Bugun...
Bizi izleyin:"Beni Dünya Lideri, O'nu Ülgür Gökhan Atadı!"

Tarih: 05-10-2019 11:11:06 Güncelleme: 05-10-2019 11:13:06 + -


Kendisine "Bülent Turansız bir hiçtir" diyen CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan'a yanıt veren AK Parti Çanakkale İl Başkanı Av.Gültekin Yıldız; "Çanakkale'de edep ve siyasi ahlakı ağzına alacak son siyasetçi sayın Güneşhan'dır. Çanakkale halkı, CHP'nin şaibeli delege seçimlerini ve İsmet Güneşhan'ın hangi şartlarda il başkanlığına seçildiğini unutmamıştır.CHP ve AK Parti İl Başkanları arasında karşılıklı polemik devam ediyor. Sosyal konutlar üzerinden başlayan tartışmada CHP'li İsmet Güneşhan'ın sert ifadelerine AK Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız'da aynı sertlikte yanıt verdi. Gültekin Yıldız yaptığı basın açıklamasında; "CHP Çanakkale İl Başkanı sayın Güneşhan yine talihsiz basın açıklamalarından birine imza atmıştır. Şahsını daha önce basın yoluyla ve sözlü olarak bizzat uyarmama , siyasetçi olarak hakaret içeren ifadelerin bizlere yakışmayacağını, iktidar muhalefet partisi il başkanları olarak bize destek veren partililerimize örnek olmamız, kutuplaşmayı azaltmamız gerektiğini ifade etmeme rağmen sayın Güneşhan çirkin üslubunu devam ettirmektedir. Halkın kimi muhatap alıp almayacağına karar vermek kendisinin haddine değildir. Kusura bakmasın ama Çanakkale İsmet Güneşhan'ı da Gültekin Yıldız'ı da iyi tanır. Çanakkale'de edep ve siyasi ahlakı ağzına alacak son siyasetçi sayın Güneşhan'dır. Çanakkale halkı, CHP'nin şaibeli delege seçimlerini ve İsmet Güneşhan'ın hangi şartlarda il başkanlığına seçildiğini unutmamıştır" ifadelerini kullandı.

 

"BENİ DÜNYA LİDERİ, O'NU ÜLGÜR GÖKHAN ATADI!"

Güneşhan'ın seçilmesinde Belediye Başkanı Ülgür Gökhan'ın vesayeti olduğunu söyleyen Gültekin Yıldız; "Sayın Güneşhan il başkanlığına atanmamı diline dolamıştır. 2017 yılında Merkez İlçe Kongresinde merkez ilçe başkanı seçildikten sonra Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından yüz yüze gerçekleştirdiğimiz görüşme sonrası bizzat Çanakkale İl Başkanlığı görevine atandığım doğrudur ve bu benim için onurdur, hayatımın en özel anlarından biridir. Özetle beni dünya lideri, Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan, sayın Güneşhan'ı ise CHP Merkez ilçe Belediye başkanı Ülgür Gökhan atamıştır. Güneşhan'ın seçildiği göstermelik tek adaylı il kongresi bu gerçeği, CHP Çanakkale teşkilatları üzerindeki Ülgür Gökhan vesayetini değiştirmemektedir" dedi.

 

"SOSYAL KONUTLAR NE ZAMAN BİTİRİLECEK"

Gültekin Yıldız açıklamalarının devamında tartışma konusu olan Sosyal Konutlar Kentsel yenileme projesine getirerek; "Kentsel dönüşümdeki başarısızlıklarına verecek cevabı olmayan Güneşhan hakaretlerle üstünlük sağlamaya çalışmaktadır.Barbaros mahallesinin ve İsmet Paşa mahallesinin yaptıkları kat artışı ile yenilendiği beyanı gülünçtür, vizyonsuzluklarının bizzat ikrarıdır. Çanakkale Belediyesi parsel bazlı kat artışı ile Çanakkale'nin Barbaros ve İsmetpaşa gibi kadim mahallelerini katletmiş, otoparksız, yeşil alansız, sosyal donatısız bina yığınlarına dönüştürmüştür. Kentsel dönüşüm yenilenen binalardan ibaret olmayıp, parsel bazında değil ada bazında hatta bölge bazında yapılması; otoparkının, yeşil alanının, çocuk parklarının, kültürel ve sosyal donatıların hatta mahallenin sosyolojik yapısının planlanması, komşuluk ilişkilerinin korunması gerekmektedir. Sağlıklı bir şekilde süreç yürüyor denilen İsmetpaşa Mahallesi Sosyal Konutlar bölgesinde yürüyen bir faaliyet bulunmamakta olup bine yakın aile olası bir depremin korkusuyla, diken üstünde sürecin tamamlanmasını beklemektedir. 2013 yılından bu yana 6 yılda 2 kez tamamlanması gereken kentsel dönüşüm projesinde hala yapılmış bir ihale, atılmış bir temel mevcut değildir. Ne belediye ne vatandaş sosyal konutlarda kentsel dönüşüm şu tarihte başlayacak ve şu tarihte bitecek diyememektedir" dedi.

 

"AÇ TAVUK KENDİNİ ARPA AMBARINDA SANIR"

AK Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız açıklamalarına şöyle son verdi; "Güneşhan'ın kamuoyu araştırmalarında AK Partinin CHP'nin gerisine düştüğü iddiası olsa olsa kendi üyeleri arasında yaptığı bir anket olabilir.Kurumsal anket firmalarının araştırmaları AK Parti'nin oylarının yüzde 5'ini daha önce CHP'ye oy vermiş seçmenin oluşturduğunu ortaya koymaktadır. AK Parti Türkiye Partisidir, birliğimizin , beraberliğimizin ve kardeşliğimizin teminatıdır. CHP gibi belli bölgelere hapsolmuş bir parti değildir. Bu millet kendisinin milli ve manevi hassasiyetlerini görmezden gelen, eline geçen her fırsatta kendisine zulmeden , kendisini küçük gören, aristokratlar topluluğuna dönüşmüş, Atatürk ilke ve inkılaplarından uzaklaşmış, HDP'ye ve aşırı sol yapılara yakayı paçayı kaptırmış, 1995 yılından bu yana yüzde 8-26 oy bandına hapsolmuş bu anlayışa iktidar yetkisi vermemiştir, vermeyecektir. Sayın Güneşhan basın açıklamasını bir atasözüyle bitirmiş, bizim de son sözümüz kendilerinin içinde bulunduğu duruma uygun bir atasözü olsun. Aç tavuk kendini arpa ambarında sanır!"
Bu haber 3102 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI