www.ibrshop.com
Bugun...
Bizi izleyin:27 Ekim'den 11 Kasım'a.. Virüs Her Köşe Başında..

Tarih: 13-11-2020 06:48:16 Güncelleme: 13-11-2020 07:19:16 + -


Çanakkale'de virüs salgını 15 gün içerisinde korkunç seviyelere ulaştı. Virüs il merkezinde neredeyse 3 kat artarken kimi ilçelerde 5 katına kadar artış görülüyor.


27 Ekim'den 11 Kasım'a.. Virüs Her Köşe Başında..

11 Mart 2020 tarihinden bu yana salgına karşı başarılı sınav veren Çanakkale, maalesef yeni normalleşme ile birlikte hızla artış kaydetti. Aylarca virüs salgınına karşı başarılı sınav veren Çanakkale maalesef son 2 ay içerisinde vatandaşların tedbirleri gevşetmesi, salgını umursamaması, ekonomik kaygılar, belediyelerin salgının başında verdiği yoğun mücadeleyi gevşetmeleri, kentin yöneticilerinin gerekli önlemleri almaması sonucunda Çanakkale'de bugün Çanakkale Tabipler Odasının açıklamasında göre her gün 120 yeni vaka tespit ediliyor. Eğitim ve öğretime açılan il merkezinde ve ilçelerde bulunan bazı okullarda öğretmen ve öğrencilerin testlerinin pozitif çıktığı biliniyor.

 

27 EKİMDEM 11 KASIM'A.. VİRÜS HER KÖŞE BAŞINDA!

27 Kasım 2020 tarihinde Çanakkale’de Evde Hayat Var uygulamasında Çanakkale ve ilçelerdeki durumu haberleştirmiş, durumun ciddiyetine dikkat çekmiştik. Aradan geçen 15 gün sonunda ise Çanakkale il merkezi adeta kırmızıya döndü. Barbaros, Kemalpaşa, İsmetpaşa ve Esenler mahallesinde virüsün adeta patlama yaptığı görülüyor.

 

17 Ekim 2020 tarihinde ise sadece Esenler Mahallesinde bazı sokaklarda ölümcül vaka olduğu görülürken; virüsün aradan geçen 15 günde Çanakkale il merkezinin neredeyse tamamında görülüyor olması korkutucu bir gelişme!

LAPSEKİ VE GELİBOLU PATLAMA YAPTI

Çanakkale Boğazının her iki yanındaki ilçeler olan Lâpseki ve Gelibolu’da da vaka artışı adeta patlama yaptı. 15 gün önce Lapseki’de ölümcül derecede vak sayısı ilçenin belli bölgelerindeydi. Gelibolu da da aynı şekilde ciddi oranda artış olduğu gözlemleniyor. Neredeyse Lapseki’de salgın üç katına çıkarken Gelibolu’da da iki katı oranında artış gözlemleniyor.

BİGA TEHLİKELİ SEVİYEYİ KORUYOR

Nüfus olarak Çanakkale il merkezinden sonra en yoğun ilçe olan Biga’da virüs salgını aynı seviyeyi koruyor. İlçe merkezinde neredeyse her yer kırmızıya boyanmış durumda. Çan da ise vaka sayısı hızla artmaya devam ediyor. İlçe merkezinde Termik Santrallerden kaynaklı solunum yolu hastalıkları ve kanser vakalarındaki artışın bilinirken; şimdi de ilçe merkezinde Karşıyaka, Atatürk Mahallesi ve Seramik mahallesindeki vakaların arttığı gözlemlendi.

 

YENİCE’DE VİRÜS HIZLA YAYILIYOR!

27 Ekim 2020 tarihinde ilçe merkezinde bir adet ölümcül vaka ile bir tane de virüs tespit edilen hasta olurken; 15 gün sonra ilçe virüs hızla yayıldığı görüldü. İlçede artan hızlı vakalar nedeniyle Bir köyde cami ve kahveler kapatılırken; Belediye Başkanı  ise halk pazarının 2 hafta kurulmayacağını duyurdu.

BAYRAMİÇ, AYVACIK.. EZİNE.. GEYİKLİ’DE ARTIŞ!

27 Ekim 2020 tarihinde Bayramiç ve Ayvacık ile Ezine’de vaka artışı sınırlıydı. Üç ilçede de virüs salgını sadece belli noktalarda ancak hayati derece değildi. 15 gün sonra ise virüs Salgını Bayramiç’te çok az artış gösterirken; Ayvacık’ta da çok az bir artış görüldü. Ezine ilçe merkezinde de durumda ciddi bir değişiklik yaşanmazken; Geyikli beldesinin neredeyse tamamı kırmızıya dönmüş durumda!

ECEABAT VE ADALAR!

27 Ekim 2020 tarihinde Eceabat’ta hiçbir vaka gözlemlenmezken; virüsün Eceabat’a da ulaştığı ilçe merkezinde bazı mahallelerde virüsün yayılmaya başlandığı görüldü. Bozcaada ve Gökçeada’da ise; çok az görülen vakalara yenileri eklense de büyük bir yayılmanın görülmemesi sevinç yarattı.

 

15 GÜN ÖNCEKİ DURUMU GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Bu haber 10728 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
VİDEO GALERİ
YUKARI