Bugun...
Bizi izleyin:"Bizde Herşey Var.. Ama Şevk Yok, Birlik Yok.. Ticari Milliyetçilik Yok""

Tarih: 12-04-2019 10:03:24 + -


Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selçuk Semizoğlu Nisan Ayı Meclis toplantısında 2018 Troya Yılına şehir olarak sahip çıkılmadığını söyledi. Semizoğlu, Şanlıurfa’da 2019 yılının Göbeklitepe yılı ilan edildiğini ve şehrin buna sahip çıktığını belirterek, “Urfa öyle bir sahip çıkmış ki Göbeklitepe’ye, ben oraya gidince anladım ve utandım. Biz 2018 Troya Yılına sahip çıkıyormuş gibi yapmışız Bizde ne yok diye düşündüm. Bizde her şey var, ama bizde şevk yok, birlik yok. Ticari milliyetçilikÇanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Nisan Ayı toplantısında gündeme ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu'nun yaptığı konuşma damga vurdu. Gaziantep ve Şanlıurfa'ya oda olarak gezi düzenlediklerini ve ticari işbirliği faaliyetlerinde bulunduklarını açıklayan Semizoğlu, " Bu yıl 2019 Göbeklitepe Yılı. Urfa öyle bir sahip çıkmış ki Göbeklitepe’ye, ben oraya gidince anladım ve utandım. Biz 2018 Troya Yılına sahip çıkıyormuş gibi yapmışız. Bunu Ticaret Sanayi odası olarak söylemiyorum. İl olarak söylüyorum" ifadelerini kullandı.

 

Toplantının açılış konuşmasını Meclis Başkanı Osman Okyay gerçekleştirdi. Okyay yaptığı konuşmada şunları söyledi, “Ülkemiz gündemi uzun süredir işgal eden bir seçim sürecini geride bıraktı. Ama seçimle ilgili tartışmaları henüz bitirmedik. İş dünyası olarak tartışmaların yasal çerçeve sonucu sonuçlanması ve bir an evvel ana konumuz olan ekonomiye odaklanılmasıdır. Çünkü ülke olarak ekonomide yaşadığımız dalgalanmalara ve jeopolitik gelişmelere bir de küresel gelişmelere ilişkin yeniden başlayan karamsal beklentiler eklenmiştir. Bugün dünya ekonomisinin geleceğine ilişkin tartışmaların yeniden başladığına şahit oluyoruz. Küresel borç yükü bazı ülkelerde bazı ülkelerde artık denetlenemez hale gelmiş durumda” dedi.

 

SEÇİM ATMOSFERİNDEN ÇIKMALIYIZ

Ardından kürsüye ÇTSO Başkanı Selçuk Semizoğlu çıktı. Semizoğlu 31 Mart atmosferinden acilen çıkılması gerektiğinin altını çizerek, “Hızla işimize gücümüze dönmemiz gerekiyor. Gündelik siyasetten uzaklaşarak hesap verebilir bir hizmet anlayışı ile çalışmaları bekliyoruz. Bizce en acil çözüm bekleyen konu ekonomik istikrardır. Önümüzde seçimsiz, siyasetten uzak, berrak bir 4 yıl var. Yeni yatırımlar için güven ortamı istiyoruz” dedi.

 

URFA GÖBEKLİTEPE’YE SAHİP ÇIKMIŞ

Semizoğlu geçtiğimiz hafta Antep ve Urfa’ya gittiğini belirterek, “Her gittiğim şehirde Çanakkale ile kıyaslamaya çalışıyorum. Antep’te irili ufaklı organize sanayi var. 7 milyar dolar ihracatı var. Şehre gittiğiniz zaman büyük parkları olan yemyeşil yaşanılabilir. İnanın bana Çanakkale’den daha yeşil ve daha modern bir şehir havası var. Antep bize şunu gösteriyor: sanayi ile şehir aynı anda olabiliyor.Daha sonra Urfa’ya geçtik. Geçen yıl 2018 Troya Yılıydı. Bu yıl 2019 Göbeklitepe Yılı. Urfa öyle bir sahip çıkmış ki Göbeklitepe’ye, ben oraya gidince anladım ve utandım. Biz 2018 Troya Yılına sahip çıkıyormuş gibi yapmışız. Bunu Ticaret Sanayi odası olarak söylemiyorum. İl olarak söylüyorum. Ticaret Sanayi Odasının yapabilecek şeyi belli. Şehrimiz buna sahip çıkmadı. Urfa gibi sahip çıkmadı” şeklinde konuştu.

 

"BİZDE HERŞEY VAR AMA: ŞEVK YOK, BİRLİK YOK"

Çanakkale'de bok büyük imkanlar olduğuna vurgu yapan Semizoğlu, Çanakkale gerçeğini ise bir kez daha gözler önüne sererek birlik ve şevk olmadığını söyledi. Semizoğlu; "Şimdi 2018’de her yer yerinden oynadı, Troya Yılı diye 2019 Nisan ayındayız bunu sürdürmeliyiz arkadaşlar. İnanın bana Göbeklitepe’yi gezdim medeniyet olarak çok daha eski olabilir ama yer olarak bizim Truva'mızın yirmide biri ya da otuzda biri kadardır. Bizde ne yok diye düşündüm. Bizde her şey var ama bizde şevk yok, bizde birlik yok, ticari milliyetçilik yok. Milliyetçilik yanlış anlaşılmasın diye ticari Milliyetçilik diyorum" ifadelerini kullandı.
Bu haber 638 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER ÇANAKKALE Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI