Bugun...
Bizi izleyin:



AK Parti'nin Ali Taşçı'ya Gücü Yetmiyor Mu?

Tarih: 01-06-2020 02:16:33 Güncelleme: 01-06-2020 02:18:33 + -


AK Parti kulislerinde aylardır İl Sağlık Müdürünün görevden alınacağı konuşuluyor. Parti tabanından, sendikalardan ve sağlık personelinden sayısız şikayet, Milletvekillerine iletildi. Vekillerin görevden alınması için girişimlerde bulunduğu da iddia edildi. AK Parti'li yandaş medyada Ali Taşçı ile ilgili olumsuzlukları dillendiriyor. Tepkiler sürerken Sağlık İl Müdürünün halen görevde olması, birileri tarafından korunduğu iddia ediliyor.


AK Parti'nin Ali Taşçı'ya Gücü Yetmiyor Mu?

AK Parti kulislerinde aylardır İl Sağlık Müdürünün görevden alınacağı konuşuluyor. Parti tabanından, sendikalardan ve sağlık personelinden sayısız şikayet, Milletvekillerine iletildi. Vekillerin görevden alınması için girişimlerde bulunduğu da iddia edildi. AK Parti'li yandaş medyada Ali Taşçı ile ilgili olumsuzlukları dillendiriyor. Tepkiler sürerken Sağlık İl Müdürünün halen görevde olması, birileri tarafından korunduğu iddia ediliyor.

 

İl Sağlık Müdürlüğünün 1 Haziran sonrası denize girilecek sahil kıyıları listesini açıklamasından sonra kıyamet koptu. Özellikle Turizm sektöründe iş yapan otel, lokanta ve eğlence mekanları sahipleri kıyamet kopardı. Şikayetlerin tamamı Ak Partiye yapıldı. Hedef tahtasında İl Müdürü Ali Taşçı vardı. Tepkiler üzerine Sağlık Müdürlüğü denize girilecek sahil mekanları listesini yayından kaldırdı. İki yıldır sıkça olduğu gibi Ali Taşçı tepkileri bir kez daha üzerinde toplandı. Geçmişte de bir çok kez eleştiri oklarının hedefinde olmuştu. Öyle ki pandemi sürecinde, Prof. Dr. Muammer Karaayvaz'ın İl Sağlık Müdürü ve Hastane Başhekimi'nin üzerinde İl Koordinatörü olarak atanması, siyasetin İl Sağlık Müdürüne olan güvensizliği olarak yorumlandı. 

2016 yılında bu yana Çanakkale İl Sağlık Müdürü koltuğunda oturan Dr.Ali Taşçı hakkında özellikle son iki yıldır Ak Parti çevrelerinde sürekli görevden alınacağı iddiaları ortalığa atılıyordu. Sağlık İl Müdürü Dr.Ali Taşçı'nın uygulamaları ve performansını yeterli bulmayan AK Partililerin , Milletvekilleri Bülent Turan ve Ayhan Gider ve Jülide İskenderoğlu'na dönem dönem baskı yaptıkları, Taşçı'nın görevden alınmasını istedikleri Ak Partililer tarafından dillendiriliyordu. Sağlık İl Müdürü Ali Taşçı'ya sadece AK Partililer değil, Sağlık Sen Çanakkale Şube yönetimi ve üyeleri, Tabipler Odası  ve diğer sendika yönetici ve üyeleri de büyük tepki gösteriyordu.

 

HALK TEPKİ GÖSTERİYOR, PARTİLİLER VEKİLLERİ SIKIŞTIRIYOR!

Vatandaşın daha önce AK Parti'nin sağlık alanında uyguladığı çalışmalar ile memnuniyeti artmışken Dr.Ali Taşçı'nın il müdürü olarak atanması ile memnuniyet git gide düştü. Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı hemen hemen birçok hastanede yaşanan aksaklıklar, sorunlar nedeniyle vatandaş tepkilerini ise AK Partili yöneticilere sert dille ilettikleri biliniyor. Vatandaşın tepkileri karşısında yöneticiler de hem eski hem de yeni dönemde milletvekilliği yapan isimlere baskı yaparak Saplık İl Müdürünün görevden alınmasını istiyorlar.

SAĞLIK PERSONELİ ŞİKAYETÇİ.. BAŞHEKİMLERLE PROBLEMLİ..

Sağlık İl Müdürü Dr.Ali Taşçı'dan sadece vatandaşlar ve partililer şikayetçi değil. Hastaneye ulaşım sorunuyla başlayan ve sağlık personelinin çocuklarının kreş sorunlar, hastanede personele servis edilen yemeklerdeki memnuniyetsizlik, kurtlu yemek servisi bunların başında geliyor. Sağlık personelinin başına getirdiği isimlerin uygulamaları mobbing iddialarını da gündeme getirirken; saplık personelinin örgütlü sendikalarının yöneticileri de bu konuları sık sık gündeme getirdiler.

 

Dr.Ali Taşçı'nın Sağlık İl Müdürlüğü görevine getirilmesiyle birlikte çalıştığı hemen hemen tüm hastane başhekimleri ile anlaşamazlıklar yaşadığı  iddiaları da çok konuşuldu. Devlet Hastanesinin başarılı Başhekimlerinden Dr.İlker Çömez'in de istifasının arkasında İl Müdürü Dr.Ali Taşçı ile yaşadığı problemler olduğu, halen görevde olan Başhekim Dr.Ufuk Tali ile de sorunlar yaşadığı iddiaları parti koridorlarında konuşuluyor.

"UŞAK'TAN GELİRKEN ARKASINDAN LOKMA DÖKÜLDÜ..!"

Sağlık personelinin belki de en çok şikayetçi olduğu Sağlık İl Müdürü Dr. Ali Taşçı oldu. Sağlık personelleri arasında ayrımcılık, mobbing iddialarının yanı sıra sağlıklı bir çalışma ortamı yaratamamakla suçlanan İl Müdürü Ali Taşçı'nın, Çanakkale'ye gelmeden önce görev yaptığı Uşak'tan ayrılırken arkasından lokma döküldüğü de yine sendikalar tarafından ortaya atılmıştı.

 

İL MÜDÜRLÜĞÜ ÖNÜNE SİYAH ÇELENK BIRAKILDI

Kamu Sen Çanakkale Şubesi personele uygulanan ayrımcılık ve mobbing iddiaları nedeniyle daha fazla dayanamamış dikkat çekmek amacıyla İl Müdürlüğü binasının kapısına siyah çelenk bırakmışlardı. 2019 yılının ilk günlerinde yetti artık diyen önce basın toplantısı düzenledi, sonrasında da İl Sağlık müdürlüğü kapısına siyah çelenk bıraktılar.

 

Sendikalar o günlerde yaptıkları açıklamalara, siyah çelenk bırakmalarına rağmen halen; kendi sendika üyelerine yapılan baskılardan, hastane yemekhanelerinde dağıtılan yemeklerden, haksız ve hukuksuz bir şekilde personele tutturulan nöbetlerden, AKT ve 112 acil servis çalışanlarına uygulanan baskılardan şikayetçi olmuşlardı.




Bu haber 6828 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI