Bugun...
Bizi izleyin:Adem Ejder Hakkında Şok İddia ve İfadeler!

Tarih: 18-08-2018 06:31:43 Güncelleme: 18-08-2018 07:22:43 + -


2014 yerel seçimlerinde MHP’den Eceabat’a belediye başkanı seçilen sonrasında da AK Partiye geçen Adem Ejder hakkında CHP Eceabat İlçe Başkanı Muzaffer Övün şok iddia ve ifadelerde bulundu. Ejder’in AKP’ye geçmesinin altındaki sebebin hakkında açılmış davalardan kurtulmak için mi olduğunu soran Övün “AKP’ye geçmiş, ancak hiçbir devlet yatırımını Eceabat’a getirememiştir” dedi. Övün, Adem Ejder’in Eceabat belediyesini de zarar uğrattığını iddia etti.


Adem Ejder Hakkında Şok İddia ve İfadeler!

2014 yerel seçimlerinde MHP’den Eceabat’a belediye başkanı seçilen sonrasında da AK Partiye geçen Adem Ejder hakkında CHP Eceabat İlçe Başkanı Muzaffer Övün şok iddia ve ifadelerde bulundu. Ejder’in AKP’ye geçmesinin altındaki sebebin hakkında açılmış davalardan kurtulmak için mi olduğunu soran Övün “AKP’ye geçmiş, ancak hiçbir devlet yatırımını Eceabat’a getirememiştir” dedi. Övün, Adem Ejder’in Eceabat belediyesini de zarar uğrattığını iddia etti.

 

Geçtiğimiz hafta basın açıklamasında bulunan AK Partili Eceabat Belediye Başkanı Adm Ejder, Şahinbey Belediyesi ile kardeş kent protokolünün bozulması konusunda ve Büyükçekmece Belediyesinin Eceabat Belediyesine yapacağı 5 milyon TL dolayındaki yardımı CHP’li meclis üyeleri ve Milletvekillerinin yaptığı engellemel nedeniyle iptal edildiğini açıklamıştı. CHP’li yöneticileri Eceabat’a yapılacak yatırımları engellemek ile suçlayan Adem Ejder’e CHP Eceabat İlçe Başkanı Muzaffer Övün’den çok sert yanıt geldi.

 

“ADEM EJDER BELEDİYEYİ ZARAR UĞRATTI” İDDİASI

 

CHP Eceabat İlçe Başkanı Muzaffer Övün, yaptığı açıklamalarda Adem Ejder’in Eceabat Belediyesini gereksiz bir şekilde zarara uğrattığını iddia etti. Övün; “Kemalpaşa Mahallesi, yeni kordon düzenlemesi 2014 yılı mart ayında tamamlanmış, yüklenici firmanın alacağı olan 480.000 TL. 2014 Nisan ayında göreve başlayan Adem Ejder’in gereksiz engellemesi üzerine, belediye banka hesaplarına haciz konulmak suretiyle ödenmiştir. Belediye başkanı bu nedenle de; haciz masrafları, avukatlık ücreti ödetmek suretiyle belediyeyi zarara uğratmıştır” dedi.

 

“KAYBETTİĞİ İTİRABARINI KAZANMAK İÇİN..”

 

Adem Ejder’in belediye başkanlığı süresince itibarını kaybettiğini ileri süren Övün; “Yerel seçimlerin yaklaşması nedeniyle, yaptığı yanlış davranışlar ve kötü yönetimi nedeniyle kaybettiği itibarını kazanmak için; şimdi de, yeni kordon sahil düzenlemesini, aile dostu olan Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün’e 5.000.000 TL yaptıracağını beyan etmiştir. Büyükçekmece Belediye Başkanı sayın Hasan Akgün Çanakkale gazetelerine yaptığı resmi basın açıklamasında ve haberi yapan Çanakale Olay Gazetesi’ne telefonla verdiği demecinde, “Açıklamaların gerçekle hiçbir alakası olmadığını, projenin abartıldığı gibi 5 milyon TL değil, 500-600 bin TL civarında olduğunu, ne ilçe başkanının ne de milletvekilinin bana tek bir kelime söylemediğini, kendim söylüyorum… Adem Bey bu açıklamayı yapmışsa niye yapmış, neden yapmış bilmem. Kendisi bana bir şey sormadı. Ben de ona sormuyorum ama ben işin gerçeğini söylüyorum” diyerek Eceabat Belediye Başkanı Adem Ejder’in açıklamalarını yalanlamıştır. Eceabat Belediye Başkanı bu konuda fütursuzca yalan söylemekte, söyleyebilmektedir.”

 

“EJDER FÜTURSUZCA YALAN SÖYLEMEKTE, SÖYLEYEBİLMEKTEDİR”

 

Adem Ejder’i yalan söylemekle suçlayan Muzaffer Övün açıklamalarının devamında Şahinbey ile imzalanan kardeş kent protokolünün iptal edilme gerekçesini şu sözlerle açıkladı; “Partimiz ve Meclis üyeleri Şahinbey Belediyesi ve Esenyurt Belediyesi’nin yaptırdığı park ve sahil düzenlemelerine asla karşı çıkmamıştır. Zaten Esenyurt Belediyesi’nin yaptırdığı sahil düzenlemesi belediye meclisine görüşülmek üzere getirilmemiş, belediye başkanı, kendi bildiğince yaptırmıştır.  Sadece Şahinbey Belediyesi’nin yaptırdığı parkın elektrik direklerinde, banklarında, çöp kutularında, çocuk parkında yoğun bir şekilde “Şahinbey Belediyesi” yazmasından Eceabat halkının tepkisini dile getirmiş, yanlışlığı ifade etmiştir. Transit geçiş noktasında yer alan ilçemizden geçen yolcular bile bu kadar yoğun “Şahinbey Belediyesi” yazısından, Eceabat ilçesinde değil Şahinbey ilçesinde olduklarını sanmaktadırlar. Bu da Eceabat Halkının tepkisine neden olmaktadır.”

 

“CHP’LİLER OLUMLU HİZMETE KARŞI DEĞİLDİR, GEREKSİZ MASRAFA KARŞIDIR”

 

CHP olarak hiçbir olumlu projeye karşı olmadıklarını hatırlatan Muzaffer Övün örnek olarak da CHP’li Büyükçekmece Belediyesinin Eceabat Belediyesine hibe ettiği Auid marka otomobil ve kamyonu örnek gösterdi. Övün; “Ayrıca Büyükçekmece Belediyesi tarafından Eceabat Belediye başkanlığına verilen AUDİ marka makam otomobili ile damperli kamyonun belediye meclisinde oylamasında, CHP’li meclis üyelerinin de olumlu oylarıyla “Oy birliği” ile kabul edilmiştir. Eceabat Belediye başkanının iddia ettiği gibi CHP’liler olumlu hizmetlere karşı değildir. Değerli kamuoyu bilmelidir ki; Geçmiş toplantılardan birinde Meclis gündemine getirilen Belediye Sarayı, otobüs alımı ve belediye araç garajı yapımı için aynı gündem maddesi içinde yer alan belediye araç garajı yapımı işi CHP’li üyelerinde olumlu oy kullanması neticesinde oy birliği ile kabul edilmiş, 4.500.000 bedelli belediye sarayı ve otobüs alımı ise üyelerin bazılarının gereksiz masrafa karşı oldukları gerekçeleriyle reddedilmiştir” dedi.

 

 

MHP’DEN AKP’YE GEÇİŞ NEDENİ HİZMET Mİ? YARGI KARARLARINI ÖTELEMEK Mİ?

 

CHP’li Meclis üyesini darp etme suçlaması ile de Türkiye’nin gündemine gelen ADEM Ejder’in MHP’den AK Partiye geçiş nedenini de sorgulayan Muzaffer Övün; “MHP’den seçilen Eceabat Belediye Başkanı, iktidarın gücünden yararlanarak Eceabat’a büyük hizmetler getireceğini beyan ederek AKP’ye geçmiş, ancak hiçbir devlet yatırımını Eceabat’a getirememiştir. AKP’ye geçişinin esas nedeni hizmet midir, yoksa hakkında açılmış sayısız davadan kurtulmak için destek aramak mıdır? Yargı kararlarının uygulanmasını ötelemek gibi bir çaba içinde midir” sorularını yöneltti.

 

“BELEDİYE KAYNAKLARINI KULLANARAK HANGİ HİZMETİ YAPMIŞTIR?”

 

Adem Ejder’e bir dizi sorularda yönelten Muzaffer Övün; sorularıyla Eceabat Belediyesinin zarar uğratıldığına dair çeşitli iddiaları gündeme getirdi. Övün; “Eceabat Belediye Başkanı, Eceabat Belediyesi’nin kaynaklarını nasıl kullandığını da açıklamalıdır. Eceabat halkının parasını nasıl kullanmaktadır? Eceabat Belediyesi, kendi kaynaklarını kullanarak, gözle görülür ne gibi bir hizmet yapmıştır?  Eceabat Belediyesi Sosyal Tesislerinde, Şahinbey Belediyesi’nin geziye getirdiği misafirlere yemek verilmektedir. Herhangi bir kira bedeli alınmadığı gibi, belediyemizin 6(altı) çalışanı da bedava hizmet vermiş olmuyor mu?  Bu personelin belediye alınma nedeni, Eceabat halkına hizmet etmek değil midir? Şahinbey Belediyesi, yemek hizmetini neden Eceabat Esnafından almamaktadır? Eceabat Belediyesinin kamyonları, kepçesi Şahinbey Belediyesi ve Esenyurt Belediyesi’nin müteahhitlerinin hizmetinde kaç sefer bedava malzeme çekmiş, kaç saat bedava çalışmıştır?  Araç takip sistemi(Arvento) sonuçlarını kamuoyu ile paylaşmalıdır” dedi.

 

ADEM EJDER’İN EŞİNE GESTAŞ HANGİ SIFATLA BEDAVA GEÇİŞ KARTI VERDİ?

 

Muzaffer Övün Belediye Başkanı Adem Ejder’in belediye meclis kararı olmasına rağmen GESTAŞ ile belediye arasında imzalanan kira sözleşmesinin düşük bedelli olduğuna dikkat çekerek; Adem Ejder’in eşinin de GESTAŞ’tan ücretsiz geçiş sahibi olduğunu iddia etti; “Belediye Meclisinin oy birliği ile (Gestaş firmasıyla yapılacak kira sözleşmesi, Gelibolu ve Lapseki Belediyelerinin sözleşme oranlarının altında olamaz) kararı almasına rağmen, Eceabat Belediye başkanı GESTAŞ ile yaptığı sözleşmede, neden Gelibolu ve Lapseki belediyelerinin sözleşme oranlarının altında bir fiyata imza atmıştır? GESTAŞ firması Eceabat Belediye Başkanının eşine bedava geçiş kartını hangi sıfatla vermiş ve hangi sıfatla kullanmaktadır?”

 

“AKP’Lİ BELEDİYELER DURUKEN; NEDEN CHP’Lİ BELEDİYELERDEN MEDET UMUYOR”

 

Muzaffer Övün açıklamalarının devamında MHP’den AK Partiye geçen Adem Ejder’in AK Partili Belediyeler dururken neden CHP’li Belediyelerden medet umduğunu hem Adem Ejder’e hem de AK Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız’a şu ifadelerle sordu; “Eceabat Belediye Başkanı belediye çalışanlarını CHP’lilerle selamlaştığı için işten çıkarırken, CHP’li Büyükçekmece ve CHP’li Uzunköprü Belediye Başkanlarıyla fotoğraf çektirerek bunu Eceabat Belediyesi’nin resmi hesabında kullanmasının nedeni nedir? AKP’li bir belediye başkanı neden CHP’li belediye başkanlarından medet ummaktadır. AKP Çanakkale İl Başkanlığı bu konuda neden sessiz kalmaktadır?”

 

“BİZE ÇAMUR ATARAK SEÇİM KAZANACAĞINI DÜŞÜNEREK BÜYÜK YANILGI İÇİNDE”

 

CHP Eceabat İlçe Başkanı Muzaffer Övün sözlerini şöyle tamamladı; “Eceabat Belediye başkanı seçimler yaklaştıkça, CHP’lileri karalayarak prim yapmaya çalışmaktadır. CHP Eceabat İlçe Başkanlığı ve Belediye Meclis üyeleri, Eceabat halkının menfaatleri için çalışmaktadır. Eceabat Belediye başkanı,  bizlere çamur atarak seçim kazanacağını düşünerek büyük bir yanılgı içindedir. Kişi ve kurumlarla uğraşmayı bırakarak, başkanlığının bitmesine az bir zaman kala yaptığı işlerle ortaya çıkmaya çalışmalıdır.”

 
Bu haber 7705 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI