Bugun...
Bizi izleyin:"Bu Utanç, Kulübü Yönetenlerindir"

Tarih: 04-05-2019 06:16:44 Güncelleme: 04-05-2019 07:12:44 + -


1996-1999 yılları arasında Süper Lig'de boy gösteren ve Süper Lig'in 4 büyük kulübüne kök söktüren Çanakkale Dardanel Spor, Süper Amatör Lig'e düştü. 17 Gençlik Taraftar Grubu Tribün Lideri Birol Çetin, Çanakkale Dardanel Spor'un durumuyla ilgili basın açıklaması yaptı. Çetin; "Futbol ve sosyal sorumluluk projeleri adı altında kulübe tahsis edilen mülkleri derhal terk etmenize 1966 yılında kurulmuş bizlerin olan Çanakkalespor'umuzu bize geri vermenizi talep ediyoruz. Bu utanç halkın değil, siz kÇanakkale Dardanel Spor, geçtiğimiz hafta sonu oynadığı Play-Off maçında Bozcaadaspor’a yenilerek, Süper Amatör Lig’e düştü. 17 Gençlik Taraftar Grubu da Çanakkale Dardanelspor Barbaros Tesisleri önünde basın açıklaması düzenleyerek, takımın durumuna tepki gösterdi. 17 Gençlik Taraftar Grubu, Tribün Lider Birol Çetin’in basın açıklaması yaptığı protestoda tesislerin önünde siyah çelenk sunarak tepkilerini ortaya koydu. Çelenkte ‘Ruhsuzlar’ ibaresi dikkat çekti. Tribün Lider Birol Çetin, basın açıklamasında; “Çanakkalespor’a sponsorluk yapmış bu markanın artık Çanakkale`nin sporuna utanç vermekten başka bir şey katmadığını hepimiz görmekteyiz. Çocukluk aşkımız, namusumuz gibi gördüğümüz takımımızın sizin gibi Çanakkale ruhundan habersiz kişiler tarafından yönetilmesini artık istemiyoruz. Futbol ve sosyal sorumluluk projeleri adı altında kulübe tahsis edilen mülkleri derhal terk etmenize 1966 yılında kurulmuş bizlerin olan Çanakkalespor’umuzu bize geri vermenizi talep ediyoruz. Bu utanç halkın değil, siz kulübü yönetenlerindir” dedi.

 

“BİZ, VERDİĞİMİZ SÖZÜ SONUNA KADAR TUTTUK”

17 Gençlik Taraftar Grubu Tribün Lider Birol Çetin; “Çocukluğumuzu, gençliğimizi, uğruna hayallerimizi feda ettiğimiz Çanakkale Dardanelspor’un düştüğü bu durum bizleri kahretmektedir. Bizler 17 Gençlik taraftar grubu olarak ülkemizin en ücra köşelerine takımımız desteklemek, Çanakkale ismini ve bayrağını taşımak için kilometrelerce yollar gidip türlü türlü cezalar çekip, bedellerini, yeri geldi hayatımızla ödedik. Ancak Çanakkale isminden, armasından ve taşıdığı değerden hiçbir zaman vazgeçmedik. İç saha veya deplasman fark etmeksizin başarılı ve başarısız zamanlarda takımımızın her zaman yanında arkasında olduk. Uzun bir süredir kanser olmuş bir spor kulübünü ayağa kaldırmak için çok çaba sarf ettik. Kötü yönetimler ve mağlubiyetler neticesinde seri bir şekilde liglerden düştük. Bu yaşananlara rağmen bizler 17 Gençlik taraftar grubu kuruluş parolamız olan dillere pelesenk olmuş ‘Hep destek tam destek’ sloganımıza yakışır bir şekilde şehrimizi kenetleyip, Çanakkale halkımıza vermiş olduğumuz sözümüzü sonuna kadar tuttuk. 1996-1999 yılları arasında 3 yıl boyunca Süper Lig`de mücadele etmiş, Süper Lig`in 4 büyüklerine kök söktüren, alt liglerde ise dönemin en iyi şehir takımları olan Eskişehirspor, Göztepe ve Sakaryaspor gibi takımlarla kıyasıya rekabet etmiştik. Bizler sürekli 17 Gençlik taraftar grubu olarak bu takıma gönlümüzü, ruhumuzu verdik dememize rağmen geldiğimiz durum ortadadır” dedi.

 

“ÇANAKKALE DARDANELSPOR’U BU HALE GETİRENLERE HAKLARIMIZI HELAL ETMİYORUZ”

Tribün Lideri Çetin; “Süper lig takımlarının bir dönem en önemli futbolcu yetiştirme yeri olan aralarında, Mehmet Topal, Selçuk İnan, Hasan Kabze gibi isimlerin olduğu kulüp BAL Ligi`nde mücadele etmesi bizleri derinden yaralasa da bizler, desteğimizi sonuna kadar verdik. Son olarak ilçe takımımız olan Bozcaadaspor’a Play-Off’ta da elenerek Süper Amatör Lig’ine düştük. Artık oyunun bittiği yerdeyiz. Çok uzun süredir devam eden kötü gidişin son düdüğü Bozcaadaspor maçı olmuştur. Aralarında Çanakkale Dardanelspor’a emeği geçen ağabeylerimiz bulunmaktadır. Bu kişilere karşı hiçbir şekilde gönül kırgınlığımız bulunmamaktadır. Bizler onlara haklarımızı sonuna kadar helal ediyoruz. Ancak başta başkan, yönetim kurulu ve futbolcu topluluğu bu takımın bu hale gelmesinde kim varsa bilsin ki sizler sadece küme düşmediniz. Bizleri ve bu kenti canlı canlı toprağa gömdünüz. Çanakkale Dardanelspor’u bu hale getirenlere haklarımızı helal etmiyoruz” ifadelerini kullandı.

 

“ÇANAKKALESPOR’UMUZU BİZE GERİ VERİN”

17 Gençlik Tribün Lideri Çetin; “Artık Çanakkale Dardanelspor Futbol Kulübü boğazın serin sularına gömdüğümüze göre; Çanakkale tarihini ve ismini futbol takımı ile birleştirerek Dardanel şirketinin marka değerini yükselten senelerce reklamını yapan şirket, futbola verdiği destek sayesinde devletin kendisine sağladığı maddi imkanlardan yıllarca faydalandı. Çanakkalespor’a sponsorluk yapmış bu markanın artık Çanakkale`nin sporuna utanç vermekten başka bir şey katmadığını hepimiz görmekteyiz. Çocukluk aşkımız, namusumuz gibi gördüğümüz takımımızın sizin gibi Çanakkale ruhundan habersiz kişiler tarafından yönetilmesini artık istemiyoruz. Futbol ve sosyal sorumluluk projeleri adı altında kulübe tahsis edilen mülkleri derhal terk etmenize 1966 yılında kurulmuş bizlerin olan Çanakkalespor’umuzu bize geri vermenizi talep ediyoruz. Bu utanç halkın değil, siz kulübü yönetenlerindir” dedi.
Kaynak: http://www.canakkaleolay.com/

Bu haber 4131 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SPOR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI