Bugun...
Bizi izleyin:"Ana Bilim Dalı Başkanı Şehit Kızı Dövdü" İddiası!

Tarih: 26-02-2020 06:52:06 Güncelleme: 29-02-2020 15:14:06 + -


1993 yılında Diyarbakır Lice’de teröristler tarafından şehit edilen Tuğgeneral Bahtiyar Aydın'ın kızı Dr. Öğretim üyesi Handan Kasımoğlu’na ÇOMÜ Fen Edebiyat Fakültesinde bir bölüm başkanı tarafından şiddet uygulanarak darp edildiği iddia edildi. Şehit kızı Handan Kasımoğlu'nun darp edilmesi konusunda açılan soruşturmanın ise ÇOMÜ Yönetimince halen sonuçlandırmadığı belirtildi. Öte yandan şehit kızını darp eden Bölüm Başkanı hakkında da açılmış farklı soruşturmalar olduğu, buna rağmen görevden aEğitim İş Çanakkale Şubesi başkanı Ahmet Mantaş, düzenlediği basın toplantısında peşi sıra iddialarda bulundu. Mantaş'ın açıkladığı iddiaya göre; ÇOMÜ Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili Edebiyatı Halk Edebiyatı Ana Bilim dalı Başkanı Doç.Dr. M.A.Y, 1993 yılında Diyarbakır Lice’de teröristler tarafından şehit edilen Tuğgeneral Bahtiyar Aydın'ın kızı Dr. Öğretim üyesi Handan Kasımoğlu’nu darp etti!

 

Eğitim İş Çanakkale Şubesi başkanı Ahmet Mantaş, ÇOMÜ yönetimince soruşturmanın halen sonuçlandırılmadığını açıkladı. ÇOMÜ'de son aylarda Eğitim İş üyesi öğretim görevlilerine yönelik mobbing uygulayan kişinin de Halk Edebiyatı Ana Bilim Dalı Başkanı olduğunu söyleyen Mantaş, "ÇOMÜ'de çöreklenmiş bu çetenin kovanlarına çomak soktuğumuz için Sarı Sendikanın yöneticileri tarafından iftiralara maruz kalıyoruz" dedi.

 

"KOVANLARINA ÇOMAK SOKTUĞUMUZUN FARKINDAYIZ"

Eğitim İş Çanakkale Şubesi başkanı Ahmet Mantaş, yaptığı basın açıklamasında; "Çanakkale’ de faaliyet gösteren bir sarı sendikanın sendika ağası şube başkanının Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinde Eğitim İş Üyelerimizin yaşadığı bazı sorunları dile getirmemizden dolayı sendikamızı, üyelerimizi ve şube başkanımızı hedefsel sapmalarla karalayıp, hakaretlere varan açıklamalarda bulunmuştur.Eğitim İş olarak ÇOMÜ Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde herkesi ısırmaya çalışan kolonileşmiş bir arı kovanına çomak soktuğumuzu biliyoruz" dedi.

 

"KOMPLO, ŞİKAYET, TEZGAH KURAN GRUBUN GÖZLERİNİ HIRS BÜRÜMÜŞTÜR"

Eğitim İş Çanakkale Şubesi başkanı Ahmet Mantaş açıklamalarının devamında "Halk Edebiyatı Anabilim Dalı Başkanının da içinde olduğu komplo, şikayet ve tezgah kurmak konusunda ustalaşmış bir grup, gözlerini hırs bürüyerek, kendi bölümündeki mesai arkadaşları akademisyenlere yönelik sürekli ihbar ve şikayetlerde bulunarak yıpratmaya, işinden etmeye, çalışmaktan alıkoymaya ve akademik kariyerlerini zedelemeye kendilerine iş edinmişlerdir. Bu grup utanmadan, sıkılmadan bu çalışma yöntemleriyle elde ettiği sonuçlara akademik başarı diyerek yaptıklarıyla övünüyorlar" dedi.

 

"SENDİKA BAŞKANI AYAĞINA BASILMIŞ GİBİ CİYAKLAMAKTADIR"

ÇOMÜ'de yaşananları kamuoyuna açıkladıkları için komplocu olarak tanımladığı akademisyenlerin ve bu kişilerin bağlı olduğu sendika yöneticilerinin hedefi olduklarını belirten Mantaş; "Eğitim İş olarak bu komplocu, ihbarcı grubun kurduğu çarkı bozduğumuz için rahatsızlık duyan Türk Eğitim Sen’in Demirbaşı, sendika ağası başkanı, ayağına basılmış gibi ciyaklamaktadır. Sarı sendikanın başkanı üslubunca ağzına gelen her şeyi söyleyince yağ gibi suyun üstünde duracağını zannetmektedir. Eğitim İş’i terör örgütlerine destek çıktığı imasında bulunarak güya kendince sendikal gündem yaratma çabasına düşerek örgütsel kısırlaşma yaşamaktadır" dedi.

 

"HER FIRSATTA VATAN, MİLLET, ŞEHİTLER DİYENLER.."

Eğitim İş Çanakkale Şubesi başkanı Ahmet Mantaş açıklamalarına şöyle devam etti; "Her fırsatta Vatan, Millet, Şehitler gibi kutsal imgelere dört elle sarılan Türk Eğitim Sen’in Demirbaşı, Sendikal emekleri ve fırsatları için gözü dönmüşçesine bir şehit kızına ‘’Çete’’ diyebilmeyi bile rahatlıkla yapabilmektedir. ÇOMÜ Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Halk Edebiyatı Anabilim Dalı başkanının odasında, kendisiyle akademik teşvik dosyası ile ilgili konuşmak isteyen Eğitim İş üyemiz Dr. Öğretim üyesi Handan Kasımoğlu’na şiddet uygulanarak darp edilmiştir" dedi.

 

"ANA BİLİM DALI BAŞKANI, ŞEHİT KIZINI DARP ETTİ"

ÇOMÜ Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili Edebiyatı Halk Edebiyatı Ana Bilim dalı Başkanı Doç.Dr. M.A.Y.'nun şehit kızı Handan Kasımoğlu'nu darp ettiğini belirten Mantaş; "Halk Edebiyatı Anabilim Dalı başkanının darp ettiği üyemiz kadın öğretim üyesi Handan Kasımoğlu bir şehit kızıdır. Türk Eğitim Sen Çanakkale Şube Başkanı Demirbaş’ın Çete diye diye itham ettiği Darp edilen üyemiz Handan Kasımoğlu, 1993 yılında Diyarbakır Lice’de teröristler tarafından şehit edilen Tuğgeneral Bahtiyar Aydın’ın kızıdır. Bu şehit kızına karşı sistemli olarak yapılanlar ve reva görülen uygulamalar üyemize mağduriyet yaratmaktadır" ifadelerini kullandı.

 

"ŞEHİT KIZININ DOSYASININ İÇERİĞİNİ BOZMUŞTUR"

Halk Edebiyatı Ana Bilim Dalı Başkanı Doç.Dr. M.A.Y hakkında iddialarda bulunmaya devam eden Mantaş; "Halk Edebiyatı Anabilim Dalı başkanı üyemizin akademik teşvik dosyasını incelemek için istemiş ama dosyayı lav etmeye çalışarak içeriğini bozmuştur. Bu yetmezmiş gibi üyemizin Lisansüstü öğrencilerinin bazılarını onayı olmadan mevzuata aykırı bir yöntemle danışmanlığını almıştır. Söz konusu tüm iddia ve şikayetler gerek savcılık, gerekse ilgili idari ve akademik kurullarda incelenerek soruşturmaları devam etmektedir" dedi.

Mantaş; "29 Kasım 2019 tarihinde Türk Dili ve Edebiyatı Halk Edebiyatı Anabilim Dalı başkanı hakkında görevini kötüye kullandığı iddiası ile ilgili yapılan bir soruşturmada tanıklığına başvurulan bir öğrencinin ifadeleri kan donduracak cinstendir. Halk Edebiyatı Anabilim Dalı başkanı, üyemiz Handan Kasımoğlu’nun öğrencisinin kaldığı aparttan gece yarıları alındığı, çay bahçelerine götürülerek, öğrenciye danışmanlık için kendisini seçmesi söylendiğini üyemiz Handan Kasımoğlu’nu kötüleyerek hatta ‘’Onun akademik teşvik dosyasını ben o hale getirdim.’’ dediği ifadelerde yer alıyor, biliyoruz" dedi.

 

"SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK, TAKİPÇİSİYİZ"

Doç.Dr. M.A.Y. hakkında savcılığa suç duyurularında da bulunduklarını açıklayan Ahmet Mantaş; "Kendi akademik ikballeri için her şeyi göze alan bu komplocu kişiler hakkında inceleme, soruşturma ve savcılık suç duyuruları üyemiz tarafından yapılmış olduğunu ve Eğitim İş olarak üyelerimizin davalarında sonuna kadar takip ederek adaleti tecelli ettirmek için yanlarında olduğumuzu belirtiyoruz" dedi.

 

"KİM DARBESEVER, KİM FETÖCÜ? KENDİ SENDİKASINA BAKMASINI ÖNERİYORUZ"

Türk Eğitim-Sen başkanı Resul Demirbaş'ın kendisi ve yöneticileri hakkında karala ve iftiralarda bulunduğunu belirten Ahmet Mantaş; "Türk Eğitim Sen’in Çanakkale Şube Başkanı Sendika ağası Demirbaş Eğitim İş’i, terör örgütlerine destek çıkmış gafletinde bulunacağına, şube başkanımıza darbesever diye itham edeceğine kendi sarı sendikasının tarihine bakmasını öneriyoruz. 1997 yılında Türk Eğitim Sen, Fetö elebaşı Fetullah Gülen’i ‘’24 Kasım Eğitim Özel Ödül’’ne layık görerek ödül vermiştir. Yine Fetöcü Cemaat tarafından organize edilen Türkçe Olimpiyatlarında Kamu Sen olarak MYK düzeyinde Türkçe Olimpiyatları ekibini kabul ederek, öncelikle Milli eğitim Bakanlığı’na örnek olmasını temenni etmişlerdir" ifadelerini kullandı.

 

"SENDİKA BAŞKANINA ÇAĞRIMIZ: SENDİKADAN KAÇ PARA MAAŞ ALIYORSUN AÇIKLA"

Türk Eğitim-Sen başkanı Resul Demirbaş'a çağrıda bulunan Ahmet Mantaş; "Türk Eğitim Sen Çanakkale Şubesinin Sendika Ağası başkanını ÇOMÜ’de kaç üyesinin Çanakkale 2. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki Fetö davasında yargılandığını açıklamaya çağırıyoruz. Bu davada yargılanan Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde üyeniz var mı yok mu? Buyurun açıklayınız. 15 Temmuz Fetö Darbe girişimi sonrası Türk Eğitim Sen’in ÇOMÜ işyeri temsilcilerinden T.Ö. kamu görevinden ihraç edilmiş midir? Bu konuda da kamuoyunu bilgilendirirseniz seviniriz. Sendika Ağası Demirbaş, acaba bu üyelerini de geçmişi kirli, darbesever olarak nitelendiriyor mu çok merak ediyoruz. Eğitim İş Çanakkale Şubesi olarak, Türk Eğitim Sen Çanakkale Şubesinin, Sendika Ağası başkanına soruyoruz. Sendika başkanlığından dolayı aldığınız maaşı, ücretinizi, sendikacılıktan ne kadar kazanıyorsunuz buyurun açıklayınız. Türk Eğitim Sen’in Çanakkale Şube başkanı Demirbaş Çanakkale Kamuoyunu yalan yanlış beyanlarıyla kandırıyor, Çanakkale halkını yanlış bilgilendiriyor" dedi.

 

"ÜYEMİZ BÖLÜM BAŞKANI HAKKINDA TEK BİR SORUŞTURMA YOKTUR"

Türk Eğitim Sen’in Çanakkale Şube başkanı Resul Demirbaş'ın kendi üyelerine yönelik yaptığı açıklamalarla kamuoyunu yanılttığını belirten Ahmet Mantaş; "ÇOMÜ Fen Edebiyat Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı bölüm başkanı üyemiz ile ilgili iddiaları deli saçması şeylerdir. Üyemiz Bölüm başkanı ile ilgili adli olarak hakkında aleyhine açılmış herhangi bir dava yoktur. Türk Dili ve Edebiyatı bölüm başkanına karşı açılmış olan soruşturmalar ise yine aynı komplocu, jurnalci ekibin asılsız ve hukuktan yoksun, dayanaksız şikayetleri ile ilgilidir. Hukuksuzca yapılmış olan soruşturmalar ayarlanmış muhakkikler ve ayarlanmış fakülte disiplin kurulları ile yürütülerek yapılmış komplo işlerdir. Türk Eğitim Sen’li tezgahtar ve gözlerini hırs bürümüş kişilerin ihbar ve şikayetleri ile üyemizin bölüm başkanlığı elinden alınmak istenmektedir.  Hiç kimsenin kuşkusu olmasın ki üyemiz bölüm başkanı ile ilgili dayanaktan yoksun soruşturmalar sübuta ermeyecektir" dedi.
Bu haber 8013 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER ÇANAKKALE Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI