Bugun...
Bizi izleyin:Bülent Turan Adaylık Başvurusunu Yaptı

Tarih: 29-04-2018 16:27:12 + -


AK Parti Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, 24 Haziran Erken seçimlerine katılmak için bugün adaylık başvurusunu yaptı. Adaylık başvurusunu Çanakkale’de yapan Bülent Turan; “Gelin hep beraber 24 Haziran’da Cumhur İttifakı ile tarihi bir zafere imza atalım. Türkiye’nin gücüne güç katalım” mesajını verdi.


Bülent Turan Adaylık Başvurusunu Yaptı

AK Parti Çanakkale Milletvekili ve Grup Başkanvekili Bülent Turan adaylık başvurusunu Çanakkale'de yaptı. Turan sosyal medya üzerinden yaptığı duyuruda; üç yılda Çanakkale’de bir çok şey yaptıklarını ifade etti. Turan “Üç yıl önce Çanakkale milletvekili adayı olduğumuzda doğup büyüdüğümüz bu şehre borcumuz olduğunu, Çanakkale’mizi yatırımda, siyasette marka bir şehir yapmak için çaba harcayacağımızı ifade etmiştik. Bu süre içinde gece gündüz demeden Çanakkale’miz için koşturduğumuza tüm hemşerilerimiz şahittir. Parti ayrımı yapmadan tüm vatandaşlarımızın sorunları için çözüm üretmeye çalıştık. İlçe ve belde belediyelerimiz arasında parti farklılığı gözetmeden hepsine yardım etmeye çalıştık. Çanakkale kısa süre içerisinde büyük projelerle tanışır oldu. Tarımdan sanayiye, ormancılıktan ulaşıma, kültürden turizme kendi içinden birçok marka çıkardı.”

 

“ÜÇ YILDA BİRÇOK ŞEY YAPTIK”

 

AK Parti olarak Çanakkale’ye kazandırdıklarını da tek tek paylaşan Bülent Turan; “1915 Köprüsü, Çanakkale Ezine Gıda OSB, 2018 Troia Yılı, Ayvacık Kurvaziyer Limanı, Lapseki Yat Limanı, Gelibolu Limanı, Eceabat Tünelleri, Ayvacık-Küçükkuyu Tünelleri, Üniversitemizin büyümesi gibi farklı alanlardaki projelerle Çanakkale’miz Türkiye gündemine en üst sıralardan girdi. Yine aynı şekilde tüm ilçelerimizin okul, hastane, hükümet binası, araç ihtiyacı gibi ihtiyaçlarını gidermeye çalıştık. Çanakkale’mizde temsil edilmeyen STK’larımıza destek vererek şubeleşmelerine yardımcı olduk” dedi.

 

“ÇANAKKALE TARİHİNDEN ALDIĞI GÜÇLE DARBECİLERE KARŞI MEYDANLARDA..”

 

Bülent Turan devamında; “Bu süreçte mahalle teşkilatlarımızdan ana kademeye kadar teşkilat mensuplarımızın her ferdi dava ahlâkıyla çalışarak partimize katkı sundu. Kısa surede büyük bir birliktelik oluşturduk. 15 Temmuz 2016’daki hain darbe girişimi karşısında Çanakkale, tarihinden aldığı güçle ilk andan itibaren meydanlarda darbecilere karşı direndi. Demokrasi nöbetleriyle tarihe iz bıraktı. Birileri ısrarla Çanakkale’yi teröre destekleriyle gündeme getirse de değerli hemşerilerimiz şehrimizin Türkiye Cumhuriyeti’nin önsözü olduğunu, milli şuurun başkenti olduğunu bilerek hareket ettiler” dedi.

 

“İFTİRALARA UĞRADIK, HAKARETLERE MARUZ KALDIK”

 

Bülent Turan açıklamalarının devamında seçildiği günden bu yana arkasından dedikodu yapıldığını, iftiralara ve hakaretlere uğradığını açıkladı! Turan; “Ancak her siyasetçinin başına gelebileceği gibi bugüne kadar hakkımızda çok dedikodu yapıldı. Çeşitli iftiralara uğradık. Hakaretlere maruz kaldık. “İstanbul’dan ithal aday getirdiler, ilk seçimde gider bir daha Çanakkale’den aday olmaz” dediler. Bunlar siyasette olur, bizi üzen bu tarz dedikoduları içimizden birilerinin bitmek bilmeyen ego ve hırsından dolayı yapmasıydı” dedi.

 

‘KİM VARSA GÖNDERİLİYOR, EKMEĞİYLE OYNANIYOR’ GİBİ ALÇAK İFTİRALAR ATTILAR!”

 

Turan; “Gerekçesiz hiçbir bürokratın, İlçe Başkanının, Belediye Başkanının değişmesine rıza göstermememize rağmen, “eski kim varsa gönderiliyor, ekmeğiyle oynanıyor” gibi alçak iftiralar attılar, yalanlar söylediler. Beklediği işi olmayanlar, hesabı bozulanlar ya da makam talebi gerçekleşmeyenler hep konuştu. Ama biz asla duruşumuzdan, prensiplerimizden taviz vermedik hep Çanakkale’miz için, milletimize hizmet için bunların hiçbirine kulak asmadık. Var gücümüzle çalışmaya devam ettik. bir derdimiz var bizim. Recep Tayyip Erdoğan gibi bir liderimiz var dedik. Onun siyasi duruşu, özgüveni, cesareti Çanakkale teşkilatlarımızda da olsun istedik. Pısırık, kendinden korkan, partilisinden başkasını eleştiremeyen, lüzumsuz az sayıda kişi partimizi esir almasın istedik. Resmi evraklar dışında AK Parti’liliği bilinmeyen “AKP’liler”, AK Parti’lilere yol versin dedik” ifadelerini kullandı.

 

“ÇANAKKALE’MİZİ MARKA BİR ŞEHİR YAPALIM”

 

Bülent Turan; “Tüm makamlar gelip geçicidir. Görevlerimiz bitince mahcup olmayacağımız birlikteliklerimiz olsun. Çanakkale küçük yer, birbirimizin yüzüne bakabileceğimiz hatıralar bırakalım istedik. İki kişinin konuştuğunu üçüncü kişi de bilir, duyuyoruz, üzülüyoruz, dost dediklerimiz dedikoduyu bıraksın dedik. Bu değerlerle, davanın, mücadelenin, vefanın partisi olan AK Parti’den bir kez daha Çanakkale’mize hizmetlerimizin büyüyerek devamı için, memleket sevdamız için Çanakkale Milletvekili Aday Adayı olarak başvurumuzu gerçekleştirdik. Takdir hemşerilerimizin ve Genel Merkezimizindir. Gelin hep beraber 24 Haziran’da Cumhur İttifakı ile tarihi bir zafere imza atalım. Türkiye’nin gücüne güç katalım. Çanakkale’mizi marka bir şehir yapalım. Tarih bizi çağırıyor. Bu çağrıya hep beraber icabet edelim” dedi.
Bu haber 2252 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI