Bugun...
Bizi izleyin:6.Çanakkale Bienali Kapılarını Sanatseverlere Açtı

Tarih: 29-09-2018 14:20:11 Güncelleme: 29-09-2018 14:26:11 + -


Bu yıl 6.kez düzenlenen Çanakkale Bienali’ne 37 uluslar arası sanatçının yanı sıra yerel ve ulusal sanatçılarda eseleri ile katılım gösteriyor. CABİNİN tarafından düzenlenen ve Troia’dan ilham alan “Geçmişten Önce – Gelecekten Sonra” başlıklı sanat buluşması 29 Eylül – 11 Kasım 2018 tarihleri arasında sanatseverler ile buluşuyor.


6.Çanakkale Bienali Kapılarını Sanatseverlere Açtı

6.Çanakkale Bienali’nin bu yılki teması 2018 Troya Yılına atfen “Geçmişten Geleceğe – Gelecekten Sonra” başlığı ile bienal inisiyatifi CABİNİN tarafından düzenleniyor. Açılışı gerçekleştirilen 6.Çanakkale Bienali, 29 Eylül – 11 Kasım 2018 tarihleri arasında 37 farklı ülkeden Uluslar arası sanatçının yanı sıra Ulusal ve Yerel sanatçıların eserlerine de ev sahipliği yapıyor. Çanakkale’de 7 farklı merkezde düzenlenen sergilerle sanatçıların eserleri sergilenirken; sanatseverler de birbirinden farklı disiplinlerden üretilen sanat eserlerini görme şansı bulacaklar.

ULUSLARARASI SANATÇILARIN YANI SIRA BİRÇOK ULUSAL VE YERLİ SANATÇI

 

Bienalin açılış konuşmasını yapan Bienal Koordinatörü Seyhan Boztepe; “Öncelikle Binealine katılım gösteren yerli ve yabancı birçok değerli sanatçılara teşekkürlerimi sunuyorum. 6.Çanakkale Bienali’ni bu yıl OPET’in destekleriyle hayata geçiriyoruz.  Ayrıca; ÇOMÜ, Hollanda Konsolosluğu, İtalyan Kültür Merkezi, Goethe Enstitüsü, Fransız Enstitüsü, SAHA Derneği, Kale Grubu, Akol Hotel, Cafe Du Port, Anzac Hotels, Truva Oteli, Wilusa Truizm, Sardalye ve Troia Filarmoni Derneği destekleriyle hayata geçiyor. Bienalin mekan sağlayıcıları ise TC Kültür ve Turizm Bakanlığı Troya Müzesi ve Troia Vakfıdır” dedi.

“EN BÜYÜK TEŞEKKÜR SANATSEVER GENÇLERİMİZE”

 

Çanakkale’nin genç sanatseverlerinin Bienalin gerçekleşmesinde büyük emekleri olduğunu belirten Bienal Koordinatörü Seyhan Boztepe; “En büyük teşekkürü de Çanakkale’de sanat ve kültür alanında çalışan gençlere borçluyuz. Bienali bu sene; bu gençlerin hayata geçirdiği ve kentimize kazandırdığı sanat mekânlarında hayata geçirmeyi tercih ettik. Bu genç ve sivil yapılarını yaratıcı ve üretken gençlerin  bu kentte 15 yılı geçen bir süredir çağdaş sanat alanında üretmiş olduğumuz birikimi devam ettireceğine ve daha da ileriye taşıyacaklarına inanıyorum. Bordo bina, Sanatsever ve Stüdyo Mavinil bienal sergilerine ev sahipliği yapıyor. Fakat Sub, Muse gibi işbirliği yaptığımız ve bize destek olan girişimlere de teşekkür ediyorum ve onlarla önümüzdeki süreçte işbirliklerimiz devam edecek. Buradan bizleri asla yalnız bırakmayan ve desteklerini esirgemeyen Troia Kazı Alanı Başkanı  Prof.Dr. Rüstem Arslan hocamıza da ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.
Bu haber 1184 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI