Bugun...
Bizi izleyin:Bülent Turan'ın Mehmet Daniş Alerjisi..!

Tarih: 12-04-2018 06:15:11 Güncelleme: 12-04-2018 07:17:11 + -


Mehmet Daniş karşıtlığı Ak Partiyi Tehdit ediyor. Parti'de Bülent Turan'ın Çanakkale Milletvekili olmasından sonra geçmiş döneme karşı resmen savaş başlatıldı. Parti kadrolarında, bürokraside ve sivil toplumda Mehmet Daniş'e yakın kim varsa resmen tesviye edilmeye çalışıldı. Hatta partililerin kendileri bir yanan eşleri bile hedefe konuldu. Görevlerinden uzaklaştırıldı sürgün edildi. Mehmet Daniş'in yakın akrabaları da bu tavırdan nasibini aldı.


Bülent Turan'ın Mehmet Daniş Alerjisi..!

GELDİĞİNDEN BERİ MEHMET DANİŞ'İ HEDEF ALDI

Mehmet Daniş karşıtlığı Ak Partiyi Tehdit ediyor. Parti'de Bülent Turan'ın Çanakkale Milletvekili olmasından sonra geçmiş döneme karşı resmen savaş başlatıldı. Parti kadrolarında, bürokraside ve sivil toplumda Mehmet Daniş'e yakın kim varsa resmen tasfiye edilmeye çalışıldı. Hatta partililerin kendileri bir yanan eşleri bile hedefe konuldu. Görevlerinden uzaklaştırıldı sürgün edildi. Mehmet Daniş'in yakın akrabaları da bu tavırdan nasibini aldı. Bülent Turan'a yakın isimler bu durumu açık açık “Mehmet Daniş kadrolarını temizliyoruz" diye yorumladılar. 

 

ADNAN ÖNCÜ'NÜN EŞİNİ SÜRGÜN ETTİLER

Son olarak Merkez İlçe Başkanlığı görevden alınan Adnan Öncü'nün eşi  Nilgün Öncü Devlet Hastanesinde  başhekim tarafından önceki gün görevinden uzaklaştırıldı. İddialara göre Adnan Öncü bu kararın gerekçesini sormak için Başhekime telefon açtı. Başhekim "İl Başkanı Gültekin Yıldız’ın talimatı " cevabını verdi. Kriz büyüyünce il Başkanı talimatı geri çekti. Bu kez Başhekime Nilgün Öncü'nün eski görevine iade edilmesi talimatı verdi. Fakat gururu incinen Nilgün Öncü geri dönmeyi kabul etmedi. Bu iddiaları yakın çevrelisine de doğrulayan Adnan Öncü Facebook adresinden "Sen sabırlı ol devran dönecektir. Sana yapılan haksızlıkları Mevlam Görecektir. Ah'ın yerde kalmaz Sıra Onlara da gelecektir " paylaşımında bulunması dikkat çekti.

 

DANİŞ'E YAKIN KİM VARSA...

Geldiği günden beri Bülent turan ve ekibinin hedefinde hep Mehmet Daniş'e yakın isimler oldu. Eski Gökçeada Belediye Başkanı Yücel Atalay GESTAŞ Genel Koordinatörlüğü görevinden alındı. Kış ortasında işsiz bırakıldı. Tek sebebi Mehmet Daniş'e yakınlığıydı. Hemen Ardından Başbakan Binali Yıldırım tarafından göreve getirilen GESTAŞ Genel Müdürü Hasan Yörükçü görevinden alındı. Yerine gelen kadro en son GESTAŞ'ta işçi maaşlarını banka kredisi çekerek ödedi.

 

Sonra eski Gençlik Kolları Başkanı ve Genel Merkez Gençlik Kolları üyesi Orçun Oktay hedef tahtasına konuldu. Tek Mehmet Daniş'e yakınlığından dolayı itibarsızlaştırıldı. İstifa ettirildi. Cumhurbaşkanının İmzası ile Alan Başkanlığı görevine getirilen İsmail Kaşdemir'in bu göreve getirilmesine Bülent Turan karşı çıktı. Partinin geçmiş dönemde göreve getirdiği en etkin isimlerden biri olan Kenan Eliuz Mehmet Daniş'e yakınlığından dolayı Sağlık Müdürlüğü görevinden alındı. Aynı şey Başhekim Hakan Çetin'e yapıldı. Günlerce hastane Başhekimsiz kaldı.

 

Ve Yeşim Karadağ... Başbakan'ın bir ay önce kongrede eline kaldırarak il başkanı tayin ettiği ve seçimle iş başına gelen Yeşim Karadağ yine Bülent Turan'ın hışmına uğradı. Üç gün içinde partinin en tepesinde bulunan Yeşim Karadağ'ın Gençlik Kolları kongresine gönderdiği çiçeğe dahi tahammül edilmedi. Üç günde İtibarsızlaştırılmaya çalışılan Yeşim Karadağ'a akıl almaz suçlamalar yöneltildi. Ak Partide itibarın ve vefanın üç günlük ömrü oldu.

 

Gelişmeler sonrası Ak Parti resmen kaynayan kazana dönüştü. Düne kadar partiye küfürlere kadar hakaret edenler partinin en üst organlarında görevlendirildi. Kadroları yenilemek adına partinin eski isimleri hedef haline getirildi. Bu durum yaklaşan seçimler sonrası Ak Parti'nin Çanakkale'deki en önemli sorunu olarak görünüyor. Ak Partinin son yıllarda kendi kendine yaptığını CHP bile yapamıyor...
Bu haber 14343 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI