Bugun...
Bizi izleyin:AK Parti’de Sular Durulmuyor!

Tarih: 30-01-2018 05:18:07 Güncelleme: 30-01-2018 06:01:07 + -


Yeşim Karadağ, Bülent Turan gerginliği tırmanıyor… Mazbatayı almadan 5 kişinin istifası istendi…


AK Parti’de Sular Durulmuyor!

Geçtiğimiz hafta Başbakan Binali Yıldırım’ın katılı ile gerçekleşen Ak Parti 6. Olağan kongresine, bir gece önce yaşanan kriz damga vurmuştu. Kaan Tonka’nın listeye girmesi için baskı yaptığı iddia edilen Bülent Turan ile Yeşim Karadağ arasında son gece kriz patlak vermişti. Kriz seçim sonrası da devam etti. Yeşim Karadağ daha mazbatayı almadan listesinde 5 isim istifalarını verdi. İddialara göre bu isimlerin istifası Genel Merkez tarafından istendi.

 

Yeşim Karadağ’ın danışmanı Vahap Özsüer, Vural Bulut, Recep Ragıp Barış, Volkan Zeyat Bayram, Hasan Altunışık mazbatalarını almadan istifalarını sundu. Parti kaynaklarında gelen iddialara göre, Karadağ’ın danışmanı Vahap Özsüer, ÇÖMÜ Radyonun yayın yönetmeni Vural Bulut, Recep Ragıp Barış, Volkan Zeyat Bayram Grup Başkan Vekili Bülent Turan’ın çeşitli yerlerde eleştirmişler bu durumda Bülent Turan’a taşınmıştı. Bunun üzerine Turan’ın Genel Merkez ile görüşerek Teşkilat Başkan Yardımcısı Murat Yıldırım ile görüşerek 5 ismin istifalarını talep etmelerine istemiş.

 

Bunun üzerine il Başkanı Yeşim Karadağ’ı arayan Teşkilat Başkan Yardımcısı Murat Yıldırım, 4 ismi Grup Başkan Vekili Bülent Turan’ı eleştirdikleri için Hasan Altunışık’ı ise Resmi Kurumlar ile iş yaptığı gerekçesi ile istifa etmelerini istemiş. Yeşim Karadağ’ın ise bu isimleri arayarak istifa etmelerini isteğini iddialar arasında… Bu gelişmenin öncesinde istifası istenmeden Volkan Zeyyat Bayram'ın sosyal medyadan tepkisini dile getirerek istifa ettiği öğrenildi. Bu isimlerin bazılarının ise Milletvekili Ayhan Gider’in seçim kampanyasında yer aldığı dikkat çekti.  Yeşim Karadağ’ın danışmanı Vahap Özsüer, kongrede bir hafta önce Bülent Turan’dan özür dilemiş, ikili sosyal medyadan birlikte birliktelik fotoğrafı yayınlamıştı. Durumun fotoğraftaki gibi olmadığı ise istifaların istenmeyişinden sonra ortaya çıktı….

 

“PARTİYİ TİCARETHANE, MÜTEAHHİTLİK OFİSİ OLARAK GÖRENLER!”

İl Kongresi sonrasında Yeşim Karadağ’ın İl Yönetimi listesinde yedek üyeler arasında yer alan Zeyyat Volkan Bayram’ın yaptığı sosyal medya paylaşımı da AK Parti Kulislerinde oldukça ses getirdi. Bayram yaptığı paylaşımda; bazı partililerin siyaseti sıçrama tahtası, müteahhitlik ofisi olarak gördüklerine dikkat çekti. Bayram; “Geçtiğimiz günlerde yapılan AK Parti 6. olağan kongresi bize açık şekilde göstermişti ki; Birilerinin 'dava' dediği şey, aslında kendi ikballeri, ihtirasları, inatları, hatta şahsi husumetleridir. Bizlere ise bunları 'hakikat' olarak takdim ediyorlar! Evet, görüyoruz: 'Ben' diyemedikleri için, 'dava' diyorlar. Davaya, hakka değil de, kendilerine sadakat bekliyorlar. “Kendi kendilerine yaptıkları” listelerle sözüm ona bir sonraki seçimde kendilerine rakip olacak, hatalara dur diyecek kimselere tahammül edemedikleri için siyasi itibar suikastı yapıyorlar. “Çanakkale’de partimizi siyasi aciziyet içine sokanlar, hâlâ benlik peşinde koşanların, neyi muhafaza etmeye çalıştığını geldiğimiz gün bir kez daha herkese göstermiştir! Hangi birini dile getirelim? 'Davayı sıçrama tahtası, ticarethanesi, müteahhitlik ofisi olarak görenleri mi konuşalım?”

 

Zeyyat Volkan Bayram paylaşımının devamında ise; “Bizim dava olarak inandığımız, 2001’den bugüne kadar zerre savrulmadan, maddi, manevi menfaat beklemeden çeşitli kademlerinde hizmet etme şerefine nail olduğumuz değerlerimiz maalesef bugün birilerinin maddi-manevi kazanç kapısına dönüşmüştür! Kimse bizden bunlara sesimizi çıkarmamamızı beklemesin… Davamızın lideri, başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dik duruşu, kararlılığı, samimiyeti, milletle kurduğu muhabbetini kendi kişisel hırsları için yok sayanlara tokadı yine bu millet atacaktır…!” ifadelerine yer verdi.

 

LÂPSEKİ EKİBİ KARADAĞ’IN İSTİFASINI İSTEDİ

AK Parti Lâpseki eski İlçe Başkanı Murat Gürşen yaptığı sosyal medya paylaşımında bugün mazbatasını saat 16.00’da alacak olan İl Başkanı Yeşim Karadağ’ı mazbatasını almadan istifaya davet etmesi ise AK Parti teşkilatlarını derinden sarstı. Murat Gürşen yaptığı paylaşımda İl Yönetiminde olup da istifa edeceği konuşulan isimlere dikkat çekerek; “1 hafta önce yapılan kongrede listeyi ben yaptım diyerek seçilen henüz mazbatasını almamış il başkanının yönetiminde çeşitli sebeplerden kaynaklanan istifaların olması gerektiği kulislerde konuşuluyorsa, konuşulan isimlerle beraber bu isimleri listesine yazan il başkanının istifası da konuşulmalıdır, şehitler diyarı Çanakkale de AK emanet ehil ve güvenli ellerde değil demektir ki buna kimsenin ne hakkı nede haddi yoktur... Siyasette istifa diye bir mekanizma vardır ki yerine göre onurlu bir davranıştır, tabii makam aşkınız, dava aşkınızın önüne geçmediyse...”ifadelerini kullandı.
Bu haber 10097 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI