Bugun...
Bizi izleyin:Başkan Sözünü Unuttu: Biga Esnafı İsyanlarda..!

Tarih: 19-09-2019 07:16:16 Güncelleme: 05-10-2019 07:19:16 + -


Biga'nın AK Partili Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, seçimden önce; "Biga Belediyesine ait işyerlerini sattırmam.. Biz satmaya değil; yapmaya geliyoruz" vaatlerini çabuk unuttu. Biga Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Bülent Erdoğan; seçimden önce esnaflara verdiği sözü unutarak; Belediyeye ait 38 işyeri ve bir arsayı birleştirilmiş dükkanlar ile toplamda 47 parça gayrimenkulü satışa çıkardı. Satışa çıkan işyerleri arasında AK Partililere ait işyerlerinin ise satışa çıkartılmadığı iddia edildi


Başkan Sözünü Unuttu: Biga Esnafı İsyanlarda..!

Biga'nın AK Partili Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, seçimden önce; "Biga Belediyesine ait işyerlerini sattırmam.. Biz satmaya değil; yapmaya geliyoruz" vaatlerini çabuk unuttu. Biga Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Bülent Erdoğan; seçimden önce esnaflara verdiği sözü unutarak; Belediyeye ait 38 işyeri ve bir arsayı birleştirilmiş dükkanlar ile toplamda 47 parça gayrimenkulü satışa çıkardı. Satışa çıkan işyerleri arasında AK Partililere ait işyerlerinin ise satışa çıkartılmadığı iddia edildi. Satılacak işyerleri; Belediye Ticaret Merkezi ve İsmail Işık döneminde hizmete açılan Katlı Otopark’ın bünyesinde yer alıyor.

 

"EN GÜZEL CEVABI HALKIMIZ VERECEKTİR" DEMİŞTİ..

CHP'li İsmail Işık döneminde Biga Belediye Meclisi sahibi olduğu işyerleri için satış kararı çıkartmış fakat satışa çıkan işyerlerinin tamamını satmamıştı. O dönem Belediye Meclisinin aldığı karar eleştiri konusu olmuştu. Biga AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Şahin düzenlediği basın toplantısıyla karara itiraz ederek; "Biga Belediyesinin CHP’li Başkanı İsmail Işık birçok konuda finansman açısından sıkıntı yaşamadıklarını iddia etse de mülkiyeti belediyeye ait gayrimenkulleri yangından mal kaçırırcasına satmaya devam ediyor. Hal böyle olunca insanın aklı 2 noktaya takılıyor; Biga Belediyesi finansal açıdan bu kadar iyi bir durumdaysa neden bu gayrimenkulleri art arda satışa çıkarıyor? 2-Biga Belediyesi gerçekten büyük bir dar boğaz ve borç batağındaki bu durumdan biran önce kurtulmak adına elde avuçda ne varsa satma gayretinde. Halkımız İsmail Işık’a en güzel cevabı sandıkta verecektir" demişti.

SEÇİM ÖNCSİ SÖZ VERDİ: "SATMAYA DEĞİL, YAPMAYA GELİYORUZ"

CHP'li İsmail Işık yönetiminde meclisin satış kararı almasını seçimlere hazırlık döneminde bolca siyasi malzeme yapan Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, gittiği her yerde "Satmaya değil, yapmaya geliyoruz" ifadelerini kullanmıştı. 31 Mart seçimlerinin ardından Biga Belediye Başkanı seçilen AK Partili Bülent Erdoğan seçim öncesinde verdiği sözleri, vaatleri unuttu!

 

İHALE YARIN YAPILACAK! 38 İŞYERİ VE 1 ARSA SATIŞA ÇIKTI

"Satmaya değil, yapmaya geliyoruz" diyerek seçimleri kazanan Bülent Erdoğan'ın oluru ile İsmail Işık döneminde meclisin aldığı işyerleri satış kararı işleme kondu. Biga Belediyesi mülkiyetindeki şu anda içerisinde 63 esnafın bulunduğu en düşük 44 Bin TL, en yüksek 1 Milyon 444 Bin TL'den olmak üzere 38 işyeri ve 5 Milyon TL değerindeki 1 arsayı satışa çıkardı!

Biga Belediyesinden yapılan ihaleyle ilgili açıklamada; "Mülkiyeti Belediyemize ait, İlçemiz İstiklal Mahallesi İnönü Caddesi 128 ada 45 parsel üzerinde bulunan Ticaret Merkezinde mevcut 31 adet işyeri, İstiklal Mahallesi 110 ada, 2 parsel üzerindeki Kapalı Çarşıda mevcut 2 adet işyeri, Sakarya mahallesi 196 ada, 21 parsel üzerinde bulunan 7 adet işyeri ile Hamdibey Mahallesi 222 ada, 107 parsel üzerinde bulunan 10.218,64 m2 arsanın satışları ve Biga Belediyesi Kapalı Pazaryerinde bulunan 9 adet ayakkabı, 18 adet tuhafiye, 6 adet sebze-meyve bölümündeki peronların tahsisi yapılacaktır.

 

Gayrimenkullerin satışına ve Kapalı Pazaryeri peron tahsis işlemlerine dair ihaleleri 2886 S.D.İ.K. nun 45. ve diğer ilgili maddeleri  hükümleri  gereğince  açık  teklif   usulü   arttırma  suretiyle, 19/09/2019 Perşembe  günü   Saat:10.00 ‘da başlamak üzere aşağıda yazılı sıraya göre birbirini takiben  Belediyemizde  müteşekkil  Encümen  huzurunda yapılacaktır" denildi.

ESNAF DİLEKÇE YAZDI, İMZA TOPLADI: "SATIŞI DURDURUN.. BATARIZ!"

Bigalı esnafa söz vererek seçimlerde desteğini alan Bülent Erdoğan'ın sözünde durmaması nedeniyle esnaf isyan etti. 38 iş yerinde toplamda 63 esnafın ekmek yediği öğrenilirken; esnaf çaresizlik nedeniyle Biga Belediye Başkanlığına dilekçe hazırlayıp, imza topladı. Aralarında 180 ortaklı Çağdaş Tüketim Kooperatifinin de bulunduğu yerin satışa çıkması nedeniyle kiraların yükseleceği, kooperatifin yanı sıra birçok esnafın kepenk kapatmak zorunda kalacağı iddia edildi.

 

Esnaflarca yazılan ve imzalanan dilekçede şu ifadeler yer aldı; "19 Eylül 2019 tarihinde gerçekleşecek olan ihalede satışa konan Çağdaş Tüketim Kooperatifi'nin kiracı bulunduğu dükkanlar satıldığı takdirde; Biga Ticaret Merkezi kat malikleri ve esnafları olarak zaten zayıf olan işlerimizin daha da zayıflayacağı endişesini taşımaktayız. Çağdaş Tüketim Kooperatifi BTM için müşteri potansiyeli en yüksek esnaflarımızın başında gelmekte olup satıldığı takdirde, merkezimize büyük zarar verecektir. Bu sebeple Çağdaş Tüketim Kooperatifinin satışına karşı Biga Ticaret Merkezi esnafları ve kat malikleri olarak başlattığımız imza kampanyasını tarafınıza saygılarımızla arz ederiz" denildi.

AK PARTİLİLERE AİT İŞYERLERİ SATIŞA ÇIKARTILMADI İDDİASI!

Esnafın mağduriyeti görmezden gelinirken; satışa çıkartılan iş merkezleri içerisindeki AK Partililere ait kiralık işyerlerinin ise satışa çıkartılmadığı iddiası ortaya atıldı. 63 esnafın kiracı olarak bulunduğu 38 adet işyerinin satıldığı yerde AK Partili eski yönetici Muharrem Bulut'a ait Bulutlar Konfeksiyon, AK Partili Bedri Bal'a ait Gökhan Giyim, AK Partili Davut Şahin'in işyerlerinin ise satışa çıkartılmadığı iddiaları esnaftaki isyanı daha da arttırdı.

 

Söz konusu AK Partililerin aynı zamanda Biga Belediyesine yüklü miktarda kira ve su borcu olduğu da iddialar arasında. Senelerdir Biga Belediyesine kiracı olan AK Partili isimlerin borçlarını da ödemediği iddia ediliyor. Özellikle eski AK Parti Biga İlçe yöneticisi Muharrem Bulut'un, AK Partili Biga Belediye Başkanı Mehmet Özkan döneminden hiç kirasını ödemediği, İsmail Işık'ın ise başkan seçilince icra yoluyla borcu tahsil ettiği öğrenildi.

 

Öte yandan BTM İş merkezinin Başkanı olan Gülümser Esen'in de kiracı olarak kullandığı deponun da satışa çıkartılmadığı iddia edildi.
Bu haber 15331 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI