Bugun...
Bizi izleyin:“Bu Kerhaneci Hala ÇOMÜ’de.. Kim Koruyor Bunu?”

Tarih: 02-06-2018 06:31:10 Güncelleme: 02-06-2018 07:19:10 + -


ÇOMÜ TV’de yaptığı açıklama ile “Çanakkale’de ve Bursa’da Camiler genelev olarak kullanıldı” açıklaması sonrasında tüm Türkiye’nin Aynalı Pazar Gazetesi haberi ile tanıdığı Abdullah Akın adlı sözle ilahiyatçı 22 Şubat tarihinden bu yana halen ÇOMÜ’de ki görevine devam ediyor. Sözde İlahiyatçı Çanakkale Belediye Meclis gündemine yeniden Belediye Başkanı Ülgür Gökhan tarafından gündeme getirilerek Abdullah Akın’ın üniversiteden atılmasını istedi.


“Bu Kerhaneci Hala ÇOMÜ’de.. Kim Koruyor Bunu?”

İlahiyatçı Abdullah Akın’ın hakkında hala ÇOMÜ’de soruşturmanın tamamlanarak işlem yapılmamasını eleştiren Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a AK Partili Tülay Ömercioğlu’da destek verdi. CHP’li Adnan Güler ise konuya bir başka açıdan yaklaşarak; CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alaattin Duran, YÖK'ün talimatıyla rektörlük tarafından görevden alınmasını örnek gösterdi. İnce’yi karşılayan Dekan’ın bir gün sonra görevden alındığını hatırlatan Adnan Güler; “Muharrem İnce ziyaret etti diye YÖK bir günde dekanı görevden alırken; bu meczubun halen görevden alınmaması samimiyetsizliktir. AK Parti iktidarı bu adamı görevden almalıdır” dedi.

 

“BU K.RHANECİ HALEN GÖREVİNİN BAŞINDA, MAAŞ ALMAYA DEVAM EDİYOR”

 

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan Belediye’nin bir aylık faaliyetlerini meclis üyelerine anlattıktan sonra konuyu sözde ilahiyatçı Abdullah Akın’a getirerek; “Bir kerhaneci vardı biliyorsunuz. Adı Abdullah Akın. Ben hakaret etmiyorum. Genelde bu lafı söyleyen o. Bu adama hala idari soruşturma yapılıyor. Bir gün üniversiteye Sayın Rektörü ziyarete gideceğiz. Gelmek isteyen olursa ‘ Belediye meclis üyeleri, herkesle’ beraber gideriz. Kentimizin namusunu kurtarmak zorundayız. Biz, kerhaneci değiliz arkadaş. Bir camiyi genel ev yapacak kadar ahlaksız adam değiliz. Kim koruyor bu adamı. Hani FETÖ bitmişti. Demek ki bitmemiş. FETÖ devam ediyor. İşte aynısını yapıyorlar.  Balyoz, Ergenekon ne varsa hepsi aynı. Yalan söyle çamur at. Bu hepimizin namusu. Bu adam kim tarafında korunuyor ve kollanıyor. Bu Abdullah Akın denilen adam için gerek Savcılık, tarafından gerekse üniversite tarafından gerekli soruşturmasının bir an önce bitmesini talep ediyoruz” dedi.

 

“BELEDİYE VAKIF ARAZİSİNİ GASP ETTİ” HABERİNE TEPKİ

 

Bir gazetede çıkan ‘Belediye Vakıf Arazisini Gasp Etti” haberi ile ilgili olarak Belediye Başkanı Ülgür Gökhan; iddialara Belediye Meclisinden yanıt verdi. Güzel Sanatlar Lisesi arazisinde Belediye Meclisinde alınan karar ile imar tadilatında bulunulduğunu, söz konusu arazide imar tadilatı karşılığında belli bir arazinin yeşil alan olarak değişiklik yapıldığını ayrıca arazi üzerinde Vakfın talebi doğrultusunda Belediye’ye arazinin yüzde 40’lık bölümünde kültür ve sosyal alan yapılması için verildiğini hatırlattı. Ülgür Gökhan söz konusu arazinin belediyeye tahsis edilme kararı alınmasına rağmen tahsis protokolün gerçekleşmediğini belirterek; “Burası bize tahsis edilme kararı olarak duruyor ama henüz protokol yapılmadı. Çünkü bu alan ile ilgili henüz bir karar almadık. Fakat burası için bazı kişilerin projeleri var. Biz bu tahsis protokolünü yapmadık ama bir gazete parçası seçimler yaklaştığından herhalde iftiralarını abarttı. Bizim burayı gasp ettiğimizi iddia ediyor. Sayıştay dahil tüm soruşturmalardan alnımızın akıyla çıktık” dedi.

 

“BELEDİYE VE ÇALIŞANLARINI RAHAT BIRAKIN.. VARSA BİRŞEY BENİMLE UĞRAŞIN”

 

Çanakkale Belediyesinin yapılan asılsız ihbarlar nedeni ile sürekli denetimlerden geçtiğine, bu sebeple personelin sürekli bu işlerle uğraşmasından sıkıldığını ifade eden Belediye Başkanı Ülgür Gökhan; “Burayı bize terk etmemek için binaları yıktılar, neymiş efendim buraya lokanta yapacakmışız. Bu tür iftiralarla uğraşmaktan artık sıkıldık. Bu iftiralar yüzünden Belediyemiz çalışanlarının zamanları harcanıyor. Zırt pırt yok dosya hazırla evrakları topla yazış derken çalışanlarımızın emeğine yazık. Uğraşacaksanız benimle uğraşın, varsa bir şeyim çıkın söyleyin. Artık belediye ile belediye çalışanlarımızla uğraşmayın” dedi.

 

“DİBEK SOKAK İLE İLGİLİ VATANDAŞLARIN ŞİKÂYETLERİ VARDI ARAŞTIRDIK”

 

Çanakkale Merkezde bulunan Dibek Sokaktaki bazı mekânlardan dolayı şikâyetler olduğunu gündeme getiren AK Partili Tülay Ömercioğlu’nun şikâyetlerini incelediklerini belirten Ülgür Gökhan şu açıklamada bulundu; “Orada bazı mekânların yüksek sesli müzik yayını nedeni ile şikâyetler var. Konuyu ilgili birimlerimizle görüştük ama o günde söylemiştim buraların denetim yetkisi belediyemize ait değil, İl Emniyet Müdürlüğünün yetki ve sorumluluğunda. Ama ben şahsen bende Dibek Sokak esnafımızla gidip görüştüm. Orada bir vatandaş geliyor bir mekâna oturuyor. Oturduğu mekânın karşısında da kadın işletme sahipleri var. Bu kişi oradaki kadın esnaflarımızı taciz etmişler. Yaşanan olay sonrasında bölgedeki diğer esnaflarımız müdahale de bulunmuş. Olayın aslı bu” dedi.

 

“MECLİSTE BU AY SİYASİ TARTIŞMA YAPMAYALIM”

 

Tülay Ömercioğlu ise mecliste yaptığı konuşmada siyasi tartışma yapmak istemediklerini açıklayarak şunları söyledi; “Ramazan ayındayız, bayram da yaklaşıyor. Bu vesile ile halkımızın bayramını da şimdiden kutluyorum. Bu ay mecliste siyasi tartışma yaşanmasın istiyorum. Önümüzdeki aylarda siyaset yaparız. Seçim çalışmalarımız devam ediyor, eleştirilerimizi sonraki meclis toplantısına saklayacağız” dedi.

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’da Tülay Ömercioğlu’na teşekkür ederek; “Sizlerle aynı temennilerde bulunuyorum. Kazasız belasız bir seçim dönemi geçirmeyi bizde istiyoruz. Herkesin siyasi propaganda yapma hakkı vardır. Güzel ve adil bir seçim olsun” dedi.

 

ÖMERCİOĞLU “O MECZUBU BİZDE İSTEMİYORUZ”

 

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde halen görevinin başında olan sözde ilahiyatçı Abdullah Akın hakkında eleştirilerde bulunan Ülgür Gökhan, hala bu adamın görevinin başında olmasını eleştirdi. AK Partili Tülay Ömercioğlu da Abdullah Akın konusunda Ülgür Gökhan’a desteğini yineleyerek; “Benim bu meczup hakkındaki düşüncelerimi daha önce açıklamıştım. Bu konuda AK Parti Grup Başkanvekilimiz Bülent Turan’ın da söylemleri ortadadır. Biz de bu konuda bir şeyler yapılmasını istiyoruz” dedi.

 

“MUHARREM İNCE’NİN ZİYARET ETTİĞİ DEKANI DAKKA DA GÖREVDEN ALDINIZ!”

 

CHP’li Adnan Güler, ilahiyatçı Abdullah Akın hakkında ise ilginç bir konuşmada bulundu. Güler; “Ömercioğlu’nun samimiyetine katılıyoruz ama geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı adayımız Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği dekan ertesi sabah görevden alındı. YÖK bazı konularda jet hızıyla karar alırken; ÇOMÜ yönetimi maalesef burada araştırıyor. Neyi araştırdığını da anlamış değiliz. İşlerine gelince YÖK bir günde Dekan görevden alırken; aylardır bu meczup hakkında bir işlem yapılamıyor” dedi.

 

Tülay Ömercioğlu ise; “Milletvekili hukukçularımızla süreci araştırdık, ama YÖK’ün süreci başlatabilmesi için ÇOMÜ’nün soruşturmayı tamamlaması lazım. Biz de bu kişinin bu görüşlerine karşıyız. Bizde görevden alınsın istiyoruz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’da geçmiş günlerde açıklamada bulunmuş Dinde reform yapılmasını işte bu sebeple istemişti. bazı kesimler de buna karşı çıktılar” dedi.

 

“BUNU KORUYANLAR OLDUĞUNU BİLİYORUZ”

 

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan da konuşmasının devamında Ömercioğlu ile aynı düşüncede olduklarını ve samimiyetlerine inandıklarını belirterek; “Komediye bakın araştırıyorlarmış, aylar geçmiş adamın dedikleri doğru mu diye araştırma yapıyorlarmış. Böyle bir şey mümkün mü? Bu adamın söyledikleri belli, bunun koruyanı var mı derseniz evet var. Bunu birileri koruyor ve bu birileri hala içerde kalmış dediğimiz FETÖ’cü adamlar. Biz bunu unutmayacağız. Bu adam buradan gidene kadar gündemde tutacağız. Dinde Reform yapılması konusunda bende Sayın Cumhurbaşkanına katıyorum. Dinde reform yapılması gerekir ama işte burada reform istemeyen kimlerse bu meczubu koruyanlarda aynı kişilerdir” dedi.

 

“HASTANENİN YANGIN MERDİVENİ MECLİS GÜNDEMİNDE”

 

Geçtiğimiz günlerde Aynalı Pazar gazetesi olarak yaşanan ‘Yangın Merdiveni Skandalı’ meclis gündemine geldi. CHP’li Adnan Güler konuyu meclise taşırken konuyla ilgili Ülgür Gökhan; “Hastanede bir yangın merdiveni var ama iki kişi ancak yan yana zor geçebilir. Asansörler ile hastalar tahliye edilebiliyormuş ama alarm çalıştığında da bu asansörler devre dışı kalıyormuş. Yetkililer umarım burada gerekli önlemleri bir an önce alırlar” dedi.
Bu haber 11361 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI