Bugun...
Bizi izleyin:AK Parti’de İlk Başvuruyu Erdener Can Yaptı

Tarih: 08-11-2018 06:33:13 Güncelleme: 08-11-2018 07:14:13 + -


Yaklaşan yerel seçimler öncesinde AK Parti’den Çanakkale Belediye Başkanlığı aday adaylığı başvurusu ilk yapan isim Erdener Can oldu. Erdener Can aday adaylığı başvurusunda Çanakkale Belediyesine ve Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a ağır eleştirilerde bulundu. Can; Hizmetsizliği adeta bizlere kader diye yaşatan, kendi partisini bile esir alıp; kimin delege, kimin başkan, kimin milletvekili olacağına karar veren bu yapıya artık son verelim, dur diyelim. Gelin beraber bu esaretten Çanakkale’yi kurta


AK Parti’de İlk Başvuruyu Erdener Can Yaptı

Yaklaşan yerel seçimler öncesinde AK Parti’den Çanakkale Belediye Başkanlığı aday adaylığı başvurusu ilk yapan isim Erdener Can oldu. Erdener Can aday adaylığı başvurusunda Çanakkale Belediyesine ve Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a ağır eleştirilerde bulundu. Can; "Hizmetsizliği adeta bizlere kader diye yaşatan, kendi partisini bile esir alıp; kimin delege, kimin başkan, kimin milletvekili olacağına karar veren bu yapıya artık son verelim, dur diyelim. Gelin beraber bu esaretten Çanakkale’yi kurtaralım” dedi.

 

AK Parti İl Başkanlığında partililerce karşılanan Erdener Can, İl Başkanı Gültekin Yıldız’a aday adaylığı dosyasını teslim ederek ilk başvuruyu yapan isim oldu. Can aday adaylığı başvurusu öncesinde yaptığı konuşmada Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a ve Çanakkale Belediyesine yönelik eleştirilerde bulundu. Erdener Can yaptığı konuşmasında; Çanakkale’ye 16 yıllık hiçbir şey yapılmadığını oysaki Çanakkale’nin büyük bir turizm ve kültür sanat kenti olabileceğini iddia etti.

 

NİYE ADAY OLDUM? ÇÜNKÜ ÇANAKKALE İÇİN ÇOK ÜZÜLÜYORUM!

Erdener Can konuşmasında; kendisini partililere tanıtak başladı ve şunları söyledi “Niye aday oldum? Değerli arkadaşlarım ben Çanakkale’yi çok seviyorum. Niye aday oldum; çünkü Çanakkale için çok üzülüyorum. Ve inanıyorum ki benim gibi burada bulunan herkes geldiğimiz noktada Çanakkale için çok üzülüyor. Bırakın hizmet noktasını Çanakkale’de yaşamak adeta eziyet haline geldi. Aslında dünya markası bir şehirde yaşıyoruz. Dünya çağında tanınan bir şehirde yaşıyoruz. Gallipoli dediğimizde, Truva dediğimiz de tüm dünya tanıyor. Devletimiz sağ olsun; tarihi alanda bir şeyler yapmaya çalışıyor. Projeler üretiliyor, restorasyonlar yapılıyor. Milyonlarca insanı tarihi alana getirmeye turistleri buraya getirmeye çalışıyorlar. Troya’yı ayağa kaldırdılar. 2018 yılı Troya yılı ilan edildi; muazzam bir müze yapıldı. Devletimiz bunları yaparken;  Çanakkale merkez adeta dış dünyaya kapılarını kapattı” dedi.

 

ÇANAKKALE MERKEZE TURİSTLER GELMESİN DİYE NEREDEYSE BİR ÇABA VAR!

Çanakkale Belediyesine ve Ülgür Gökhan’a yönelik eleştirilerini sürdüren Erdener Can; “Çanakkale merkezde iki tane büyük destanımız ile ilgili bir emare yok. Çanakkale merkeze turistler gelmesin diye neredeyse bir çaba var. Misafirlerimizi Aynalı Çarşıya götürüyoruz, insanlar şok geçiriyorlar. Çok uzmanı değilim ama Aynalı Çarşıda bir şeyler, tarihi bir kimlik eksik. Örneğin bir köşeye simülasyon yapılamaz mı 1915’in savaşını gösteren. İnanın farklılık yaratır. Belli saatlerde 1915 kıyafetli asker nöbet değişimi yapamaz mı? Dünyada buna benzer ritüeller var ama Çanakkale merkezde bunlarla ilgili hiçbir çalışma yok. Ülkelerin en büyük gelir kalemlerinden birisi turizmdir. Ama biz adeta tarihi alana, Truva’ya gelen milyonlarca insan Çanakkale merkeze uğramasın diye uğraşıyoruz. Vatan kalbinin attığı yer olan Çanakkale’de Çanakkale savaşlarına ait bir emare yok. Ben ömrümün sonuna kadar Çanakkale Ruhunu haykırmaya devam edeceğim” dedi.

 

TİYATRO SALONU, KÜLTÜR MERKEZLERİ YOK.. SARI ÇAYI VENEDİK YAPALIM..

Turizm üzerinden eleştirilerini sürdüren Erdener Can, kültürel ve sanatsal aktivitelerin de Çanakkale’de yetersiz olduğunu, sokak sanatçılarının olmadığını söyledi. Can; “Gelin Çanakkale’yi Kültür ve Sanat merkezi yapalım. Türkiye’nin okur yazarlık oranı en yüksek illerden birisi Çanakkale ama tiyatro salonları, kültür merkezlerimiz yok. Gelin hep beraber bunları yapalım. Tiyatrolar sahnelensin, sanatçılar sanatlarını icra etsinler. Müzisyenler müziklerini hatta sokaklarda yapsınlar. Ressamlar sokakları boyasın, Çanakkale ruhunu yansıtsınlar. Hatta çocuklarımız gelişi güzel boyasınlar sokaklar. Biz çocuklarımıza soruyor muyuz nasıl bir şehirde yaşıyorsunuz diye. Biz yetişkinlerin bile temel ihtiyaçları karşılanmazken; bizler bile bıkkınlık içerisindeyken çocuklarımıza sıra gelmiyor. Parklar yapalım insanlar gezebilsin, bisiklet yolları yapalım insanlar bisikletlere binsinler. Ama gerçeğinden yapalım; çakmasından çizilmişinden değil” dedi.

 

“HİZMETSİZLİĞİ BİZLERE KADER DİYE ŞAYATAN BU YAPIYA SON VERELİM”

Erdener Can konuşmasının devamında Çanakkale için hayalleri ve heyecanı olduğunu belirterek şunları söyledi; “Gelin Sarı Çayı Venedik yapalım. Bunu yapmak, Sarı Çayı temizlemek çok mu zor? Ama bunları yapabilmek için hayallerimizin olması, heyecanımızın olması lazım. Benim hayallerim heyecanım var. Gelin bu şehri esaretten kurtaralım. Hizmetsizliği adeta bizlere kader diye yaşatan, kendi partisini bile esir alıp; kimin delege, kimin başkan, kimin milletvekili olacağına karar veren bu yapıya artık son verelim, dur diyelim. Gelin beraber bu esaretten Çanakkale’yi kurtaralım” dedi.
Bu haber 3338 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI