Bugun...
Bizi izleyin:Bülent Turan’ın Zor Günü!

Tarih: 30-11-2017 06:47:29 Güncelleme: 30-11-2017 07:40:29 + -


AK Parti'li Turan nasıl yalanlayacağını şaşırdı, 1 saat içinde iki farklı açıklama yaptı.


Bülent Turan’ın Zor Günü!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıkladığı Man Adası belgeleri, AK Parti’de bir yalanlama yarışı ortaya çıkardı. Bu yalanlama yarışı içerinde söz konusu belgelere dair ‘teknik’ bir açıklamayla fark yaratmaya çalışan Grup Başkanvekili Bülent Turan, hızına kurban giderek daha bir saat dolmadan birbirinden farklı iki açıklama yaptı.

 

Turan, ilk açıklamasında paraların Türkiye’den dışarı çıkmadığını, aksine dışarıdan Türkiye’ye geldiğini iddia etti. İkinci açıklamasında ise söz konusu paranın Türkiye’deki bir bankadan Türkiye’deki bir başka bankaya yatırdığını savundu. Ayrıca Turan açıklamalarında bir yandan "belgelerin sahte" olduğunu ileri sürerken diğer yandan da "işlemlerin resmi" olduğunu aynı anda savunabildi.

 

AKP’li Bülent Turan’ın saat 14:19’da A Haber’e yaptığı açıklama kelimesi kelimesine şöyle (Anlatım bozuklukları Bülent Turan’a aittir):

 

Avukatlarla da konuştum. Aldığımız bilgiler gösteriyor ki bütün iddiaları yalan, bütün iddiaları yersiz… Türkiye’ye döviz getiren, ticaretten kaynaklı sonuç olarak kar eden firmanın Türkiye’ye gelen parasını bırakın, dışarıya gitmiş gibi göstererek ne olduğunu bilmediğimiz bir takım kağıtlar elinde sallamaya başladı. Altını çiziyorum: iddia ettiği gibi Türkiye’den dışarıya giden milyonlarca dolar para falan değil, aksine Türkiye’ye gelen döviz, kazanılan para ve resmi olarak yapılan bir ticaretten bahsediliyor. Dolayısıyla tekrar Kılıçdaroğlu’nun elinde olan belgelerin sahte olduğunu, bu konuda siyasi ahlaktan, şereften, terbiyeden çok uzak bir tavır içinde konuşma yaptığını bu ülkenin bir ferdi olarak, üzülerek gördüm.

 

Turan’ın saat 15:03’ta kanal 24’e yaptığı açıklama ise aynen şöyle:

 

Bir resmi şirketin satılırken alınan paraları var. Bırakın paranın dışarıya gitmesi, bırakın ekstra bir şey olmasını, rutin, yasal Türk bankasından Türk bankasına hisse senedi karşılığı verilen paradan bahsediyoruz. Dışarıya giden para yok, iddia ettiği bir mesele yok… Ama nasıl bir utanmazlıktır ki elinde ne olduğu belli olmayan kağıtlarla, bunları belge diye ifade ediyor… Ben avukatlarla görüştüm, o belge diye gösterdiği zannettiğimiz evrakları istedim, ortaya çıkan bir daha söylüyorum. İki tane şahsın hissesini satmasından kaynaklı parasının Türkiye’deki bankadan Türkiye’deki bankaya yatırılması meselesi. Yani bütün iddiası yalan, bütün belgeleri sahte… Yurt dışına çıkan para olmadığı gibi tam aksine devletin resmi işlemlerini yapan, legal faaliyetini yapan bir firmanın hisse senedinden bahsediyoruz.
Kaynak: www.birgun.net

Bu haber 21213 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI