Bugun...
Bizi izleyin:AKP'li Başkan'a 2 Milyon 708 Bin TL Zimmet

Tarih: 06-01-2020 06:33:26 Güncelleme: 06-01-2020 07:18:26 + -


Çan Belediyesi eski Başkan Abdurrahman Kuzu hakkında suç duyurusunda bulunacak.


 AKP'li Başkan'a 2 Milyon 708 Bin TL Zimmet

Müfettiş raporu ile Çan Eski Belediye Başkanı Abrrahman Kuzu'ya  2 milyon 708 bin lira zimmet çıkarttı. Müfettiş Abdurrahman Kuzu Hakkında hazırlanan raporu işlem yapılması için  Cumhuriyet Savcılığına verdi. Çan Belediyesi ise Abdurrahman Kuzu'ya çıkan 2 milyon 708 bin lira zimmet'in geriye ödenmesi  için işlem başlattı.

 

RAPOR CUMHURİYET SAVCILIĞINDA

Çan Belediye başkanlığınca İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Müfettişi İsmail Altıntaş tarafından hazırlanan rapor Çan Cumhuriyet Savcılığına teslim edildi. Rapor öncesinde suç duyurusunda bulunan Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, müfettiş raporu sonrasında ortaya çıkan usulsüzlükler nedeniyle tekrar uç duyurusunda bulunmaya hazırlanıyor. Müfettiş raporu doğrultusunda ortaya çıkan toplam 5 Milyon 318 Bin 616 TL tutarındaki paranın da tahsilatı için işlem başlatıldı.

 

Çan Belediyesinin eski AK Partili Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu hakkında devam eden soruşturmaya iki yeni suç duyurusu daha eklendi. Çan Belediye Başkanı Bülent Öz tarafından AK Partili Abdurrahman Kuzu hakkında daha önce Çöp Konteynırları konusunda  Suç Duyurusunda bulunmuştu. Müfettiş raporunun ardından ortaya çıkan görev zararı nedeniyle Çan Belediyesinin Başkan Bülent Öz'ün talimatı ile yeniden suç duyurusunda bulunacağı öğrenildi.  

 

ÇAN BELEDİYESİ SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAK

Müfettiş Raporuna istinaden Çan Belediye Bülent Öz, belediyenin zarara uğratılan tutarının tahsil edilmesi için işlem başlatıldı. Çan Belediye Başkanlığı hukukçuları da müfettiş raporunda belirtilen usulsüzlükler nedeniyle AK Partili Abdurrahman Kuzu başta olmak üzere belediyeyi zarara uğratan bazı personel ve encümen üyeleri hakkında yeni bir suç duyurusunda bulunacağı öğrenildi. Gelişmeler Başkan Bülent Öz tarafından doğrulandı.

 

TOPLAM 5 MİLYON 319 BİN TL ZİMMET!

İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Müfettişi İsmail Altıntaş tarafından tespit edilen 5 milyon 318 bin 616 TL tutarındaki zararın tahsili için çalışma başlatıldı. Raporda isimleri yer alan personel ile AK Partili Abdurrahman Kuzu'dan toplamda 5 Milyon 318 Bin 616 TL tahsil edilmesi için rücu işlemi başlatıldı. Belirlenen tutara yasal faizi ile tahsilat yapılacak; dolayısıyla rakamın artacağı belirtiliyor.

 

ABDURRAHMAN KUZU'DAN FAİZLERİ İLE 3,5 MİLYON TL ALINACAK!

Müfettiş Raporuna göre AK Partili Abdurrahman Kuzu'dan 2 Milyon 708 Bin TL görev zararı yarattı. Raporda tespit edilen Belediyenin zararları ise şöyle; Gelirlerin zaman aşımından 1750 TL, Orman Genel Müdürlüğünden izin almadan orman örtüsünü kaldırma suçundan dolayı belediyeye kesilen ceza tutarı olan 1050 TL, Çan Termal Otelinin satış bedeli farkı olan 2 Milyon 668 Bin 550 TL, Encümen tarafından bazı kişilerin fiilleri gerekçe olmadan affedilmesinden kaynaklanan zararlar için 36 Bin 885 TL. AK Partili Abdurrahman Kuzu'dan tahsil edilecek olan tutara yasal faizlerinde işletilmesi ile Kuzu'nun toplamda 3,5 Milyon TL Çan Belediyesine ödeme yapacak.
Bu haber 15886 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI