Bugun...
Bizi izleyin:Ablanın "Siyaseti" Eniştenin "Ticareti"

Tarih: 02-09-2019 06:22:05 Güncelleme: 23-09-2019 08:31:05 + -


Çevreci Eylemlerin Tuvaleti, TBMM'de Siyanürlü Altın Madenlerini savunan Ak Partili Milletvekili Jülide İskenderoğlu'nun eşinden....


Ablanın

Kirazlı Balaban Mevkiinde Kanadalı Şirket Alamos Gold’un yürüttüğü altın madeni çalışmalarını TBMM’de yaptığı konuşmada destekleyen AKP Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu’nun, reklam-promosyon-organizasyon işi yapan eşi Yücel İskenderoğlu’nun bölgede çevrecilerin yaptığı eyleme günlük 1470 TL bedelle seyyar tuvalet kiraladığı ortaya çıktı.

 

AKP Çanakkale Teşkilatı’nda ‘abla, güler yüzlü vekil’ olarak adlandırılan Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu’nun ticaretle uğraşan eşinin Kirazlı Balaban mevkiinde devam altıncı şirketi protesto etmek için sürdürülen Su ve Vicdan Nöbeti  eylemine seyyar tuvalet kiraladığı belirlendi. AKP Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu’nun TBMM ve Eceabat ilçesinde muhtarlara hitaben yaptığı konuşmada bölgedeki madencilik faaliyetlerini savunması ve çevresel örnek olarak Güzelyalı’da kanalizasyonun denize aktığı iddiasını gündeme getirmişti. Bu karşın reklam-promosyon-organizasyon işi yapan eşi Yücel İskenderoğlu’nun günlük 1470 TL bedelle Çanakkale Kent Konseyi’ne 15 gün süren seyyar tuvalet kiralaması dikkat çekti. Tuvaletlerin kiralanmasının bir ticaret olduğunu belirten Milletvekili eşi Yücel İskenderoğlu " ben 10 yıldır Çanakkale Belediyesi ve Kent konseyine hizmet veriyorum. Yapmayayım mı? Faturamı kesiyorum. Vergi veriyorum" diyerek. Kazdağlarındaki siyanür ile altın madenciliği konusundaki fikrini sorduğumuz Yücel İskenderoğlu "Yorumsuz" cevabını verdi. 

TBMM’DE MADENİ SAVUNUP KANALİZASYON ÖRNEĞİ VERMİŞTİ

Yönetmelik ve kanunlara göre Çanakkale'de altın madenciliği yapıldığını yine aynı şekilde termik Santral ruhsatı verildiğini söyleyen AKP Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu; "Bugün, Çanakkale'nin çevre sorunlarını konuşacaksak sonuna kadar sözde değil eylemde çevreci olmayı savunmamızın samimiyet olduğunu unutmadan, öncelikle Çanakkale merkezde, 10 kilometre ilerisinde, çocuklarımızın denize girdiği Güzelyalı mevkisinde ne yazıktır ki lağım suyunun Çanakkale'de denize döküldüğünü unutmamak gerekir. Biz, öncelikle 2 AK Parti Çanakkale Milletvekili olarak, değerli Çanakkale vekilimize de şunun sözünü verebiliriz: Çanakkale'nin denizinden toprağına, bir tane ağacına kadar… Bizler evlatlarımızı Çanakkale'de yetiştiriyoruz, Çanakkale çocuğu olmakla övünüyoruz, bizler buraya sahibiz ve eğer Çanakkale'nin toprağına zarar gelecek en ufak bir şey varsa biz burada, her zaman mücadeleye hazırız" dedi.

ECEABAT KONUŞMASI OLAY OLMUŞTU

Eceabat ilçesinde muhtarlara seslenen ve her şeyin kontrol altında olduğunu anlatan AKP Çanakkale Milletvekili Jülide  İskenderoğlu, “Kesen hiçbir firma değil, kesen bizim devletimiz, kesen orman bölge müdürlüğümüz. Hiçbir şey kontrol dışında gerçekleşmiyor. Bugün kağıdı kullanıyorsak, ahşap masada yemeğimizi yiyorsak aslında bunlarda bu kesilen ağaçlardan yapılan ürünler. Çanakkale’nin her ağacı bizim için kıymetli. Kesilen ağaçların yerine 3 milyon ağaç dikiyoruz kesinleri söylerken kimse dikilenleri söylemiyor” demişti. AKP Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu'nun bu açıklamalarının sosyal medyada hızla yayılması üzerine tepkiler de gecikmedi. Vatandaşlar, İskenderoğlu'nun bu konuşmasını kınadıklarını belirtti.
Bu haber 16109 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI