Bugun...
Bizi izleyin:"Bülent Turan Asla Sandıktan Çıkamaz.."

Tarih: 20-01-2020 06:57:24 Güncelleme: 20-01-2020 07:26:24 + -


AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan'ın kongrelerde yaptığı konuşmalarda; AK Parti'den ayrılarak başka parti kuran siyasileri hedef alarak "Makam ve Mevki peşindeler" ifadelerine yanıt geldi. Gelecek Partisi İl Başkanı Hüseyin Yıldırım yaptığı açıklamada; AK Partili Bülent Turan'ı hedef alarak; "Bülent Turan bu açıklamaları ile Çanakkale’nin siyasi kimyasını bozmaya devam etmektedir" ifadelerini kullandı.AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan'ın kongrelerde yaptığı konuşmalarda; AK Parti'den ayrılarak başka parti kuran siyasileri hedef alarak "Makam ve Mevki peşindeler" ifadelerine yanıt geldi. Gelecek Partisi İl Başkanı Hüseyin Yıldırım yaptığı açıklamada; AK Partili Bülent Turan'ı hedef alarak; "Bülent Turan bu açıklamaları ile Çanakkale’nin siyasi kimyasını bozmaya devam etmektedir" ifadelerini kullandı.

 

AK Partili Bülent Turan'ın açıklamalarını talihsizlik olarak değerlendiren Gelecek Partisi İl Başkanı Hüseyin Yıldırım; "Gelecek Partisinin hiç bir ferdinde makam ve mevki beklentisi yoktur, olmayacaktır" dedi. Yıldırım; "Geçtiğimiz hafta sonu yapılan kongrelere katılan Bülent Turan’ın ‘Makam istedim vermediler, tayin istedim yapmadılar gibi gerekçelerle parti değiştirmek bizim siyasi ahlakımızın gereği değil’ şeklindeki açıklamaları büyük talihsizlik olmuştur. Bülent Turan’ın hala konunun magazin kısmı ile ilgilenmektedir. Bülent Turan işin aslının memleket meselesi olduğunu bilmemektedir" dedi.

 

"AK PARTİ'NİN REFAH PARTİSİ'NDEN KOPAN İNSANLARLA KURULDUĞUNU UNUTMUŞ"

AK Parti'yi kuran kişilerin Refah Partisinden kopan kişiler olduğuna dikkat çeken Gelecek Partisi İl Başkanı Hüseyin Yıldırım; "Maalesef iktidar partisinin kurmayı Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ülkemizdeki yeni partileri ve yeni siyasi eğilimleri bir demokrasi zenginliği olarak değil de AK Partiyi iktidardan indirme projesi olarak görüyor. Yeni partilere geçenleri ve geçmeyi düşünenleri ihanet ile suçlayıp makam ve mevki kadar küçük bir kısır döngü içerisine sokmaya çalışıyor. Sanıyoruz kendisi de AK Parti’nin Refah partisinin içerisinden kopan insanlarla kurulmuş olduğu unutmuş veya gerçekleri inkar ediyor" dedi.

 

"GELECEK PARTİSİ'NİN HİÇ BİR FERDİNİN MAKAM, MEVKİ BEKLENTİSİ YOKTUR"

AK Parti'den ayrılarak yeni parti kuran kişileri Makam ve Mevki peşinde koşmakla suçlayan Turan'ı hedef alan İl Başkanı Hüseyin Yıldırım;"Sayın Turan’ın sözlerine karşı öncelikle şunu ifade etmeliyim ki Gelecek Partisinin Genel Başkanı dahil hiçbir ferdinin makam mevki beklentisi yoktur. Başta Sayın Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu olmak üzere kendisi ve çok sayıda arkadaşı bu ülkede gelinebilecek en yüksek makamlara demokrasi ile gelmiş ve demokrasiyi benimsemiş insan topluluğudur. Bu ülkede Başbakan Danışmanlığı, Dış İşleri Bakanlığı, Başbakanlık ve İktidar Partisi Genel Başkanlığı gibi görevlere gelen bir insanın daha ne gibi makam beklentisi arzusu olabilir ki" dedi.

"AK PARTİ KENDİ GEÇMİŞİNİ İHRAÇ ETMEYE KALKINCA.."

AK Parti'den ayrılarak neden Gelecek Partisinin kurulduğunu açıklayan İl Başkanı Yıldırım; "Sayın Genel Başkanımız ülkede işlerin iyi gitmesi durumunda Gelecek Partisinin ve yeni partilerin de kurulmasına zaten ihtiyaç olmayacağını birçok beyanında ifade etmiş ama ülkede işlerin iyi gitmediğini ve ülkenin yeni bir siyasi hareketlere ihtiyaç duyduğunu defaatle belirtmiştir. Fakat maalesef AK Parti’de kendi geçmişini ihraç etmeye kalkınca da kendi Genel Başkanını tasfiye eden bir parti olarak siyasi tarihe geçmesin diye Sayın Genel Başkanımız ve çok sayıda insan AK Partiden kendi hür iradeleri ile istifa edip yeni bir parti kurmuşlardır. Unutulmamalıdır geçmişini tasfiye etmek isteyen bir siyasi hareket artık kendisini tasfiye etme durumuna gelmiştir" dedi.

 

"AK PARTİYİ BU SAMİMİYETSİZLİK BİTİRECEK!"

AK Parti'yi samimiyetsizlik ile suçlayan İl Başkanı Hüseyin Yıldırım; "Sayın Turan dahil bir çok AK Partili Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu’na bilge lider diye hitap ederken görev yaptığı 2 yıllık başarılı süreç partinin hafızasından silinmeye çalışılarak AK Parti kendi kendini inkar etmeye kalkmıştır. Samimiyetle ifade etmeliyim ki AK Partiyi bu samimiyetsizlik bitirecektir. Yerel seçimlerde büyükşehirler başta olmak üzere birçok yerde yaşanan hüsran bunun en net kanıtıdır" ifadelerini kullandı.

 

"TURAN, ÇANAKKALE'NİN SİYASİ KİMYASINI BOZMAYA.."

AK Partili Bülent Turan'ın yapılacak bir ön seçimde sandıktan çıkamayacağını iddia eden İl Başkanı Hüseyin Yıldırım; "Gelinen süreçte AK Parti demokrasi ile imtihanını da kaybetmiştir. Çanakkale’de yapılacak ön seçimde Bülent Turan asla sandıktan çıkamaz. Bülent Turan bu açıklamaları ile Çanakkale’nin siyasi kimyasını bozmaya devam etmektedir" sözleriyle Turan'ı suçladı.

 

"ERDOĞAN'SIZ HİÇİM" DİYEN BİRİ İÇİN MAKAM VE MEVKİNİN ÖNEMİNİ.."

Gelecek Partisi İl Başkanı Hüseyin Yıldırım; katıldığı bir TV programında "Erdoğansız ben bir hiçim" ifadelerini kullanan Turan'a son olarak şu sözlerle yanıt verdi; "Sayın Turan’ın bazen kendini doğru ifade ettiğine de şahit oluyoruz, kendisi yakın geçmişte kurduğu ’Recep Tayyip Erdoğan olmazsa ben bir hiçim’ cümlesi aslında burada anahtar cümledir. Bu cümleleri kuran bir siyasi kişilik için makam ve mevkinin elbette önemli olduğunu/olacağını biliyoruz. Ama Gelecek Partisinde makam ve mevki beklentisi olan hiçbir ferdin yer almadığının altına imzamı atıyorum."
Bu haber 7541 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI