Bugun...
Bizi izleyin:Biga Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu “Fakülte” Oldu

Tarih: 06-12-2017 14:17:11 + -


Ak Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, Biga Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nun “Fakülte” olması yönünde çalışmaların sonuçlanarak Bakanlar Kurulu Kararı sonrasında Resmi Gazetede yayınlandığını kaydetti.


Biga Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu “Fakülte” Oldu

Ak Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, Biga Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nun “Fakülte” olması yönünde çalışmaların sonuçlanarak Bakanlar Kurulu Kararı sonrasında Resmi Gazetede yayınlandığını kaydetti.

 

Üniversitelerin kalkınmada, ekonomik büyümede her alanda gelişmede lokomotif görev üstlendiğini belirten Gider, eğitime bütçeden en yüksek payı ayırdıklarının altını çizerek Çanakkale’nin bu anlamda gereken payı almaya devam edeceğini belirtti. Biga Uygulamalı Meslek Yüksekokulu’nun fakülteye dönüştüğünü kaydeden Gider; “Biga Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu bünyesinde hâlihazırda aktif Uluslararası Ticaret ve Lojistik, Bankacılık ve Finans olmak üzere iki bölüm bulunmaktadır. Bankacılık ve Finans Bölümü 60 öğrenci alarak ilk eğitim ve öğretim faaliyetlerine 2017-2018 eğitim öğretim döneminde başlayacaktır. Biga Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nun eğitim öğretim faaliyetlerini sürdürebilmesi için inşa edilecek olan hizmet binasının ihalesi tamamlanmış, 2017 yılı içerisinde temellerinin atılması ve 2018 yılında faaliyete geçirilmesi planlanmaktadır.  Biga Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nun Fakülte olma başvurusu yapılmış, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Senatosunda görüşülüp onaylanan Fakülte olma başvurusu, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca Biga Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nun, Biga Uygulamalı Bilimler Fakültesi’ne dönüştürülmesi kararı verilerek Resmi Gazetede bu gün yayınlanmıştır. Ülkemize, Çanakkale’mize, Biga’mıza ve bilim dünyamıza hayırlı olsun” dedi.
Bu haber 1295 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER İLÇELERDEN Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI