Bugun...
Bizi izleyin:AK Partili İsimden Turan'a Kazdağları Eleştirisi!

Tarih: 15-08-2019 07:15:48 Güncelleme: 15-08-2019 07:45:48 + -


Kazdağları Kirazlı-Balaban bölgesinde bir yandan "Su ve Vicdan Nöbeti" aralıksız devam ederken; AK Partili Bülent Turan yaptığı açıklamalarla her kesimden tepki görmeye devam ediyor. "İki yıldır ağaç kesilirken neredeydiniz" diyerek eylemcileri samimiyetsizlik ile suçlayan Turan'a bir yanıtta AK Partinin Ezine Belediyesinin eski belediye başkanı Haluk Babaoğlu'ndan geldi. Turan'ı eleştiren Babaoğlu; "Kardeşim hadi halk görmedi yeni fark etti. Sen devletsin sen de mi görmedin derler adama" ifadel


AK Partili İsimden Turan'a Kazdağları Eleştirisi!

Kirazlı-Balaban bölgesinde altın madenciliği için yapılan ağaç katliamı ve siyanürlü altın işletmeciliğinin Çanakkale'nin tek içme su kaynağı Atikhisar barajı su toplama havzasında olması gerekçesiyle başlatılan Su ve Vicdan nöbeti 20.gününde de devam ediyor. Nöbetler tüm hızıyla sürerken siyasi polemiklerde her geçen gün artmaya devam ediyor.

 

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan'ın eylemcileri iki yüzlülük ile suçlaması, eylemleri de samimiyetsiz bulduğunu açıklamıştı. Turan; "Orada yeni mi ağaç kesimi yapılıyor. İki yıldır bölgede ağaç kesilirken şimdi mi fark ettiniz" şeklindeki açıklamalara kendi partisi içerisinden de tepki geldi.

 

BABAOĞLU'NDAN "LİYAKAT" VURGUSU!

AK Partili Bülent Turan ile arası açık olduğu bilinen ve Turan'ın katıldığı hiçbir etkinliğe de katılmayan AK Parti'nin eski Ezine Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu sosyal medyadan şok bir çıkışta bulundu. Babaoğlu açıklamalarında isim vermedi ama hedefinde Turan'ın olduğu hemen fark ediliyordu. Yapılan ağaç katliamları konusunda Turan'a yanıt veren Babaoğlu; "Kaz Dağları ile ilgili kesilen ağaçlar ve siyanür tehlikesinin boyutunu bilmiyoruz. Ancak ; Bundan dolayı eylem yapmaya kalkan insanlara dün ağaçlar kesilirken nerede idiniz sorusu hem de yetkili bir ağızdan sorulması Cumhurbaşkanımızın liyakat sözlerinin önemini bir kere daha ortaya koymuştur" ifadeleri kullanması dikkat çekti.

 

"HADİ HALK YENİ FARK ETTİ, SEN DEVLETSİN SENDE Mİ GÖRMEDİN.."

Turan'ın eylemcileri ikiyüzlülük ve eylemleri de samimiyetsizlik olarak tanımlayan Turan'ın ifadelerine Haluk Babaoğlu şu sözlerle yanıt verdi; "Kardeşim hadi halk görmedi yeni fark etti. Sen devletsin sen de mi görmedin derler adama! Eğer ülke ekonomisi için bu yatırımın yapılması, dolayısı ile ağaçların kesilmesi elzemdi ise bunu anlat halka, bilgin varsa. Arama ruhsatları nedir hangi aşamada alınır akabinde işletme ruhsatı nasıl alınır bunları bilmek ondan sonra veriliş tarihlerini değerlendirmek lazım mutlaka gerekiyor ise, Daha önce maden dairesinden arama ve işletme ruhsatı almış biri olarak diyorum" açıklamalarında bulundu.

 

ARAMA RUHSATI İLE TEK BİR AĞAÇ KESTİRMEZLER ADAMA!

Eski Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Cumhur Ersümer'in de Turan'a yanıt verirken dikkat çektiği "Ruhsat vermek ağaç kes anlamına gelmiyor" şeklindeki ifadelerin bir benzerini de Haluk Babaoğlu'nun Turan'a atfen kullanması dikkat çekti. Babaoğlu kouyla ilgili olarak; "Arama ruhsatı ile bir tek ağaç bile kestirmezler adama. Halkın beklediği, bu yatırımı yapan Kanadalı şirketin ve ülkemizin ne kazandığını bilmek; Kötü kokular duymak istemeyen insanların rahatlaması için bu bilgilere ihtiyaç var.. Saygılarımla" ifadelerine yer verdi.
Bu haber 5991 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI