Bugun...
Bizi izleyin:“Belediye Binasının Etrafı Neden Çevik Kuvvet ile Sarılı?

Tarih: 05-10-2017 15:55:11 + -


Çanakkale Belediye Meclis Toplantısı ikinci oturumu AK Partili üyeleri olmadan toplanarak devam etti. Belediye Başkanı Ülgür Gökhan açılış konuşmasında dün mecliste yaşananları özetledi. Başkan Gökhan Belediye Binası’nın sabah erken saatlerden buyana Çevik Kuvvet ekipleri tarafından korumaya alındığını belirterek; “Kimi kimden koruyorlar? Bizi mi koruyorlar? Yoksa bizden mi birilerini koruyorlar? Biz kimseye düşüncelerinden dolayı saldırmayız” tepkisini gösterdi.


“Belediye Binasının Etrafı Neden Çevik Kuvvet ile Sarılı?

AK Partili üyelerin protestosunun gölgesinde başlayan Çanakkale Belediye Meclisi ikinci oturumu devam ediyor. Dün yaşanan olayları değerlendiren Belediye Başkanı Ülgür Gökhan; “Biliyorsunuz dün AKP’ye mensup üyeler meclis toplantısının yarısında terk etmişlerdir. Bunun gerekçesini de hepimiz biliyoruz. Çanakkale Belediye Meclisinde siyasi partilerin iç işlerinin görüşülmemesi noktasındaki ikazlarımı defaat ile belirtmeme, ricalarıma ve ikazlarıma rağmen ısrarla bu konuyu açmaya devam ettiler. Bunun üzerine mikrofonun kapatılacağını ve söylemlerine devam etmelerine izin vermeyeceğimi söylemiştim. Bunun üzerine kalkıp sinirli bir biçimde buradan çıktılar. Herhalde şu anda bizi de televizyonlardan izliyorlardır. Kendilerine de buradan selamlarımı iletiyorum AK Partili meclis üyesi arkadaşlarıma” dedi.

 

ÇEVİK KUVVET BELEDİYE BİNASINI NEDEN KORUMAYA ALDI?

 

Yaşananları değerlendirdikten sonra Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale Belediyesi hizmet binasının çevik kuvvet koruması altına alındığını açıkladı. Çevik Kuvvet ekiplerinin Belediye binasını korumaya almalarının sebebini sorgulayan Başkan Ülgür Gökhan; “Bugün çok ilginç bir olay oldu. Öğleden sonra Tülay Ömercioğlu aşağıda basın açıklaması yapıyormuş. Ama yanında da dört tane sivil polis var. Allah allan neden orada yapıyor? Neden belediye önünde yapmıyor yada meclis salonunda yapmıyor merak ettim. Sonuçta kendisi meclisimizin bir üyesidir. Takdiridir. Şu anda burada meclis varken karşıdaki parkta da güvenlik nöbet tutuyorlar. Enteresan bir olay. Çanakkale’de hiç olmadık işler oluyor. Çevik Kuvvetin karşımızdaki park ta ne işi var? Bizi mi koruyorlar? Yoksa bizden mi birilerini koruyorlar? Çanakkale’de hiç alışık olmadığımız şeyler bunlar. Bizim kimseye saldırmışlığımız yoktur. Sabahtan bu yana Çevik Kuvvet Ekipleri orada bekliyorlar. Biz kimseye düşüncelerinden dolayı saldırmayız ama onların hava alanında şehidimizi karşılamaya gittiğimizde yaptırdıkları ortadadır. Bana ve milletvekilimize saldırdılar. Zannediyorlar ki bizde onlara bir şey yapacağız. Biz kimseye bir şey yapmayız. Biz düşüncemizle tavrımızla tepkimizi gösteririz” dedi.

“BEN KENDİLERİNİN HAK VE HUKUKUNU KORUDUM”

 

Meclis gündemine Belediye Başkanlığı süresince siyasi partilerin iç işlerinin konuşulmasına müsaade etmeyeceğini belirten Başkan Ülgür Gökhan; “Meclis gündemin siyasi partilerin iç olaylarının konuşulmasına asla izin vermeyeceğim. Basın toplantısında bir örnek vermişler. Diyorlar ki; Sümerbank görüşmelerini kendi whatsapp gruplarında yazışınca Bülent Turan vekil tarafından bunlar baskı altına alınınca İl Başkanları Yeşim Karadağ hanımefendi Meclis Üyelerinin istifa mektuplarını almıştı. Bunu gündeme getirdim ve bu tavra karşı çıkmıştım. Çünkü meclis üyeleri halkın oylarıyla seçilmişlerdir. Ancak ve ancak suç işlerler ise yada halkın oylarıyla giderler. Hiçbir siyasi irade onların görevlerini bırakmaları için baskı yapamaz.”

 

HERGÜN BİR BELEDİYE BAŞKANLARI İSTİFAYA ZORLANIYOR!

 

Metal yorgunluğu gerekçesi ile AK Partili belediye başkanları ile il başkanlarının istifaya zorlandığını hatırlatan Ülgür Gökhan; “Aynı şeyleri yaşıyoruz bugün Türkiye’de, belediye başkanları istifaları isteniyor. Kadir topbaş istifa etti, diğerleri günde 5 vakit istifaları ile ilgili yorumlar yapılıyor. Biz buna karşı olduğumuzu ifade ediyoruz. Baskıyla veya başka şekilde istifaya zorlanamayacaklarını söyledim. Meclis üyelerimin AK Partili olsalar bile onların hak ve hukuklarını korumak benim görevimdir. Meclis üyelerinin istifaya zorlanmalarına dünde karşı çıkmıştım, bugünde karşı çıkarım, yarında karşı çıkacağım” dedi.

“ONLARIN SİYASİ USLUBU ALGI OPERASYONUDUR”

 

Yaşanan tartışmalardan dolayı AK Partili meclis üyelerinin üslubuna bağlayan Başkan Ülgür Gökhan; “O siyasi partinin bir üslubu var; olaylar üzerinden medyayı da arkasına alarak algı operasyonu yapma üslupları var. Biz bunu biliyoruz ama kendileri şunun farkında değiller; burası Çanakkale. İç Anadolu veya doğu Anadolu da bir kent değiliz. Çanakkale halkı herkesin ne yaptığını ne olduğu gayet iyi biliyor. Halkımız algı operasyonlarına pirim vermez. Avuç içi kadar yerdeyiz. Onun için hiç debelenmelerine gerek yoktur” dedi.

 

“HANGİ YEŞİL ALANI KÜÇÜLMÜŞÜZ, YOK ETMİŞİZ AÇIKLASINLAR”

 

AK Partili Tülay Ömercioğlu’nun bugünkü basın toplantısında söylediği  “Yeşil alanları yok ediyorlar, küçültüyorlar, ranta kurban ediyorlar” gibi sözlerini açıklamaya davet eden Ülgür Gökhan; “Çarpık kentleşme var, binalar yükseliyor, yeşil alanlar küçültülmeye çalışılıyor demiş. Bende şu küçültülen Yeşil Alanlar nerelerdedir merak ediyorum. Kendilerinin katılmadığı konuları öğrenmek istiyorum. Hangi yeşil alan satılmış açıklarlarsa sevinirim. Tam tersine geçmişten bugüne yapılan yeşil alanlardan daha fazla yeşil alan açmışız, açmaya da devam ediliyor. Bunu da kamuoyu ile paylaşayım ki vatandaşlarımız endişeye kapılmasınlar. Söyledikleri her şey çarpıtılarak söylenmektedir, gerçekleri söylemiyorlar. Eğer bir soru varsa; ben bu sorulara her vesile ile cevap vermeye hesap vermeye hazırım. Bu noktada hiç algı operasyonu yapmasınlar. Bunu da tekrar rica ediyorum. Ama ricadan da anlamadıkları zaman iş başka noktalara gidiyor” dedi.

 

“BEN KATILMALARINI DİLERDİM”

 

AK Partili Meclis üyelerinin toplantıya katılmalarını dilediğini belirten Ülgür Gökhan son olarak; “Ben meclise katılmalarını beklerdim. Kasım ayında geleceklerini söylemişler. Her zaman gelebilirler, gelsinler. Onlar Çanakkale halkının temsilcileridirler, belediye meclisini terk edip gidemezler. Mücadeleyi burada yapmalıdırlar ama meclis adabını bozmayacaklar. Meclis adabının bozulmasına müsaade etmem. Sevseler de sevmeseler de bu meclisin başkanı benim. Adaba uyulması konusunda dikkat ederim” dedi.

 
Bu haber 16878 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI