı. Bu süreç içerisinde tüm hemşerilerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum" dedi.

"İSTANBUL ÖRGÜTÜMÜZ İLE KOORDİNELİ ÇALIŞIYORUZ"

Ekrem İmamoğlu'nun yenilenecek olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini tekrar kazanabilmesi için Çanakkale İl Örgütünün de görevlendirildiğini belirten Güneşhan; "Bildiğiniz gibi İstanbul'daki seçimler sonuçlanmış, seçim sonuçları açıklanmıştı. Ekrem İmamoğlu mazbatasını teslim alıp görevine başlamıştı. Fakat 6 Mayıs tarihinde YSK'nın anlaşılması mümkün olmayan kararla tekrar seçimlerin yenilenmesine karar verildi. Bu 16 milyonluk İstanbul seçmenine yapılmış bir hakarettir. Seçmenlerin hakları gasp edilmiştir, 16 milyonluk seçmen 23 Haziranda yapılacak olan seçimde gereken dersi verecektir. Bizde Çanakkale il örgütü olarak İstanbul il örgütü ile koordineli çalışıyoruz. Her türlü desteği veriyoruz; Belediye başkanlarımız, partili yöneticilerimi ayın 13-15 tarihlerinde çalışmalarını yapacaklar. Bizde bu süreçte hep beraber olacağız. 23 Haziran'dan sonra Türkiye'de her şey çok güzel olacak" dedi.

"ONLAR DEVLETİN GÜCÜNÜ, BİZ HALKIN GÜCÜNÜ HAREKET EDİYORUZ"

CHP Genel Başkan yardımcısı Av.Muharrem Erkek ise yaptığı konuşmada; "Devletin Cumhurbaşkanı, devletin bakanları her şeyi bıraktılar, Milletin ve devletin ağır sorunlarını bırakıp İstanbul seçimini koşturuyorlar. Seçimleri siyasi partiler yapar, seçimlerde de siyasi partiler yarışır. Devlet taraf olmaz. Ama hem Cumhurbaşkanı hem de devletin tüm bakanları, devletin tüm imkanlarını arkalarına alarak İstanbul'da seçimin sonucunu değiştirmeye çalışıyorlar. Bizlerde hep birlikte elimizden alınan bir hakkı yeniden almak için büyük bir dayanışma içerisindeyiz. Onlar devletin gücüyle; bizler ise halkımızın gücüyle hareket ediyoruz. Halkın verdiği mazbatayı hiçbir güç geri alamaz ve iptal edemez" dedi.

"DAYANIŞMA İLE BU ADELETSİZLİĞİ, ADALETLE ORTADAN KALDIRACAĞIZ"

Türkiye'nin büyük sorunları olduğunu buna rağmen Cumhurbaşkanı Erdoğan başta olmak üzere tüm bakanların İstanbul seçimlerini kazanmak için devletin gücüyle hareket ettiklerini belirten Erkek; "23 Haziranda İstanbul seçmen i bunu yeniden gösterecektir. İstanbul seçmeni 23 Haziranda bir hakkı teslim edecek ve demokrasi kazanacaktır. Bu vesile ile bu dayanışmayı gösteren herkese de çok teşekkür ediyorum. Şuan da Türkiye'nin her yerinde Ekrem İmamoğlu'na destek olabilmek için inanılmaz bir özveri var. Cebinde 50 lirası olan gidip 20 lirasını bağışlıyor. Milyonlarca insan destek oldu. Bu özveri bizlerin sorumluluğunu daha da arttırıyor. Her zaman söylüyoruz; Türkiye gerçekleri görmeye başladı. Türkiye'nin yaşadığı haksızlıkları, hukuksuzlukları, israfı bugün işsizliğin, yoksulluğun derin krizin olduğu ekonomide İstanbul seçimini iptal ettiler. 1 Nisan gününe kadar İstanbul İl Seçim Kurulunun tutanağına Ekrem İmamoğlu seçilmiş belediye başkanıydı. 1 Nisandan bugüne ise; yaşamadığımız şeyleri yaşattılar bizlere. Bunun sonucunda Türk Lirası dolar karşısında yüzde 10 değer kaybetti. Bu dünya tarihinde görülmüş bir şey değil ve en büyük kayıptır. 82 milyon vatandaşlar olarak her bir kişi 3 bin 300 lira daha dışarıya borçlandık. Ekonomik krizle mücadele etmesi gerekenler maalesef seçmenin hakkını  gasp ettiler. Bizler büyük bir dayanışma ile bu adaletsizliği adalet ile ortadan kaldıracağız" dedi.
Bu haber 4173 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI