Bugun...
Bizi izleyin:AK Partililer "Demokrasi" İstiyor..!

Tarih: 09-09-2019 06:34:03 Güncelleme: 09-09-2019 07:06:03 + -


Kongre gibi kongre, aday gibi aday, sandık gibi sandık,akraba dosta ahbap çavuş ilişkilerinin yerine üye gücünün söz sahibi olduğu, temayüllerde oy sayımı gibi oy sayımı isteyen Ak Partililer , Genel Merkezin atamasına, milletvekillerinin sultasına karışı örgütleniyor.... Gökçeada'daki partililer görüşlerini Genel Merkeze gönderdikleri mektuplar ile dile getiriyorlar. Bu tavrın Çanakkale il merkezi ve ilçelerinde çığ gibi büyümesi bekleniyor.


AK Partililer

2002'de kurulan Ak Partide kongreler, Genel Merkezin atadığı, milletvekillerinin belirleyici olduğu, tek listelerin kongreye girdiği, temayül yoklamalarının sonuçlarının dahi açıklanmadığı, herkesin kendi siyasi kaderini çizmek yerine , yazılan siyasi kaderi yaşadığı seçim süreçleri görmüştü. 27 mart yerel seçimleri sonrası düşüşe geçen, halkın desteğini kaybetmeye başlayan, partililerin anti demokratik süreçler nedeni ile istifa ettikleri Ak Partide üyeler artık tam demokrasi istiyor. Olumsuzluklar sonrası ilk kez bölünme sürecine gidip, bünyesinden olası iki parti çıkacak olan Ak Partide demokrasi talebi resmen ayaklanmaya dönüştü. Gökçeada'da partililer demokrasi taleplerini dile getiren mektupları Genel Merkeze göstermeye başladı.

 

MEKTUPLA GÖKÇEADA'DA SEÇİM KAYBININ SEBEPLERİ ANLATILDI!

AK Parti Gökçeada Kurucu, üye ve delegelerince Genel Merkeze gönderilen mektupta madde madde AK Parti Gökçeada teşkilatında yaşananlar kaleme alındı. Seçimlerin neden kaybedildiği de tek tek anlatılan mektup da yapılacak olan kongre için talepler de belirtildi. Yazılan mektupların içeriğinde; "Partimiz ülke genelinde her girdiği seçimlerden üst üste zaferler alırken Gökçeada da şuan durum böyle değildir. 24 Haziran seçimlerinde Cumhurbaşkanlığı için alınan oy çok az bir farkla Millet İttifakını geçmiş; fakat 1 Kasım seçimlerinde yüzde 37 oy oranına karşı, MHP ile yapılan ittifakta yüzde 30 oy alınarak yüzde 7 oy kaybı yaşanmıştır. Yerel seçimlerde ise İYİ Parti adayı karşısında bin oy farkla yenildik" ifadeleri yer aldı.

 

"KONGREYE İKİ GÜN KALA SEÇTİĞİMİZ BAŞKAN ZORLA İSTİFA ETTİRİLDİ"

Mektubun devamında parti içerisinde demokrasi olmadığı yazılan gerçeklerle ortaya döküldü; "5.olağan Kongrede İlçe başkanı seçilen Ahmet Taşkın ve yönetimi açık ara seçilmiştir. Fakat 6.olağan kongreye iki gün kala baskı ile istifa ettirilmiştir. İstifasına müteakip kongre tarihi değiştirilmiş ve temayül yoklaması yapılmıştır. Temayül yoklamasında da Ahmet Taşkın açık ara sandıktan birinci çıkarken; Ankara'ya götürülen adaylar arasında Ahmet Taşkın yoktur" ifadeleri yer aldı.

 

"BÜLENT TURAN VE DANIŞMANI "ERZURUMLU ADAYI" İLÇE BAŞKANI YAPTILAR"

Gökçeada'da temayül yoklaması, 6.olağan Kongre sonuçları üzerinde yaşananlar ile akıl almaz iddiaların yer aldığı mektupların hedefinde ise iki isim vardı; AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan ve Erzurumlu Danışmanı Yavuzhan Ahıskalı..  Genel Merkeze gönderilen mektupların içeriğinde Çanakkale'de birçok partilinin de hedefi olan Bülent Turan ve Danışmanı Yavuzhan Ahıskalı'nın partiyi nasıl dizayn ettiklerini şu ifadelerle anlatıldı; "Ahmet Taşkın 6.olağan kongrede neden saf dışı bırakılmıştır? Acaba Bülent Turan vekilimizin Çanakkale'deki danışmanı Yavuzhan Ahıskalı mı kendisi gibi Erzurumlu olan Ümit Mahmut Kolçak'ı ilçe başkanı yapmak için çaba göstermiş ve emeline nail olmuştur" denildi.

 

"KAMU PERSONELİNE BASKI.. VİZYONSUZ.. ÖLÜMLÜ KAZA.."

Bülent Turan ve danışmanı Yavuzhan Ahıskalı'nın destekleri ile seçim kazanan Ümit Mahmut Kolçak ve yönetimine ağır eleştiriler yapılan mektupta; "Şimdiki yönetimle girilen seçimler kaybedilmiştir. Halkımız şu anki yönetimden sürekli şikayet etmektedir. Bu durum biz delege ve üyelere yansımaktadır. Şu anki yönetim kamu personellerine baskı yapmakta, kendi isteklerine göre hareket etmeye zorlamaktadır. Personel olumsuz etkileniyor ve halkımız bu durumdan huzursuzdur. Bunların neticesinde de Gökçeada'da partimiz sürekli oy kaybetmektedir. Şu anki ilçe başkanımızın vizyonsuz olması ve yakın zamanda ölümlü bir trafik kazasına sebep olması ile gündeme gelmekte vatandaşın tepkisini çekmektedir" denildi.

 

"GÖKÇEADA'DA OLAĞANÜSTÜ KONGRE İSTİYORUZ"

Seçim kayıpları, Bülent Turan ve danışmanı AK Parti ilçe başkanı yaptıkları Ümit Mahmut Kolçak'ın Gökçeada'da seçim kayıplarının yaşanmasını nve huzursuzluk kaynağı olarak gösterilmesinin ardından mektuplarda Olağanüstü Kongre yapılması için talepte bulunuldu. Mektupta; "31 Mart seçimlerinde hiçbir kurucu üye ve eski yönetim kurulu üyeleri ile istişare yapılmadı. Oy verenler küskünleştirildi. Bu durumda Gökçeada da Olağanüstü kongreye gitme talebimiz doğmuştur" denildi.
Bu haber 5463 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI