Bugun...
Bizi izleyin:AK Parti’den Belediye Meclisine Şok Suçlama!

Tarih: 06-02-2018 06:54:59 Güncelleme: 06-02-2018 07:33:59 + -


Ocak ayı meclis toplantısında onaylanan ve kıyılarda 0,45 emsal üstüne izin vermeyen imar tadilatı ile ilgili AK Partili Tülay Ömercioğlu’ndan rant iddiası geldi. Gündemden düşmeyen AKFA Arazisinin yapılan imar tadilatı ile gizlenerek CHP’ye yakın kişilere rant yaratılacağını iddia eden Ömercioğlu, imar tadilatının iptal edilmesi için belediyeye dilekçe vereceklerini açıkladı. İl Başkanı Yeşim Karadağ ve Tülay Ömercioğlu imar değişikliği ile ilgili olarak şok suçlamalarda bulundular.


AK Parti’den Belediye Meclisine Şok Suçlama!

Ocak ayı meclis toplantısında onaylanan ve kıyılarda 0,45 emsal üstüne izin vermeyen imar tadilatı ile ilgili AK Partili Tülay Ömercioğlu’ndan rant iddiası geldi. Gündemden düşmeyen AKFA Arazisinin yapılan imar tadilatı ile gizlenerek CHP’ye yakın kişilere rant yaratılacağını iddia eden Ömercioğlu, imar tadilatının iptal edilmesi için belediyeye dilekçe vereceklerini açıkladı. İl Başkanı Yeşim Karadağ ve Tülay Ömercioğlu imar değişikliği ile ilgili olarak şok suçlamalarda bulundular.

 

Ocak Ayı belediye meclis toplantısında KYK Erkek Öğrenci Yurdundan Kolin Hotel’in bulunduğu alan içerisinde kalan kıyı şeridinde 0,45 emsal ile bütün bir imar planı gündeme gelmişti. Belediye İmar Komisyonunda AK Partili meclis üyesi Eren Kemerli’nin de onayladığı, sonrasında mecliste yapılan oylamada Kemerli’nin çekimser kaldığı imar tadilatı oy çokluğu ile meclisten geçmişti. İmar tadilatının oylanması sürecinde ve sonrasında da AK Parti belediye meclisi Grup Başkanvekili Tülay Ömercioğlu yapılan düzenlemenin AKFA arazisi ile ilgili olduğunu iddialarında bulunmuştu.

 

CHP’Lİ İSİMLERE RANT YARATILIYOR!

 

Bugün basın toplantısı düzenleyen Tülay Ömercioğlu, imar tadilatı ile ilgili olarak iddialarını sürdürdü ve imar değişikliğinin iptali için belediyeye itiraz dilekçesi vereceğini açıkladı. İl Başkanı Yeşim Karadağ ve Merkez İlçe Başkanı Gültekin Yıldız hazır bulunurken toplantıya AK Partili Meclis Üyesi Eren Kemerli de izleyiciler kısmında yer alması dikkat çekti. Ömercioğlu basın mensuplarına yaptığı açıklamada; “Kıyı Kenar Şeridi ve içinde yer alan AKFA meselesi bildiğiniz gibi uzun süredir şehrin gündeminde. Konuyla ilgili olarak AK Parti gurubu adına daha önce rahatsızlıklarımızı ifade etmiştim. Demiştik ki; AKFA meselesi CHP’deki iki gurup arasındaki pazarlıkların, ilişkilerin neticesidir. AKFA arazisinin asıl sahibi de olmasa dahi, aracı olan, içinde adı geçen CHP’liler buradan daha fazla rant elde edeceği şekilde bir imtiyaz talep etmektedir. AKFA projesinin farklı dönemlerde meclise getirilmesinin sebebi budur. Öyle ki bu talebin geri çevrilmesi, CHP içinde kayıkçı kavgasına dönüşmüştür. Hatırlarsınız 2014 yerel seçimlerinde Bir grup, Ülgür Gökhan’ın karşısındaki adayı desteklemiştir. Kavga etmelerini sonuçlarını siyaseten ödeyen bu ikili, meseleyi kavga ederek çözemeyeceklerini anlamış olmalılar ki, son dönemde basına da yansıdığı şekliyle “İlkeli Birliktelik” adı altında bir araya gelmiş ve karşılıklı çıkarlarını kollayacak şekilde bir uzlaşmaya varmışlardır. Bu uzlaşmada ilk adımı atan ise AKFA arazisi ile bağı olan taraf olmuştur. CHP’de rüşvet, tehdit ve baskı ile gündeme gelen il ve ilçe seçimlerinde İlkeli Birliktelik adı verilen grubun istediği isimlerin seçilmesi için var güçleriyle çalışmışlardır, çıkan sonuçlar itibariyle de Ülgür Gökhan’ı mutlu eden ve sadakatini gösteren, tarafın ödülü ise AKFA için istediği imar değişikliğinin, bizzat Ülgür Gökhan tarafından meclise getirilmesi ile olmuştur. Meselenin siyasi boyutu kısaca bu şekildedir” açıklamasında bulundu.

 

EREN KEMERLİ KOMİSYONDA ONAYLAMIŞ, MECLİSTE ÇEKİMSER KALMIŞTI

 

Tülay Ömercioğlu’nun konuşmasının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Belediye İmar Komisyonunda AK Partili Eren Kemerli’nin komisyonda kararı onayladığı ve meclis oylamasında ise çekimser oy kullanılması hatırlatıldığında Ömercioğlu; “O imar tadilatının kapsadığı bölgede üç bilemediniz 5 tane parsel de yapı yoktur, geri kalan alanlarda yapılar bulunmaktadır. Eren Kemerli arkadaşımız da herhalde buradaki bazı yükseklikleri dikkate almadı. Şu an Eren Kemerli yerine cevap verme hakkım yok. Ama bununla ilgili ayrıntılı olarak inceleme yapıldığında biz bunları bulduk. Bunun yanı sıra Eren Beyin, orada anında gelen bir proje var. İki üç günde gelişen bir olayda bu dosya yeniden gündeme sokuldu. Buna karşılık arkadaşımız herhalde hazırlıksız yakalandı” diyerek cevap verdi.

KARADAĞ’DAN “EREN KEMERLİ’YE OYUN OYNADILAR” İDDİASI

 

AK Partili Meclis Üyesi Eren Kemerli’ye sahip çıkan ve komisyonda Kemerli’ye oyun oynandığını iddia eden AK Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ ise şunları söyledi “Şöyle bir gerçek var ortada; evet Eren Kemerli arkadaşımız imar komisyonundadır. İmar konuları ile ilgili tüm teknik bilgilere haiz, deneyimli ve tecrübeli bir arkadaşımızdır. Bu imar tadilatı ile ilgili olarak; ‘Bu dosya Ocak ayı toplantısında gündeme getirilmeyecek, incelemeniz için veriyoruz’ denilmiştir. Biz yaptığımız toplantılarda İmar konularında grup kararı almadığımızın da altını çizmek istiyorum. Bu noktada hepimiz biriz, birlikteyiz buna da takılmanıza gerek olmadığını düşünüyorum. İmar komisyonunda ne yaşandığını sizler bilmiyorsunuz. Oy birliği ile komisyondan geçip meclise getirilmesi noktasında bir oyun yaptıklarını sizlere net bir şekilde söyleyebilirim. Biz istişareliyiz tüm meclis üyelerimizle. Biz gereken noktada gereken tavrımızı ortaya koyarız. Kalkıp da incelenmeli diyerek verilen dosya için meclise getirilmeyecek denilirken; meclis toplantısında dosya önümüze getirilmiştir. Yangından mal kaçırılır gibi ekstra toplantı koyarak mecliste önümüze getirmişlerdir. Bu yapılanlar siyasi etik olarak da doğru değildir. Bunların yaptıkları siyasi bir oyun vardır; tıpkı İlkeli Birliktelik gibi. Bizim belediye meclis üyelerimizin üzerinden oynamak istemişlerdir. Bu noktada kendilerini esefle kınıyorum, gerekeni de her zaman yapacağımızdan kimsenin endişesi olmasın” tepkisini gösterdi.
Bu haber 5504 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI