marketingfutbol.club bonus veren siteler
Bugun...
Bizi izleyin:“Balkan Pazarı Hepimiz İçin Önemli Fırsatlar Sunuyor”

Tarih: 09-12-2022 06:45:42 Güncelleme: 09-12-2022 07:26:42 + -


Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odasının 21 No’lu Meslek Grubu’nda faaliyet gösteren ağaç-orman ürünleri, mobilya ve kırtasiye sektör temsilcileri Odamız Yönetim Kurulu ile bir araya gelerek sektörde yaşanan gelişmeler ile ilgili görüş alışverişinde bulundu.


“Balkan Pazarı Hepimiz İçin Önemli Fırsatlar Sunuyor”

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odasının 21 No’lu Meslek Grubu’nda faaliyet gösteren ağaç-orman ürünleri, mobilya ve kırtasiye sektör temsilcileri Odamız Yönetim Kurulu ile bir araya gelerek sektörde yaşanan gelişmeler ile ilgili görüş alışverişinde bulundu.

 

ÇTSO Kongre Fuar Merkezi’nde gerçekleşen görüşmede; Yönetim Kurulu Başkanı ve 21 No’lu Meslek Komite Üyesi Selçuk Semizoğlu, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve 21 No’lu Meslek Komite Üyesi Murat Aydoğdu, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ersin Kahraman, 21 No’lu Meslek Komitesi Başkanı Hüseyin Şen, Komite Üyeleri Ahmet Oytun ve Caner Durgun, Genel Sekreter Sema Sandal ile çok sayıda sektör temsilcisi hazır bulundu.

SEKTÖR TEMSİLCİLERİ ÇANAKKALE EKONOMİSİNİ DEĞERLENDİRDİ

Toplantının açılış konuşmasını yapan Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu; “Ülkemiz; ağaç, orman ve mobilya sektörlerinde dünya ölçeğinde önemli bir aktör haline geldi. Biz iş insanları, krizleri fırsata çevirme konusunda bir hayli tecrübelendik. Rakip ülkelerde farklı sebeplerle yaşanan ekonomik krizleri ağaç, orman ve mobilya sektörümüz önemli bir avantaja çevirdi. Bu pazarı büyütmek ve kalıcı olmak için gerekli kriterleri sağlamak zorundayız. Balkan pazarı hepimiz için önemli fırsatlar sunuyor. Özellikle Romanya ekonomik gücüyle bu konuda bence bir adım öne çıkıyor. Odamızda üyelerimizi dış ticaretin her adımında destekleyecek nitelikte bir dış ticaret merkezi kurduk. Bu merkezimizde üyelerimizi hem dış ticaret adımlarında, hem de dış ticaret için gerekli devlet destekleri konularında bilgilendiriyoruz” dedi.

“BALKAN PAZARI HEPİMİZ İÇİN ÖNEMLİ FIRSATLAR SUNUYOR”

Balkan pazarının Çanakkale ekonomisi ve iş dünyası için ciddi fırsatlar sunduğuna dikkat çeken Semizoğlu; “Ağaç, orman ürünleri ve mobilya sektöründe ihracat yapmayı hedefleyen üyelerimizin pazarda yer almak için Orman Yönetim Konseyi (Forest Stewardship Council-FSC) gibi zorunlu belge ve sertifikaları mutlaka edinmeleri gerekiyor. Yurt dışı pazarlara açılmak için sektörel fuarlarda sürekli olarak yer almaları ve ürettikleri ürünün uluslararası koduna göre pazar araştırması yapmaları gerekiyor. Üyelerimiz, yurt dışı pazar araştırması ve Devlet destekleri başta olmak üzere tüm dış ticaret süreçleriyle ilgili olarak Odamızın Dış Ticaret Destek Merkezi’nden bilgi alabilir. Çanakkale’miz büyüyen ve gelişen ekonomisi ile kabuklarını kırmaya devam ediyor. Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası olarak her aşamada destek vermeye hazırız” dedi.

 

Toplantıya katılım sağlayan üyeler; yurt dışı pazarlarda yer almak için öncelikle yurt içindeki kurumsal yapılarının sağlam zemine oturması gerektiğini, bu süreci tamamlayan firmalarımızın rahatlıkla küçük adımlarla yurt dışına açılabileceği konularında deneyimlerini paylaşarak sektörle ilgili görüş alışverişinde bulundular.
Bu haber 1475 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER ÇANAKKALE Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI