Bugun...
Bizi izleyin:Çanakkale'de “Ne Kadar Para O Kadar Ekmek” Devri Başlıyor!

Tarih: 30-11-2017 06:49:06 Güncelleme: 30-11-2017 07:40:06 + -


Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası gündeminde ekmek zammı vardı. Fırıncılar ve Unlu Mamuller Komitesinin talebi doğrultusunda ekmek fiyatlarına iki çeşit, toplamda yüzde 25 zam yapıldı. ÇTSO’ya kayıtlı fırıncılar ekmekleri 200 gramdan üretirlerse 1 TL’den; 250 gram üretirlerse 1,25 TL’den satacaklar.


Çanakkale'de “Ne Kadar Para O Kadar Ekmek” Devri Başlıyor!

2 Şubat 2017 tarihinde Çanakkale Lokantacılar ve Gazinocular Odası tarafından Çanakkale il genelinde satılan ekmek fiyatlarına yüzde 25 zam yapıldı. 1 liraya satılan Ekmek, 1 Mayıs 2017 tarihinde yapılan zam ile birlikte 1,25 liraya yükselmişti. Kısa bir süreliğine 250 gram ekmek 1,25 TL’den satılmış fakat yapılan zam, ÇTSO’nun yaptığı ekmek zammına dava açan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan engeline takılmıştı.

 

ÇTSO’nun 27.05.2016 tarih ve 35 sayılı kararı ile 1 lira olan ekmek fiyatının 1.25 TL'ye çıkarılmasına tepki gösteren Belediye Başkanı Ülgür Gökhan fahiş zammı mahkemeye taşımıştı. ÇTSO’nun aldığı ekmek zammı hali hazırda mahkemelik iken; Çanakkale Lokantacılar ve Gazinocular Odası tarafından Çanakkale il genelinde satılan ekmek fiyatlarına yüzde 25 zam yapması Çanakkale Valiliğince durduruldu. Kısa süre 1,25 TL’den satılan ekmek açılan dava sonuçlanıncaya kadar eski fiyattan satılmasına karar verilmişti.

 

EKMEK FİYATLARINA ÇİFTE TARİFE!

 

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın açtığı davanın sonuçlanması üzerine Ekmek Zammı tekrar gündeme geldi. Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası(ÇTSO) Kasım ayı meclis toplantısında gündem maddelerinden biri de ekmek fiyatına yapılacak zam idi. Ekmek zammı için Çanakkale Lokantacılar ve Gazinocular Odasının da çalışmalarını tamamlandığı belirtilerek Ekmek fiyatlarına yapılacak zam önerisi oylandı.

 

Fırıncılar ve Unu Mamuller Komitesi, Çanakkale’de en son ekmek zammının 2014 yılında yapıldığını ve o günden bugüne kadarda ekmek hammaddelerinde yüzde 40’ı aşan oranda zam yapıldığını buna rağmen ekmeğin aynı fiyattan satıldığına dikkat çekildi. Komitenin talebi üzerine 250 Gram Ekmeğin fiyatının 1,25 TL olması veya 250 gramdan satışa sunulan ekmeğin gramajında 50 gram düşürülerek; 200 gram ekmeğin 1 TL’den satışa sunulması önerileri getirildi.

 

Meclis üyelerinin de ekmek maliyetleri gözetilerek talebe itiraz etmediği gözlemlenirken; fırıncıların üretecekleri ekmeğe göre fiyat tarifesi uygulamasına oy birliği ile karar verildi. ÇTSO’ya kayıtlı fırıncılar ekmekleri 200 gramdan üretirlerse 1 TL’den; 250 gram üretirlerse 1,25 TL’den satacaklar.

 

Aynı şekilde Çanakkale Lokantacılar ve Gazinocular Odasının ekmeğin fiyatına yüzde 25 talebi içerisinde olduğu öğrenilirken; hazırlanan tarifler Valilikçe görüşüldükten sonra belirlenen tarihten itibaren ekmek fiyatları zamlı satışa başlayacak.
Bu haber 7486 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI