www.ibrshop.com
Bugun...
Bizi izleyin:“2020, 2021, 2022.. Deprem Yılları Olacak”

Tarih: 01-11-2020 03:34:50 Güncelleme: 01-11-2020 09:02:50 + -


FOX Ana Haber’e çıkan Profesör Övgün Ahmet Ercan canlı yayında çarpıcı ifadeler kullandı. İzmir depremi hakkında günler öncesinden uyarılarda bulunan Prof. Ercan 2020’den 2020’ye kadar 33 depremin daha meydana geleceğini açıkladı.


“2020, 2021, 2022.. Deprem Yılları Olacak”

Dün Ege Denizi'nde merkez üssü İzmir'in Seferihisar ilçesi açıkları olan 6,9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremde 25 kişi hayatını kaybetti, 831 kişi ise yaralandı. Depremle ilgili günler öncesinde uyarılarda bulunan ve İzmir’e dikkat çeken Prof.Dr. Övgün Ahmet Ercan, İzmir depreminin ardından dün gece FOX Ana Haber bülteninde Selçuk Tepeli’ye önemli açıklamalarda bulundu.

 

“SAROS KÖRFESİNDEKİ DEPREM.. GELİBOLU ADA OLACAK!”

Kuzey Anadolu Fay Hattınında İstanbul ve Tekirdağ’da meydana gelecek depremlerin ardından Saros Körfezinde de büyük bir deprem meydana geleceğini açıklayan Prof.Dr. Övgün Ahmet Ercan; “Kuzey Anadolu kırığı; İstanbul ve Tekirdağ depremlerini yaptıktan sonra Saros'u olasılıkla atkılayacak. Normalde bu kırık Birefti'nin bulunduğu kesimden Saros’ta, Evreşe'nin bulunduğu kesimden Gelibolu yarımadasını kopartacak günün birinde. Gelibolu ada olacak. daha sonra bu Selanik'in Üçparmak adası önünden Atina'ya gidiyor. Şu anda özellikle Bozcaada ile Gökçeada'nın bulunduğu kesimler etkin. Bugünlerde bu depremi beklerken; deprem Atina yada Selanik'te olursa; benim için şaşırtıcı olmaz. Atina'da olabilecek bir deprem bizim bütün Ege kıyılarımızı etkiler” dedi.

 

“YOKSULLUĞU YENMEDİKÇE; DEPREMİN ADI ÖLÜM OLUR”

Depremin yıkıcı etkilerinin birebir ülke ekonomisinden kaynaklandığını açıklayan Profesör Övgün Ahmet Ercan acı sözler söyledi; “Bir ülkede ekonomi ne kadar bozuksa; deprem o kadar öldürücü olur. Deprem ve terör yoksulun sorunudur. Bir ülkede yoksulluğu yenmedikçe; depremlerin adı ölüm olur. İnsanlar istedikleri için kötü ev yapmıyorlar. Çünkü yer analizi yaptırmaları için para ödemek zorundalar, inşaat ve mimari projeler için para ödemeleri gerekiyor. Dolayısıyla bir ülke depremi, deprem sorununu çözmek için o ülkenin ekonomisin düzelmesi gerekir. Yoksulluk ne kadar fazlaysa deprem size o kadar yakındır. Depremde zaten yoksullar ölür; zenginler ölmez. Hiç bir ünlünün, zenginin enkaz altından çıkartıldığını duymadınız, duymayacaksınız. Dolayısıyla ana sorun yok-sul-luk-tur. Eğer Papua Yeni Gine'nin parası bile Türkiye'nin parasından iki kat değerliyse; biz sizinle daha çok deprem programları yaparız.”

 

“2020’YE KADAR DEPREM YILI OLACAK”

Profesör Övgün Ahmet Ercan 2020’den başlayarak 2022’ye kadar 33 deprem daha meydana geleceğine dikkat çekerek; “Ben çok üzüntülüyüm İzmir için. Ama bu ne ilk ne de son deprem olacak. 2022'ye kadar Türkiye'de deprem yılı olacaktır. Ben bu süreçte 33 adet deprem olacağını düşünüyorum. 2020 yılının deprem olacağını 2018'de açıklamıştım, Elazığ depremiyle başladık, bu depremle devam ediyoruz” dedi.HABER VİDEOSU

Bu haber 12828 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
VİDEO GALERİ
YUKARI