Bugun...
Bizi izleyin:Ayhan Gider; “Başkanlık Gönlümde Yok!”

Tarih: 02-02-2018 12:20:01 Güncelleme: 02-02-2018 12:26:01 + -


30 Mart 2018 tarihlerinde yapılacak yerel seçimlerde Çanakkale Belediye başkanlığı adaylığı için ismi geçen kişilerden birisi de AK Parti Milletvekili Ayhan Gider.. Basın mensuplarıyla buluşan Milletvekili Ayhan Gider; aday olacak mısınız sorusuna; “Biz bir fikir partisiyiz, aday olmayacağım. Yönetimimize güveniyorum kim aday olursa kazanır. Şunu çok iyi biliyorum ki; CHP bir daha Çanakkale Belediyesini kazanamayacak” dedi!


Ayhan Gider; “Başkanlık Gönlümde Yok!”

30 Mart 2018 tarihlerinde yapılacak yerel seçimlerde Çanakkale Belediye başkanlığı adaylığı için ismi geçen kişilerden birisi de AK Parti Milletvekili Ayhan Gider.. Basın mensuplarıyla buluşan Milletvekili Ayhan Gider; aday olacak mısınız sorusuna; “Biz bir fikir partisiyiz, aday olmayacağım. Yönetimimize güveniyorum kim aday olursa kazanır. Şunu çok iyi biliyorum ki; CHP bir daha Çanakkale Belediyesini kazanamayacak” dedi!

 

BURASI CHP DEĞİL, AK PARTİ İÇERİSİNDE KONGRE KAVGASI YOK!

 

AK Parti Çanakkale milletvekili Ayhan Gider, uzun bir aradan sonra Çanakkale medyasının temsilcileri ile bir araya geldi. Sohbet havasında geçen toplantıda Çanakkale gündeminin yanı sıra ülke gündemi de konuşuldu. Kongre süreci sonrasında AK Parti içerisinde yaşanan liste ve istifa tartışmaları Milletvekili Ayhan Gider’e soruldu. Ayhan Gider parti içi tartışmalara da değinerek; “Basınla bir araya gelme organizasyonu şahsımın organizasyonudur. Merkez ilçe ve Bozcaada ilçe başkanımız da kendileri katılmak istedikleri için geldiler. Birlikte bir organizasyon yapmak istemiş olsaydım tüm ilçe başkanlarımızda katılırlardı, İl Yönetimimiz de.. Yeşim Karadağ başkanımızla dün görüştük, kendisi Ankara da idi; dönüp dönmedi mi bilgim yok. Ben Erdener Can başkanında listesine karışmadım, Yeşim başkanımızın listesine de karışmadım. Benim kişisel görüşüm bu yönde. Ortak akıl elbette olabilirdi ama ben yetki ve sorumluluğun doğru orantılı gitmesine inanıyorum. Burası CHP değil, AK Parti içerisinde kongre kavgası yok” dedi.

 

BÜYÜKŞEHİR Mİ BÜTÜNŞEHİR Mİ?

 

Bir süredir tartışma konusu olan Çanakkale Büyükşehir – Bütünşehir mi oluyor sorusuna Ayhan Gider’e de soruldu. Konuyla ilgili açıklama yapan Ayhan Gider; “Şimdi hangi illerin büyük veya bütünşehir olacağı yönündeki çalışmalar devam ediyor. Görünen süreç Çanakkale’nin; bütün – büyükşehir detaylarına girmek istemiyorum ama arada fark yok çünkü kanaatim odur ki; Bütünşehir olarak seçimlere gireceğiz. Henüz kanun çıkmadığı için isimlendirilmesini doğru bulmuyorum.”

GİDER; “ADAY OLMAYACAĞIM!”

 

Kamuoyunda son aylarda ismi sürekli Belediye Başkan adayı olarak geçen Ayhan Gider, ilk kez kendisine sorulan ‘Aday Olacak Mısınız?” sorusuna kesin ve net bir cevap vererek “Hayır, aday olmayacağım” diyerek cevap verdi. Aday gösterilecek misiniz sorusuna Gider şöyle yanıt verdi; “Aday gösterilir miyim? Yok, o sadece Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde oluyor” dedi.

 

Belediye Başkanlığı konusundaki soruları tek cümlelik yanıtlarla geçiştiren Ayhan Gider ısrarlı sorular üzerine; “Ben kişilerden çok zihniyetlere inanırım. Bakış açısına inanırım. İnşallah 2019 seçimlerinden sonra hak ettiği hizmetlere kavuşacak ve bununla ilgili yeni bir bakış açısı kazanacak. Şu anki mevcut yönetimle bütünşehir-büyükşehir olması o kadar önemli değil. Ben inanıyorum ki; AK Parti en iyi aday ve ekiple 2019 seçimlerine gidecek ve en iyi ekip Çanakkale belediyesini kazanacak. Bugün bunları tartışmanın hiçbir anlamı yok. AK Parti bir fikir hareketidir, bir kitle hareketidir. Dolayısıyla isimlerden çok fikirlere bakmak lazım. Çok isim aranıyorsa bizim partimizin lideri bellidir. Partimizin lideri Recep Tayyip Erdoğan’dır.

 

ADAYLIĞI İSTEMEMİNİZİN NEDENİ İL YÖNETİMİ Mİ?

 

“Belediye Başkanlığına adaylık istememe konusunda gönlünüz rahat mı? Yoksa oluşan il yönetimine bakınca mı aday olmamaya karar verdiniz” sorusuna Ayhan Gider; “Gönlüm çok rahat. Bu yönetimin yerine yapılabilecek en az 15 yönetimde AK Partiyi en iyi şekilde temsil eder, seçimlere de gayet rahat bir şekilde götürür. Bir liste yapılsa ne bu liste diğerinden üstün olabilir, ne de o liste bu listeden çok üstün olabilir. AK Parti içerisinden çıkmış her liste muteberdir, saygıyı hak eder. Listenin içerisine muhakkak ki eleştiriler olacaktır ama bunu belediye seçimine taşıyamaz, genel seçime taşıyamaz demek haksızlıktır. Böyle bir şey olmaz, üç beş tartışma ile bölünüp birbirine düşmez. Biz Türkiye’yi daha iyi nasıl yönetebiliriz düşüncesi içerisinde olan bir ekibiz. Liste ile bir sıkıntı varsa; kurullar her an harekete geçebilir. Delegelerin seçimlere ilgi göstermemesi konusu ise; tek adayın olduğu seçimlerde oy kullanma oranı düşüktür” diyerek cevap verdi.

 

TROİA HAZİNELERİ GERİ GETİRİLEBİLECEK Mİ?

 

Geçtiğimiz aylarda Yurtdışına kaçırılan eserlerin Türkiye’ye geri iade edilmesi ile ilgili TBMM’de kurulan komisyonda üye olarak görev yapan Ayhan Gider’e Troia Hazinelerinin iadesi soruldu. 2018 Troia Yılı münasebetiyle hazinelerin iadesi için çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiğinin altını çizen Ayhan Gider; “Bu çok ciddi bir süreç şu anda gerek bakanlıklarımız gerekse diğer birimlerimiz ciddi bir mücadele içerisindeyiz. Burada farklı durumlar var. Mesela göstere, göstere çalınıp geri getirilmeyen eserlerimiz var. Bir dönem kayıt yapılmadığı dönemlerde bunları satın aldık dedikleri eserler var. Bir de çok acıdır ki; biz bunları tamir edeceğiz diyerek alıp götürdükleri ama geri getirmedikleri eserler var. Troia Hazineleri şu anda Puşkin Müzesinde. Ruslar bu hazineleri savaş tazminatı olarak Almanlardan aldılar. Almanlar tazminatı verelim hazineleri geri verin diyorlar. Biz ise; ikisine de siz bir durun bunları önce ait oldukları yere verin” diyoruz. 2018 Troia Yılı olması, müzenin bitirilecek olması bizim elimizi güçlendirse de biz müze açtık hadi bunları geri verin deyince kimse kimseye bir şey vermiyor. Bu kavganın içerisindeyiz, haklı bir kavganın içerisinde olmaktan dolayı mutluyum. İnanıyorum ki diğer eserlerimiz gibi Troia hazineleri de ülkemize geleceklerdir.”

“FETÖ İLE MÜCADELEYE KARARLILIKLA DEVAM EDECEĞİZ!”

 

FETÖ/PDY ile mücadele ve OHAL süresi ile ilgili sorulara da yanıt veren Ayhan Gider; “Dünyada bir başka örneği olmayan bir terör örgütü ile mücadele ediyoruz. Bu öyle bir örgüt ki kendi istihbarat yapılanması bile var. Bugün kahramanlık gösterdiği için madalya verdiğiniz kişi bir süre sonra çıkış FETÖ’cü olduğunu açıklıyor. Tek hedefi devlet olan bir örgütten bahsediyoruz. Dolayısıyla böyle bir yapı ile herkes mücadele eder. Herkes mücadele etmek zorundadır. İleride bu yapılanmaya yönelik bilimsel çalışmalar yapılacaktır, muhakkak ki yapılan, yapılmayanlar ile ilgili eleştiriler de olacaktır. CHP eleştiriyor dün biz eleştiriyorduk, siz sahip çıkıyordunuz diyerek. Siz o gün tüm dini yapılara eleştiri yapıyordunuz. CHP’nin şuan ki tavrı ortadadır. Ben gidip kendimi onların kanallarının kapısına kilitlemedim. Şu an tüm birimlerimiz etkili bir şekilde mücadeleye devam ediyor. Yaptıma uğrayanlar için komisyonlar kuruldu, ” dedi.

 

GİDER’DEN GÖKHAN’A YANIT: “SAĞIR SULTAN BİLE BİLİYOR!”

 

Milletvekili Ayhan Gider’e Ak Parti İl Kongresinde yaptığı konuşma ve dün Belediye Meclis Toplantısında da gündeme gelen “Belediye imkânları CHP kongresinde kullanıldı” iddiaları üzerine Belediye Başkanı Ülgür Gökhan yanıt vermişti. Gökhan iddialar için adres olarak savcılığı göstermiş ve Ayhan Gider’e savcılığa şikâyet etmesini önermişti. Gökhan’ın cevapları ve “Savcılığa Gitsin” önerisi üzerine AK Parti Milletvekili Ayhan Gider; “Belediye imkânlarının CHP kongresinde kullandırıldığı iddialarını sağır sultan bile biliyor. Dün neden aklına gelmiş savcılığa gitmek? İl başkanı söylediğinde neden gitmemiş? Gündemde o kadar yer alınca mı aklına gelmiş. Savcılık, valilik bunları boş versin, kullanmasın Çanakkale halkı rahat etsin. Ülgür Gökhan başkanla tabi ki ortak mesaimiz oldu, birçok projede birlikte çalıştık. Bizim söylediğimiz o değildir. Bizim söylediğimiz; maalesef başkanın ilk gündemi parti içi meseleler. Bu yeni bir şey değil. Çanakkale’nin gündemine gelen konular sürekli parti içi meseleler, başka partilerle uğraşmak ondan vakit kalırsa da belediye işlerine bakmak. Bu bizi cidden rahatsız ediyor ve kongrede neler yaşandığını da; Ülgür Başkan eski siyasetçidir, eleştirilere çabuk sinirlenmez. Ama bu konu gündeme getirildiğinde nasıl çıldırdığını, kendinden geçtiğini hepimiz biliyoruz. Bir özür dilese konu kapanacak ama hırs var ya hırs, berbat bir şeydir” diyerek cevap verdi.
Bu haber 2938 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI