Bugun...
Bizi izleyin:“Ben Bu İşi Biliyorum, Hem de Çok İyi Biliyorum”

Tarih: 08-11-2018 06:58:34 Güncelleme: 08-11-2018 07:13:34 + -


Çanakkale Belediye Başkan aday adaylığı için Ülgür Gökhan’da başvurusunu yaptı. CHP İl Binasına eşi Hale Gökhan ile birlikte gelen Ülgür Gökhan’ı partililer ve vatandaşlarda yalnız bırakmadılar. Adaylık başvurusu sonrası vatandaşlara hitap eden Ülgür Gökhan ‘İş bilenin Kılıç kuşananın’ atasözünü söyleyerek “Ben bu işi biliyorum, hem de çok iyi biliyorum” diyerek iddialı olduğunu vurguladı.


“Ben Bu İşi Biliyorum, Hem de Çok İyi Biliyorum”

Eşi Hale Gökhan ile birlikte CHP İl Binasına gelen Belediye Başkan aday adayı Ülgür Gökhan’ı ilçe yöneticiler, ilçe belediye başkanları, partililer ve vatandaşlar alkışlarla karşıladılar. CHP Merkez İlçe başkanı Ali Uyanık’a aday adaylığı dosyasını teslim etmeden önce Ülgür Gökhan süreç ile ilgili olarak şu değerlendirmelerde bulundu; “Bilindiği gibi CHP Genel Merkezinde anket çalışmaları yürütülüyordu. Bu anket çalışmaları öncesinde başvuru için gerekli evrakları hazırlamış ve ödememi yapmıştım. Anketlerde adaylığım ile ilgili yapılan değerlendirmelerde önde olduğum görüldü. Parti Genel Merkezimiz de olumsuz bir durum bildirmeyince aday adaylığı başvurumu bugün yapıyorum. Benim dışımda diğer tüm aday adayı arkadaşlarımıza da başarılar diliyorum” dedi.

 

“TUTKULU HEDEFLERİMİZ SADECE TÜRKİYE İÇİN DEĞİL TÜM DÜNYAYA ÖRNEK OLACAK”

Adaylık dosyasını CHP Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık’a teslim eden Ülgür Gökhan daha sonra parti binası önünde toplanan kalabalıklara hitap etti. Ülgür Gökhan burada yaptığı konuşmasında; “13 Ağustos 2002 yılında Belediye Başkanımız Sayın İsmail Özay’ın Milletvekili olması sebebiyle Çanakkale Belediye Meclisinden aldığım Belediye Başkanlığı görevini 2004, 2009 ve 2014 yerel seçimlerinde sizlerin sonsuz ve her defasında artan desteği ile bugüne kadar sürdürdüm. Partimin ve partililerimin verdiği, Çanakkale halkının büyük çoğunluğunun onadığı bu büyük onurlu görevi namusum bilerek, gençlerin, yaşlıların, çocukların gözlerinde ışıktan aldığım cesaretle görev süremin son gününe kadar sizler için çalışmaya devam edeceğim.

 

Görev yaptığım 16 yıllık süre içerisinde bugün hep birlikte barışın ve özgürlüklerin kenti halkı haline getirdiğim Çanakkale’nin sokaklarında attığım her adımda, solduğum her nefeste sizlere verdiğim sözleri, sizlerden ürettiğimiz kaynakları kullandığımı, bana korumak ve kollamak için teslim ettiğiniz emaneti asla unutmadım. Çanakkale için tutkulu hedeflerimizin sadece bu kent ve bu ülke için değil; tüm dünyaya örnek olacağına inanıyorum. Bu kentte yaşayan herkes her zaman olduğu gibi Çanakkaleli olmaktan gurur duyacak ve bizler Barışın kenti Çanakkale felsefesini önce ülkemize sonrada tüm dünyaya yayacağız.

“BU İŞİN EN ÖNEMLİ MALZEMESİ: İNSANDIR!”

Benim için belediye başkanlığı başımı yastığa koyduğumda; açta açıkta kalan hemşerim var mı diye kaygı duyabilmeyi, bu sabah okuluna aç giden öğrencimiz olmuş mudur diye düşünebilmeyi, evinden çıkamamış, yaşama karışamamış engellimiz var mı diye endişelenmeyi gerektirir. Benim için bu işin en önemli malzemesi insandır. İnsanlarımız iyi yaşamalı, insanlarımızın mutluluğudur. Bana böyle düşünebilmeyi, insanların dertlerini dert edinebilmeyi, derman olabilmek için didinmeyi, sadeliği ve sosyal demokrat anlayışı öğreten başta rahmetli babam ve amcama, rahmetli Reşat Tabak ve rahmetli Melih İzzet Dilmaç gibi duayen büyüklerime şükranlarımı sunar önlerinde saygı ile eğilirim.

“HERKESİN HUZUR İÇİNDE YAŞAMASININ GÜVENCESİ OLDUK”

Ailemin tüm fertlerine en çok da sevgili eşim Hale’ye ve çocuklarıma bana bu zor yolculuklar verdikleri destek, sabır ve anlayış için ayrıca çok teşekkür ediyorum. Her şey değişiyor. Bazen zamanla, bazen insanla. Ne mutlu ki bizlere bu değişimi hep birlikte başardık. Barışın kenti Çanakkale’de milli değerlerimizden ödün vermeden, kentimizin dokusunu bozmadan, kent ruhunu koruyarak, kökeni ne olursa olsun herkesin huzur içerisinde yaşamasının güvencesi olduk. İnsanların sizlere güvenmesi, inanması, yolda gördüğünde çocukların çekinmeden sarılması, öyle büyük bir mutluluk ve sorumluluk yüklüyor ki omuzlarımıza, bu mutluluk ve sorumluluğu aynı bizlere yaşattıkları için tüm Çanakkale halkına teşekkür ediyorum.

 

“ÇANAKKALE’Yİ HEP BİRLİKTE TÜRKİYE’NİN EN YAŞANABİLİR KENTLERİNDEN BİRİ YAPTIK”

Belediye başkanlığı görevim boyunca sosyal demokrasi, özgürlüklerden, eşitlikten ve kendime anayasa olarak belirlediğim birlikte yönetim, önce insan ve katılımcılık ilkelerinden asla vazgeçmedim. İnsanı ve insanın refahını her şeyin üstünde tuttum. Belediyeciliğin rutin hizmetleri zaten yapılmak zorundadır. Yollar yapılır, alt yapılar tamamlanır, çöpler toplanır ama asıl olan insanların mutluluğudur. Hem şehircilikte hem de çağdaşlıkta birlikte çok yol aldık. Çanakkale hep birlikte ülkemizin en yaşanılası kentlerinden biri yaptık. Çanakkale uzun yıllardır yapılan akıllı yatırımlarla, canlı sosyal yaşamıyla, yüzünü aydınlığa dönmüş siz çağdaş insanlarıyla bugün bir Avrupa kenti ayarındadır. Bugün bu kentte insanlar kadını, erkeği, yaşlısı, genci birlikte rahat ve özgürce yaşamlarını sürdürebiliyorlar. Kimse kendisini öteki hissetmiyorsa; kentte uzun yıllardır süren sosyal demokrat belediyecilik anlayışının büyük bir payı vardır. Hızla büyüyen, doğayı tüketen, insanın kahvesini bile ayakta içmeye zorlayan küresel anlayışa karşı insanların birbirinin sıcaklığına sığındır, sosyalleştikleri, el emeklerini birbirlerine sundukları sosyal korunakları yaratarak, sürdürülebilir kentsel gelişimin ve kent ruhunun korunmasının önemini birinci öncelik haline getirdik.

“İŞ BİLENİN KILIÇ KUŞANANIN.. BEN BU İŞİ ÇOK İYİ BİLİYORUM”

İşte tüm bu anlayışın, yaşam tarzının, sürdürülebilir bir şekilde kalkındırılabilmesi için 16 yıldır boyunca biriktirdiğim tecrübemle ilk günkü heyecanımı birleştirdim. Sizlere daha çok hizmet etmek için, bu şehre borcumu ödeyebilmek için, Çanakkale’nin adını daha da yukarılara taşımak için içimde dip diri bir heyecan ve faydalı olma azmi var. Atalarımız şöyle demiş; ‘İş bilenin, kılıç kuşananın’. Ben bu işi biliyorum. Hem de iyi biliyorum. Bu iddia ile sizlerden aldığım güç ve güvenle bugüne kadar birlikte başardıklarımızın devamı için bir kez daha kılıcımı kuşanmak istiyorum. Kılıçları kuşanarak mücadelemiz;  adaleti, demokrasiyi yok sayanlara, gözü dönmüş çevre talancılarına, suyumuza zehir akıtanlara, kentin rantına göz koyanlara karşı olacaktır.

 

BEN BURADAYIM, VARIM DİYORUM!

Demokrasinin en güzel örneğini CHP’nin farkını bir kez daha gözler önüne seren bu süreçte benim dışımda aday adayı olan tüm arkadaşlarıma da ayrıca başarılar diliyorum. Partimizin ve özellikle genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun daha adil ve daha özgür bir Türkiye adına verdiği mücadeleye Çanakkale’den desteğe devam etmek için ben buradayım, varım diyorum. Laik ve demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin doğduğu, Gazi Mustafa Kemal’in Atatürk olduğu birçok değişik milletten kahramanın koyun koyuna uyuduğu şehitler diyarı Çanakkale’nin Belediye Başkanlığı için CHP’den aday adaylığımı ilan eder herkesi ve her nefesi sevgi ile kucaklıyorum” dedi.
Bu haber 4354 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI