Bugun...
Bizi izleyin:“Ayasofya Siyaseten Kullanılacak Son Mermi Gibidir”

Tarih: 17-07-2020 02:02:11 Güncelleme: 17-07-2020 02:30:11 + -


Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Feramuz Üstün Çanakkale’de düzenlenen kahvaltılı basın toplantısında yaptığı açıklamada, Ayasofya’nın camiye dönüştürülmesinin erken seçim sinyali olduğunu belirtti. Üstün, “Ayasofya Türkiye’deki siyasetçinin, siyaseten kullanacağı son mermi gibidir. Ondan ötesi yoktur artık. Öyle bir durum olabilir. Biz her halükarda hazır olduğumuzu belirtmek istiyoruz” dedi.


“Ayasofya Siyaseten Kullanılacak Son Mermi Gibidir”

Gelecek Partisi Çanakkale il ve ilçe teşkilatı sabah kahvaltısında bir araya geldi. Truva Otel’de verilen kahvaltıya; Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Feramuz Üstün, Kültür ve Turizm Politikaları Başkanı Yeşim Karadağ, İl Başkanı Hüseyin Yıldırım, İl Gençlik Kolları Başkanı Yiğit Akkoyun ile çok sayıda partili katıldı.

 

Kahvaltı sonrası açıklamalarda bulunan İl Başkanı Hüseyin Yıldırım, “Partimiz 12 Aralık 2019 tarihin Türk siyasi tarihine girdi. Yaklaşık 7 ay önce Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu hocamızın önderliğinde 152 cesur kurucumuz ile Türk siyasetine yeni bir soluk getirmek amacı ile kurulmuş oldu. Cesur diyorum, çünkü ülkemizde iktidar partisi ve ortakları dışında bir partide siyaset yapmak cesaret işi oldu. O günden bugüne geçen zamanda araya maalesef Covid süreci girdi. Aradan geçen zamanda 63 ilimize il başkanımız atandı. Yaklaşık 40 il başkanlarımız yönetimlerini oluşturdu. 239 ilçede ilçe başkanlarımız atandı ve harıl harıl teşkilatlandırma çalışmalarımız devam ediyor. Birinci olağan kongre sürecini de başlatmış bulunmaktayız. Zamanında ve erken seçime girmek için bütün şartları sağlayarak katılacağız. En geç eylül ayında birinci olağan büyük kongremizi yapacağız. Çanakkale ilçesine; merkez ilçe, Ezine ve Çan ilçe başkanlarımızı atadık. İl kadın ve gençlik kollarımızı atadık. Yönetimlerini de en kısa zamanda kamuoyu ile paylaşacaklar” ifadelerini kullandı.

 

“ZOR ZAMANLARDA NİCE YİĞİTLER ÇIKIYOR”

Ardından açıklamalarda bulunan Gelecek Partisi Kültür ve Turizm Politikaları Başkanı Yeşim Karadağ, “Türkiye’mizde parti kurmanın bile cesaret istediği bir noktaya geldik. 12 Aralık’ta Gelecek Partisi kuruluşunu ilan etti. Bu kadar kısa sürede içerisinde Türkiye’de 63 ilde 245 ilçede teşkilatlandı ki Covid süreci yaşadık, covid sürecinde üç ay boyunca evlerimizde kaldı. Şu anda Türkiye Cumhuriyeti’nde başkanlık sisteminin getirmiş olduğu otoriter rejimin ve yönetimin, artı ’28 Şubat altın çağını yaşıyor’ ve ‘Ülkeyi biz yönetiyoruz’ diyen baskıcı ve özgürlükleri kısıtlayıcı bir anlayışın hakim olduğu Türkiye’mizde, kayıtsız şartsız özgürlükleri savunan bir Gelecek Partisi kuruldu. Mevcut iktidar partisi dedi ki, ‘Bu parti kurulamaz, kurulsa da teşkilatlanamaz’ çok şükür Allah’a 63il 245 ilçe dedik. Bunları söyleyenler şunu bilmiyordu ki Türkiye Cumhuriyeti zor zamanlarda nice yiğitler çıkartıyor” dedi.

 

“AYRIŞTIRMA KAFASINDA HİÇ OLMADI”

Genel Başkan Yardımcısı Feramuz Üstün ise yaptığı konuşmada parti olarak bir ümit olmanın, bir beklenti içerisinde, sıkıntıları açık yüreklilikle dillendirilecek bir partinin kurulmuş olmasından çok mutlu olduğunu duydum. Pandemi öncesi zaten ekonomimiz çok zor durumdaydı, pandemi sonrası da yanlış uygulamalarla daha da fazla esnaf zor duruma girdi” dedi. Üstün açıklamasının devamında, “Parti içerisinde; Ermeni, Süryani, Rum var. Böyle bir kurucular listesi oluşturduk. Üst düzeyde arkadaşlarımız görev yapıyor. Bunu Genel Başkanımızın yapma nedeni şu, ben başbakan iken bildiğim için söylüyorum. Ayrıştırma kafasında hiçbir zaman olmadı” dedi.

 

“DANIŞTAY FETHETMEDİ Kİ AYASOFYA’YI”

Ayasofya’nın camiye çevrilmesi konusuna da değinen Başkan Yardımcısı Üstün, “Bu süreçte muhalefet ile iktidar iyi bir imtihan verdi. Benim şahsi görüşüme bakarsanız, Danıştay fethetmedi ki Ayasofya’yı. Danıştay kararı ile açılmış olması idari bir mesele. 1934’te Bakanlar Kurulu iptal ettiyse açılma kararının da Bakanlar Kurulu’nun vermesi lazım diye düşünüyorum. İbadete açılan Ayasofya’nın artık siyasete kapatılması lazım. Ayasofya’nın açılması çok önemli bir erken seçim işaretidir, çünkü Ayasofya Türkiye’deki siyasetçinin, siyaseten kullanacağı son mermi gibidir. Ondan ötesi yoktur artık. Öyle bir durum olabilir. Biz her halükarda hazır olduğumuzu belirtmek istiyoruz” dedi.

 

“RİSK VAR İSE GAZİANTEP’TEN GELİNMEMESİ LAZIM”

Koronavirüs vaka sayılarının yüksek olduğu Gaziantep’in Şahinbey İlçesi’nden Çanakkale’ye düzenli olarak seferlerin düzenlenmesi konusunu Genel Başkan Ahmet Davutoğlu’na iletileceğini belirten Feramuz Üstün, “Pandemi sürecinde Kâbe kapatıldı ötesi var mı? Camiiler kapatıldı. Gaziantep’ten de böyle bir risk var ise gelinmemesi lazım” dedi.

 

“MİSAFİRLER MERKEZDE 2-3 SAAT GEZİYOR”

Kültür ve Turizm Politikalar Başkanı Yeşim Karadağ ise konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Bu süreçten birkaç yıldan beri devam ediyor. Şahinbey Belediyesi öncülüğünde her sabah buraya uçak geliyor, uçaktan inen misafirler otobüslerle karşıya geziye götürülüyor. Daha sonrasında da Çanakkale merkezde serbest zaman veriliyor. Misafirler merkezde 2-3 saat geziyor. Artık her şey sıfırlandı, hayatta normale dönüş sinyalleri verildi ve herkes dışarıya çıkmaya başladığı süreç içerisinde bölge vekilleri ve Şahinbey Belediye Başkanı tekrar açıklama yaparak bu süreci başlattılar. Biz tabandan gelen seslerin de yansıması olarak tepki gösterdik. Gaziantep’ten gelen misafirler baş tacı ama Gaziantep Valisi bile yapılacak cemiyetlerde, düğünlerde kontrol altında yapılması ve orada memurların görevlendirilmesi kararını verirken bu şekilde misafirlerin Çanakkale’de dolaşıyor olası doğal olarak tepki yarattı” ifadelerini kullandı.
Bu haber 5501 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI