Bugun...
Bizi izleyin:“Bu Kirli Düzen Değişecek.. Güzel Günler Göreceğiz”

Tarih: 23-06-2018 08:52:47 + -


İYİ Parti Milletvekili adayı Rıdvan Uz Çanakkale’nin dört bir yanında seçim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Tanınan ve sevilen siyasetçi gece gündüz demeden ilçe ilçe, köy köy seçim çalışmalarında Türkiye’nin ve Çanakkale’nin sorunlarına yaptığı doğru teşhislerle de dikkatleri üzerine çekiyor. Çanakkale’nin Yenice ilçesinde seçmenlere hitap eden İYİ Parti Çanakkale Milletvekili adayı Rıdvan Uz; “Değişim her yerde başladı. Sıra geldi iktidarı değiştirmeye. Bunu hep birlikte yapacağız” dedi.


“Bu Kirli Düzen Değişecek.. Güzel Günler Göreceğiz”

İYİ Parti Milletvekili adayı Rıdvan Uz Çanakkale’nin dört bir yanında seçim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Tanınan ve sevilen siyasetçi gece gündüz demeden ilçe ilçe, köy köy seçim çalışmalarında Türkiye’nin ve Çanakkale’nin sorunlarına yaptığı doğru teşhislerle de dikkatleri üzerine çekiyor. Çanakkale’nin Yenice ilçesinde seçmenlere hitap eden İYİ Parti Çanakkale Milletvekili adayı Rıdvan Uz; “Değişim her yerde başladı. Sizler 16 yılda iki kez traktör değiştirdiniz. Evlerinizde hanımlarınız buzdolaplarını, çamaşır makinelerini değiştirdi. Esnafımız aracını değiştirdi; şimdi sıra geldi iktidarı değiştirmeye. Bunu hep birlikte yapacağız” dedi.

 

“İYİ PARTİNİN KURULUŞ FİŞEĞİ ÇANAKKALE’DE YANMIŞTIR”

 

Yenice’de seçmenlerle buluşan ve büyük ilgi Gören İYİ Parti Çanakkale Milletvekili adayı Rıdvan Uz, burada yaptığı konuşmada İYİ Parti’nin kuruluş yerinin Çanakkale olduğunu söyledi. Rıdvan Uz; “24 Haziranda bir seçim var ve bu seçimde yeni kurulan İYİ Parti var, ciddi bir alternatif olarak huzurlarınıza geldik. İYİ Parti, Türkiye Cumhuriyet Devletinin Anayasasında ve seçim kanununda açıkça belirtilmesine rağmen, imza sayısı yeterli olduğu halde Olağanüstü Kongre yapılır maddesine rağmen MHP’de yaptırılmayan kongre neticesinde 850 imza toplanmasına rağmen önü açılmayan bir demokrasi mücadelesidir. Yaşananlardan sonra Meral Akşener demokrasi mücadelesi sonrasında ‘Türk Milleti ve halka rağmen hiçbir şey yapılamayacağını biz milletimize göstereceğiz’ dedi. Bunun ilk işaret fişeğinin yandığı yer ise Çanakkale’dir. Sayın Meral Akşener Çanakkale’ye geldi, bir program yapmıştık. Çanakkale’de toplantı salonunun elektriklerini kapattılar. Parasını ödediğimiz salonun kapıları kilitlendi, ses sistemi kapatıldı. Buna rağmen 28 Şubat’ın cesur kadını, askerin karşısına dikildiği noktada ‘Benim Valilerim askerin düzenlediği brifinglere gidebilir ama ertesi gün görevden alırım’ diyebilen kudret sahibi Akşener Çanakkale’de dedi ki; ‘Varsın Çanakkale’de otelin kapılarını kitlesinler, elektrikleri kessinler. Gerekirse denizin dibine sandalyeyi koyar çıkar üstünde derdimi anlatırım’ dedi. O gün başlayan süreç yani yüzünü güneşe dön dediğimiz ışık, Çanakkale’den doğmuş oldu. İYİ Parti bir anlamda Çanakkale’de doğmuştur, Çanakkalelilerin partisidir” dedi.

“SAĞCISI-SOLCUSU, ALEVİSİ-SÜNNİSİ.. HEPİMİZ TÜRKİYE’YİZ”

 

İYİ Partinin hiçbir ayrım gözetmeksizin sadece vatan ve millet sevgisini yüreklerinde taşıyan insanlardan kurulu olduğunu belirten İYİ Parti Çanakkale Milletvekili adayı Partinin kuruluşunda yaşanan bir olayı seçmenlere şöyle anlattı; “200 arkadaşımızla çıktığımız bu yolda İYİ Partinin kurucular kuruluna seçildim. Aynı zamanda partimizin Mahalli İdareler Başkan Yardımcısıyım. Sayın Akşener partiyi ilk kurduğu günün akşamında yemekli bir davet vermişti. O masalarda hepimizin isimleri vardı. Kendisi bizlere ‘Her arkadaşım isimlerinin yazılı olduğu sandalyelere otursun. Masamızda ismimizi bulduk oturduk, Sayın Akşener’de geldi yemek faslında birbirimizle tanışıyoruz. Karşımızda bir hanım efendi oturuyor. Kendimizi tanıtırken önceliği hanımefendiye verdik; ‘Benim adım Ruhat Mengi, sosyal demokrat bir yapıdan geliyorum. Gazeteci-Yazarım İYİ Partiyi tercih ettim’ dedi. Yanımdaki bir başka arkadaşım söz aldı ‘Faruk Köylüoğlu, Demokrat Parti geleneğinden geliyorum. Sayın Demirel ailesinin akrabasıyız, tercihimizi İYİ Partiyi tercih ediyoruz” dedi. Bir başka arkadaşımız Saadet Partisinden Ayhan Bölükbaşı ‘AK Partiden milletvekili adayı oldum ama İYİ Partiyi tercih ettim’ dedi. Sıra bize geldi kendimi tanıttım; ‘Çanakkaleliyim, Milliyetçi Hareket Partisi tabanından geliyorum. Ülkücü gelenekten geliyorum burası da benim evim, memnun oldum’ dedim. Bunu söylediğimde yanımdaki arkadaşım kolumu şöyle bir tuttu; ‘Ben dedi sosyalist yönetmen Onur Aydın. Efendim beraber bir fotoğraf çektirelim de sizinkiler biraz bana fazla sövüyorlar. Bu durumu ortadan kaldıralım’ dedi. Bu esnada Sayın Meral Akşener Hanım kürsüye çıktı ve; “Lütfen herkes yanında oturan arkadaşın yüzüne baksın. Çünkü Türkiye budur; kabul etsek de etmesek de Türkiye budur. Hepiniz Türkiye’nin bir parçasını temsil ediyorsunuz. Eğer sizler kavga etmez, huzur içinde, elbirliği olursanız bu ülkeyi elli yıl ileri götürürüz. Yok, anlaşamaz kavga ederseniz memleketi 50 yıl geriye götürürsünüz. Sizlerden ricam gömleğinizi çıkarmayın, herkes kendi kimliği ve kişiliği ile bu ülkede yaşamaya devam edecek. Üstünüze giydiğiniz gömleği değiştirmeyin ama üzerinize giyeceğiniz ceket Vatanseverlik aşkı, Atatürk sevgisi, millet sevgisi ile dolu olan bir ceket olsun, başka da bir şey olmasına gerek yok’ dedi. Bunun neticesinde Türkiye Cumhuriyeti’nin en büyük genel kurulunu Genel Başkanımız Meral Akşener gerçekleştirmiştir. Bunun sayesinde biz geçtiğimiz günlerde Çanakkale’de Sayın Meral Akşener’in mitingini yaptık. Ramazan ayında, milletimizin oruçlu olduğunu, öğlen sıcağında, memurların mesaide, öğrencilerin sınavda olduğu bir saatte ama meydanda binlerce vatandaşımız vardı. MHP’de yedi miting düzenledik, yedisini toplasak ancak Meral Akşener’in mitingi kadar yapar.”

YENİ BİR UMUDA İHTİYACINIZ VAR!

 

İYİ Parti Çanakkale Milletvekili adayı Rıdvan Uz, Türkiye’nin yeni bir umuda ihtiyacı olduğunu şu sözlerle anlattı; “Belediyelerimiz yok, personeli davet edemiyoruz, bu insanlar neden geldiler? Çünkü hepimizin, Türkiye’nin yeni bir umuda ihtiyacı var. Sizler, alanı dolduran vatandaşlarımız bu umuda olan ihtiyacınız için geldiniz alana. Sıfır kilometre bir otomobil var diyorsunuz; direksiyonda Meral Akşener var. Ekonominin başında Durmuş Yılmaz var. Durmuş Yılmaz kimdir eski Merkez Bankası başkanıdır. Faizlerin Türkiye’de en düşük olduğu yıllarda başkanlık yapmıştır. Üreticinin en rahat ettiği, esnafın en rahat ettiği dönemin Merkez Başkanıdır. Lideri ile kadroları ile ülkeyi iyi yönetmeye talip bir ekip geldi, İYİ Parti geldi. 16 yıllık bir iktidar var, memlekete hizmet etti. Allah razı olsun. Çaktıkları çivi varsa; ki vardır teşekkür ediyoruz. Ama 16 yıldır insanı olduğu gibi partileri de yoruldu. Sayın Cumhurbaşkanı da itiraf etti; ‘Metal yorgunluğu oluştu, o yüzden belediye başkanlarımızdan görevden aldık’ dedi. Peki bu belediye başkanlarını kim seçti? Gökten zembille mi indiler? Siz seçtiniz, günü geldiğinde yorulmuşsa gönderecek olan vatandaşlardır. Nasıl bu iktidarı 24 Haziran da iktidardan gönderecekseniz, onları da yerel seçimler geldiğinde sizler gönderecektiniz.

BİR KİLO BUĞDAY 80 KURUŞ, BİR BARDAK ÇAY 1 LİRA! NASIL OLACAK BU İŞ?

 

Hayat pahalılığının her geçen gün arttığına, döviz kurlarındaki artışa dikkat çeken İYİ Parti Çanakkale Milletvekili adayı Rıdvan uz; “Çıktı bir cümle daha sarf etti; sanki 16 yıldır iktidarda değillermiş gibi ‘Adaleti, çiftçiyi, ekonomiyi düzeltmeyi vaat ediyorum’ dedi. Biz de soruyoruz; 16 yılda yapamadığınızı şimdi nasıl yapacaksınız? Bunu bir izah edin; halkımıza anlatın. Ona göre bir karar verelim dedik ama hiç ses seda yok. Tam 16 yıldır iktidarsın ama hiç cevap veremiyor. Problemi yaratanlar asla çözümünü üretemezler. Bu sorunların çözümünü sizler üretemezsiniz diyoruz. Üretici yüzde 7’ye düşmüş, geri kalan yüzde 93’e bakmakla zorunlusunuz ama kendinize bakacak hal bırakmamış hükümet sizde. Mazot olmuş 6 lira. Gübre desen öyle, ilaç desen öyle. Dolar fiyatları yükselmiş, her girdi maliyeti ateş pahası olmuş. Dolayısıyla ürün ekiyorsunuz; tüccar diyor 80 kuruşa alırım. Devlet diyor 1,30 kuruşa alırım ama 6 ay sonra alırım. Çiftçi sıkışmış vermek zorunda 1 kilo buğday 80 kuruş, bir bardak çay 1 lira. Nasıl olacak bu iş? Bunun sebebi ne? Neden böyle oldu?” dedşç

“BİZİ SEÇİME SOKMAMAK İÇİN ERKEN SEÇİM KARARI ALDILAR”

 

24 Haziran erken seçim kararı alınmasının altındaki temel sebebin AK Parti hükümetinin İYİ Parti’den korkması olduğunu ve seçimlere katılmaması için erken seçim kararı alındığını açıklayan İYİ Parti Çanakkale Milletvekili Adayı Rıdvan Uz; “Tek başına iktidar, ülkeyi OHAL ile yönetiyor. Dediğim dedik, çaldığım düdük diyor. Seçimlere 1,5 yıl var ama kalkıp diyor ki Erken seçim. Bunun tek sebebi var; İYİ Partiden korkuyorlar. İYİ Parti seçime girmesin diye 1,5 yıl önceden seçim kararı aldılar. YSK başkanı Yargıtay kararında İYİ Parti seçime girebilir demesine rağmen ‘Bakacağız, inceleyeceğiz’ dedi. Halbuki İYİ Parti 71 ilde örgütlenmesini tamamlamış, seçime girmeye hak kazanmıştı. Baktık ki bizi seçime sokmayacaklar, Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener hanımefendi, Cumhuriyet Halk Partisinin kıymetli Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu beyle bir araya geldiler. Bu durumu milletin önünde yeni bir kapı açılmasının, İYİ bir partinin olmasının gerekliliği konusunda destek istedi. Sayın Kılıçdaroğlu da Türk Demokrasi tarihine altın harflerle yazacağımız milletin önüne bir alternatif daha koyma adına 15 milletvekilinin partimize geçmesini sağladı. 20 milletvekili ile grup kurarak seçimlere girebilmeyi garanti ettiler. Bundan dolayı kendilerine şükranlarımızı sunuyoruz. Bu demokrasinin bir gereğiydi. Bu karşılıklı jestler sayesinde bugün Milli bir ittifak kurulmuştur” dedi.

 

“DEĞİŞİM BAŞLADI.. İKTİDARI DEĞİŞTİRECEĞİZ. BUNU SİZLERLE YAPACAĞIZ..”

 

4 siyasi partinin bir araya gelerek kurulan Millet İttifakının kuruluş gerekçesini de anlatan İYİ Parti Çanakkale Milletvekili Rıdvan Uz; “Millet İttifakı çatısı altında; Cumhuriyet Halk Partisi, İYİ Parti, Saadet Partisi ve Demokrat Parti var. Bu dört partinin hangi kaygılarla bir araya geldiklerini bir an olsun düşünmenizi istirham ediyorum. 16 yıldır bir insan muhtar olsa; 16 yılın sonunda birini bulsam da bu muhtarlığı birine versem de kurtulayım der. Yada içeride oturayım da kimse gelmesin kafayı dinleyeyim der. Yeni seçilen muhtar ise; sandalyesini muhtarlığın önüne atar, olmadı kahvenin önüne sandalyesini atar; benim vatandaşımın bir derdi sıkıntısı varsa çözeyim diye bekler. Bu da 16 yıllık iktidarında yorulmuş AK Partinin değişim zamanının geldiğini gösteriyor. 16 yıl uzun bir süre, 38 yıllık Çanakkale’nin esnaf odaları başkanı değişti. Fenerbahçe’de Aziz Yıldırım 22 yıl görev yaptı yerine Ali Koç geldi. Değişim her yerde başladı. Sizler 16 yılda iki kez traktör değiştirdiniz. Evlerinizde hanımlarınız buzdolaplarını, çamaşır makinelerini değiştirdi. Esnafımız aracını değiştirdi; şimdi sıra geldi iktidarı değiştirmeye. Bunu hep birlikte yapacağız” dedi.

“SURİYELİLERE 30 MİLYAR DOLAR HARCIYORSUNUZDA KENDİ VATANDAŞIMIZA..”

 

16 Yıldır ülkeyi tek başına yöneten iktidar partisinin dünyanın hiçbir ülkesinde yaşanmayan israf yaptığına dikkat çeken Rıdvan Uz; “Bu seçim israfın önlenebileceği bir seçim olacak. Dünyada 120 bin lüks otomobilin iktidarın emrinde olduğu başka bir ülke yok. İktidarın ve kamu kurumlarının kendi malları dururken; yandaşlarına yaptırdıkları binalarda 400-500 bin lira kira ödeyerek hizmet verdikleri başka bir ülke de yok. Biz 8 milyar Dolar çiftçimizin borcunu sileceğiz dediğimizde; nereden bulacaksınız dediler. İş o kaynakların en başta geleni bu israftır. 30 milyar dolar harcadık dedikleri Suriyeliler.. Suriyelilere 30 Milyar Dolar harcıyorsunuz da kendi vatandaşımız nefes alsın diye 8 milyar dolar borcu silmemizi neden çok görüyorsunuz?  Biz bu iktidar gibi rant ekonomisini desteklemeyeceğiz. Yandaş müteahhitler oluşturtmayacağız, fabrikaları tekrar açacağız. Biz çiftçimizin ve esnafımızın cebine para koymaya geliyoruz. Sizlerin cebine para koyacağız ki; memleket nefes alsın, tekrar kalkınma hamlesi başlasın” ifadelerini kullandı.

 

“SON DEMOKRATİK SEÇİM OLABİLİR.. TEK ADAM REJİMİNE DUR DEMEK İÇİN OY İSTİYORUZ”

 

24 Haziran seçimlerinin ardından TEK adam Rejimini hayata geçirmek isteyen iktidara karşı halk ile gelecek mücadelesi vereceklerinin altını çizen İYİ Parti Çanakkale Milletvekili adayı Rıdvan Uz; “100 yıl sonra biz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anarken; 100 yıl sonra sizin çocuklarınız, bizim çocuklarımız, torunlarımız bizler için ne diyecekler? Bir iktidar gelmiş memlekete 16 yılda; eğitim, üretim zebil ziyan olmuş, sınav tarihleri değiştirilmiş sırf erken seçim yapalım da 5 yıl daha iktidarda kalalım diye. Eğitimi yok etmişler, üreticiyi mahvetmişler, esnaf bitmiş, fabrikalar kapanmış. Çok kötü durumdayız. Bizim atalarımız, bizim ecdadımız hiç mi bunlara dur diyecek iradeyi gösterememişler, yazıklar olsun diyebilirler. Yâda 16 yıl süren iktidar gelmiş, iyi niyetle kurulmuş belki ama Cumhuriyet döneminde kurulan tüm fabrikaları kapatmışlar, üreticiyi mahvetmişler, esnafı bitirmişler, eğitimi mahvetmişler ama 24 Haziran 2018’de genciyle, yaşlısıyla, CHP’lisi, İYİ Partilisi, Saadet Partilisiyle, MHP’liyse Ak Partinin kendi insanlarıyla bu işe dur demişler. Bugün bizde onların sayesinde muasır medeniyetler seviyesinde yaşıyoruz, Allah razı olsun da diyebilirler. Bu seçim bu yüzden çok önemli, bu noktada bizler yeni bir umut olarak, tecrübeli bir kaptanla huzurlarınıza geldik. Sizlerden bir talebimiz var; ülkemizin geleceği adına sizlerden oy istiyoruz. Bu seçim belki de Türkiye’de yapılabilecek demokratik son seçim olabilir. Çünkü Azerbaycan’da ki gibi bir sabah kalkarsınız yüzde 92 ile seçildik derler. Hanımını başbakan yaparlar, aynı şeyi biz bu ülkede yaşarız. Parlamenter sisteme dönmek adına geliştirilmiş, güzelleştirilmiş insanların yaralarına merhem olacak bir parlamenter sistemi kurmak, Babamda gelse kabul etmeyeceğim tek adam rejimine dur demek adına sizlerden oy talep ediyorum” dedi.
Bu haber 15511 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI