Bugun...
Bizi izleyin:38 Milyon Liralık Hastanenin Girişini Su Bastı!

Tarih: 06-12-2019 07:06:21 Güncelleme: 06-12-2019 07:46:21 + -


Yapımı sona erdiği günden beri eksiklikleriyle gündeme gelen 38 Milyon Liralık Biga Devlet Hastanesi’nde su taşkını yaşandı.


38 Milyon Liralık Hastanenin Girişini Su Bastı!

Yapımı sona erdiği günden beri eksiklikleriyle gündeme gelen Biga Devlet Hastanesi’nde su taşkını yaşandı. Hastanenin poliklinikler kapısının önünde yağmur nedeniyle oluşan su taşkını vatandaşları mağdur etti. Bölgemizde etkisini gösteren sağanak yağmur nedeniyle devlet hastanesi girişindeki yolu su bastı. Araçlar yükselen su nedeniyle taşkının yaşandığı yolu kullanamazken Kıbrıs Şehitleri Caddesi yönünden hastaneye gelenler geri dönerek acil kapısına yöneldi. Öte yandan Biga Devlet Hastanesi’nin açılışından sonra, bahçede yeniden kanalizasyon ve yağmursuyu çalışması yapılmış ve yollar yeniden düzenlenmişti.


 
“38 MİLYON LİRAYA YAPILAN HASTANENİN ÇÜRÜDÜĞÜNÜ GÖRÜYORUZ”
Geçtiğimiz Ağustos ayında Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan da 38 milyon liraya yapılan Biga Devlet Hastanesi’nin su ve kanalizasyon baskınları nedeniyle yaşadığı sıkıntılarla ilgili sert açıklamalarda bulunmuştu. Hastanenin yapım maliyetinin 38 Milyon TL olduğunu belirten Özgür Ceylan; “Bu hastane için devlet 38 milyon lira harcadı. 38 milyon liralık hastanenin çürüdüğünü görüyoruz. Biga halkı şikâyet ve tepkilerinde son derece haklılar. Konuyla ilgili sanırım Sağlık Bakanlığı ile ilgili yazışma olmuş. Esas sorunun firmanın teslim etmemesi, bakanlığın ise almaması olarak gösteriliyor. Burada ne olursa olsun çok ciddi bir sorun var. Ciddi elektrik kaçağı var; elektrik ile suyun olduğu bir yer zaten tehlikelidir. Burası için bir an önce tedbir alınması gerekiyor. Birinin ölmesini ya da yaralanmasını Allah korusun beklemeden bir şeyler yapılmalıdır. Şu an bu hastanede işler yürüyorsa bu da çalışanların gayreti ve özverisi ile oluyor” demişti.
 
“YAĞMUR SUYU HASTANENİN İÇİNE AKIYOR”
Yağan her yağmurda Acil Servis kapısından Hastanenin içerisine su girdiğini, hastanenin çeşitli bölümlerinde de duvarlardan suyun hastane içine sızdığını tespit ettiklerini belirten Özgür Ceylan; “Sadece sorun su sızması değil; hastaneye giren su zemin katı da komple kaplamış durumda. Bina göz göre göre çürümeye başlamış. Çeşitli kısımlar paslanmış, rutubetten boyası ve kaplamaları dökülmüş durumda. Buradan sızmış sular zaten bakteride üretiyor, burada tedavi olmaya gelen insanların sağlıkları daha da tehlikeye giriyor” açıklamasında bulunmuştu.
Kaynak: http://www.medyalokum.com

Bu haber 8269 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER İLÇELERDEN Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI