Bugun...
Bizi izleyin:“Çanakkale Barosu ve Hukukçular Olarak Şiddetle Kınıyoruz”

Tarih: 02-03-2018 09:20:16 + -


Çanakkale Baro Başkanı Av. Bülent Şarlan, İlahiyatçı Abdullah Akın’ın söylemlerinin Dinden, Kültürden ve Ahlak’tan da uzak olduğuna dikkat çekerek; “Bu kişinin bilimsel yetkinliğinin gözden geçirilmesi, özellikle akademik camiadan uzaklaştırılmasıdır. Benzeri olayların tekrar yaşanmaması için akademik camianın bu olayın üzerinde özellikle durması gerekmektedir” ifadelerini kullandı.


“Çanakkale Barosu ve Hukukçular Olarak Şiddetle Kınıyoruz”

Çanakkale Baro Başkanı Av. Bülent Şarlan, İlahiyatçı Abdullah Akın’ın söylemlerinin Dinden, Kültürden ve Ahlak’tan da uzak olduğuna dikkat çekerek; “Bu kişinin bilimsel yetkinliğinin gözden geçirilmesi, özellikle akademik camiadan uzaklaştırılmasıdır. Benzeri olayların tekrar yaşanmaması için akademik camianın bu olayın üzerinde özellikle durması gerekmektedir” ifadelerini kullandı.

 

Çanakkale Baro Başkanı Av. Bülent Şarlan yayınladığı kınama mesajında; “Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, İlahiyat Fakültesi, Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Abdullah Akın’ın ÇOMÜ Radyo’da sarf ettiği ve başta Çanakkale ile Bursa halkı olmak üzere tüm milletimizi derinden yaralayan bilimsellikten uzak, mesnetsiz, iftira ve yalandan oluşan sözlerini Çanakkale Barosu ve hukukçular olarak şiddetle kınıyoruz. Sözde ilahiyatçının, konuşmasındaki; "12 Haziran 1924'te camiler kapatılıyor, düşünebiliyor musunuz? Camiler satılıyor. Çok özür diliyorum, Çanakkale ve Bursa’da genelev olarak kullanılan camiler var. Ahır olarak kullanılan camiler var. Türkiye'de camileri kapatıyorlar müessese olarak" "Çanakkale koktu. Büyük kasap kancalarıyla bunları açtığımız çukurlara çektik, yaralı olanları gömdük" “Bir gecede cahil bıraktılar.” gibi sözleri, bilimsellikten uzak, kabul edilemez, iftiralarla doludur. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi veren bir kişinin söyledikleri dinden de kültürden de ve ahlaktan da uzaktır” ifadelerini kullandı.

 

Çanakkale Baro Başkanı Av. Bülent Şarlan Tarih biliminin çok hassas bir bilim dalı olduğuna dikkat çekerek; “Tarih, tarihçilere bırakılması gereken bir bilim dalıdır. Belgeye, bilgiye, ispata, kaynaklara dayandırılarak yapılır. Toplumun bilim insanlarından beklediği çamur atması değil, eserlerine atıf yapılması, ülkenin kalkınmasına kendi alanında katkı sunması, sözlerinden ilham alınmasıdır. Önerimiz bu kişinin bilimsel yetkinliğinin gözden geçirilmesi, özellikle akademik camiadan uzaklaştırılmasıdır. Benzeri olayların tekrar yaşanmaması için akademik camianın bu olayın üzerinde özellikle durması gerekmektedir” ifadelerine yer verdi.

 

ÇOMÜ’DE BİRÇOK DEĞERLİ BİLİM İNSANIMIZ VAR. EMİNİZ Kİ EN BÜYÜK RAHATSIZLIĞI ONLAR..”

 

Çanakkale Baro Başkanı Av. Bülent Şarlan, ÇOMÜ’nün ulusal ve uluslar arası başarılara imza atmış, değerli bilim adamlarına evsahipliği yapan ve çalışma koşulları sağlayan gözde bir üniversite olduğunun altını çizdi. Av.Şarlan; “Şehrimizin Üniversitesi, binlerce akademisyenin ve idari personelin 25 yıldır üstün çalışmalarıyla ulusal ve uluslararası alanda saygın bir konuma gelen ÇOMÜ'nün, böylesine sözde bilim insanı ile bu şekilde anılması, bu gibi olaylarla gündeme gelmesinden dolayı da çok üzgünüz. ÇOMÜ de alanlarından eşsiz bilimsel çalışmalara imza atan, yaptığı çalışmalar ulusal ve uluslararası alanlarda kabul gören saygın bilim insanları bulunmaktadır. Eminim, en büyük rahatsızlığı da onlar yaşamaktadır” dedi.

 

“FETÖ İLE REKTÖRÜMÜZÜN NASIL MÜCADELE ETTİĞİNİ BİLEN BİRİYİM; GEREĞİNİ YAPACAKTIR!”

 

Çanakkale Baro Başkanı Av. Bülent Şarlan, FETÖ’nün en yoğun yuvalandığı üniversitelerin başında gelen ÇOMÜ’de Rektör Yücel Acer’in nasıl mücadele verdiğinin tanığı olduğunu belirtti. Rektör Acer’in Abdullah Akın hakkında gerekenleri yapacağına inandığını ifade eden Çanakkale Baro Başkanı Av. Bülent Şarlan; “ÇOMÜ Rektörü sayın Prof. Dr. Yücel Acer'in Üniversitenin başarıyı ve huzuru sağlamaya çalışırken, FETÖ ile mücadele ederken ne denli çabaladığının yakın tanığıyım. Sayın Rektörün gerekeni yapacağına inanıyorum. Sözde akademisyenin hukuk devrimlerine dil uzatması ve bunlar üzerine konuşması hakkı da değildir haddi de değildir. Ülkemizi modern bir hukuk sistemiyle buluşturan, eski ve köhne, zamanın ihtiyaçlarını karşılamayan bir hukuk yapısını değiştirdiği için Atatürk’e ve cumhuriyet kurucularına hukukçular olarak minnet borçluyuz. Toplumun vicdanında en ağır şekilde yargılanan bu kişi, hukuk önünde de gereken cezasını almalıdır. Bu anlamda biz hukukçular ve Çanakkaleliler gereken duyarlılığı gösterecek ve konuyu takip edeceğiz” ifadelerini kullandı.
Bu haber 1647 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI