Bugun...
Bizi izleyin:Başkan Özacar İnfial Yaratan Haberleri Yalanladı!

Tarih: 07-04-2020 06:19:25 Güncelleme: 07-04-2020 07:13:25 + -


Gelibolu Belediye Başkanı M.Mustafa Özacar'ın imzasını ve Gelibolu Belediyesinin mobil uygulama menüsünü kopyalayan kimliği belirsiz kişiler ilçede panik yarattı. Başkan Özacar'ın ifadeleriymiş gibi Gelibolu'da Corona Virüsü taşıyan bir kadının test sonucunun pozitif çıktığı haberleri sonrasında Başkan Özacar iddiaları ve haberleri yalanladı.


Başkan Özacar İnfial Yaratan Haberleri Yalanladı!

Kimliği belirsiz kişiler tarafından Gelibolu ilçe sınırları içerisinde bugün sosyal medya platformları facebook ve instagramın yanı sıra çeşitli whatsapp gruplarında dolaşıma sokulan bir haber ilçede büyük panik yarattı.

 

"GELİBOLU KARANTİNAYA ALINACAKTIR.. ERZAKLARI DEPOLAYALIM.."

Paylaşımlarda Belediye Başkanı Mustafa Özacar'ın ifadeleriymiş gibi "Gelibolu devlet Hastanesinde koronavirüs vakası SAYIN GELIBOLU İLÇESİ VATANDAŞLARIM; Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde tekstilde çalışan bir bayanın(38) Covid-19 testinin pozitif çıkması haberleri maalesef doğrudur ve sağlık bakanlığı tarafından doğrulanmıştır Gelibolu halkımızdan tek bir ricamız şudur Gerekmedikçe sokağa çıkmamaları ve en azından bugün içerisinde markete gitmemelerini öneriyoruz. Gelibolu'muzun iyiliği ve sizlerin sağlığı için bu gece saat 00:00 dan itibaren ilçemiz karantinaya alınacaktır lütfen telaş yapmayalım ve erzaklarımızı depolayalım Sağlıkla Kalın,Kendinize iyi bakın.Güzel günler çok yakında,sağlıkla buluşmak dileğiyle... GELIBOLU BELEDIYE BAŞKANLIĞI MUSTAFA ÖZACAR" ifadeleri kullanıldı.

 

BAŞKANIN İMZASINI KOPYALADILAR!

Kimliği belirsiz kişilerce dolaşıma sokulan paylaşımlarda; Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar'ın ifadeleriymiş gibi Gelibolu'nun karantina altına alınacağı ve erzak depolanmasının önerilmesi ile yetinilmedi. Gelibolu Belediyesinin mobil uygulamasının menüsünü de kopyalayan şahıslar sanki duyuru belediyeden yapılmış gibi davrandılar, paylaşımdaki ifadelerin altına da Belediye Başkanı Özacar'ın imzasını kopyala-yapıştır yaparak görsel oluşturdukları görüldü.

 

BELEDİYE BAŞKANI HABERLERİ YALANLADI.. SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAK!

Gelibolu Belediye Başkanı ilçede büyük panik yaratan sahte paylaşımlar ile ilgili olarak sosyal medyada vatandaşlara iddiaların asılsız olduğunu açıkladı. Başkan Özacar; " Değerli vatandaşlarımız; bu zor günler elbet geçecek ama sosyal medyada ve yoğunluklu olarak da WhatsApp gruplarında aşağıda ekran resmini paylaştığımız asılsız bir haber dolaşmakta olup, bu durum kamuoyunda ister istemez infial yaratmıştır. Photoshop uygulamasıyla kurumumuzun web sayfasının görselinin altında “Gelibolu’nun karantinaya alınacağına” dair dolaşan ve hiçbir şekilde ifade etmediğim düşünceler ve sahte imzam ile yayınlanan mesnetsiz paylaşıma asla itibar etmemenizi önemle rica ediyor, bu eylemi yapan ve bu paylaşımı yayanlar hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunulacağını kamuoyu ile paylaşmak istiyorum.
Bu haber 7562 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI