Bugun...
Bizi izleyin:2 Bağımsız, 1 CHP, 1 İYİ Partili, 1 SP'li Belediye..

Tarih: 15-01-2020 05:50:51 Güncelleme: 15-01-2020 07:13:51 + -


Yeni partilerin kurulmasıyla birlikte “AKP güç kaybediyor” görüntüsü oluşmasını ve teşkilatlarda moral bozukluğunu önlemek isteyen AKP yönetimi, düğmeye bastığı belediye başkanı transferinde ilk katılımı bugün grup toplantısında yapmayı planlıyor.


2 Bağımsız, 1 CHP, 1 İYİ Partili, 1 SP'li Belediye..

Çanakkale'de düzenlenen bir programda konuşan AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, önümüzdeki günlerde, diğer partilerden 100'e yakın belediye başkanının AKP'ye geçeceğini iddia ederek, "Başlıyoruz, her hafta 5 arkadaşımız, her partiden bir belediye başkanımız tören ile AK Parti´ye katılacak. Yüze yakın farklı belediyeden AK Parti´ye katılım olacak" demişti. Yeni partilerin kurulmasıyla birlikte “AKP güç kaybediyor” görüntüsü oluşmasını ve teşkilatlarda moral bozukluğunu önlemek isteyen AKP yönetimi, düğmeye bastığı belediye başkanı transferinde ilk katılımı bugün grup toplantısında yapmayı planlıyor.

 

2’si bağımsız, 1’i CHP’li, 1’i İyi Parti’li, 1’i SP’li 5 belediye başkanına bugün törenle AKP rozetinin takılması beklenirken, geçiş yapacak belediye başkanı sayısının 100’e ulaşacağı ileri sürülüyor. Cumhuriyet’ten Emine Kaplan’ın haberine göre; yeni parti hazırlıklarına karşı tabanı ve teşkilatları diri tutmak, moral bozukluğunu önlemek ve geçişlere karşı “AKP güç kaybetmiyor, çekim merkezi özelliğini sürdürüyor” görüntüsü oluşturmak için muhalif belediye başkanları ve belediye meclis üyelerini transfere yönelik çalışmalara başlayan AKP yönetimi, Ahmet Davutoğlu’nun Gelecek Partisi’ni kurması, Ali Babacan’ın da bu ay sonunda partisini kurmaya hazırlanması üzerine resmen katılımları başlattı. Bu kapsamda 5 belediye başkanının bugün grup toplantısında törenle AKP’ye geçmesi ve rozetlerinin takılması planlanıyor. AKP yöneticileri, geçişlerin peyderpey süreceğini, grup toplantıları başta olmak üzere il başkanları ve il toplantılarında da törenler düzenebileceğini belirtiyor.

 

AKP’ye geçecek muhalif belediye başkanı sayısının ise 100’e ulaşacağı ileri sürülüyor. Belediye başkanlarının partiye katıldıkça belediye meclis üyelerinden de katılımların olacağı dile getiriliyor. AKP, belediye meclis üyelerinin katılımıyla birçok ilde muhalefetin belediye meclislerindeki çoğunluğu yitirmesi hesabı da yapıyor.

 

‘MHP İLE ANLAŞMA VAR’

Katılımların daha çok İYİ Parti ve CHP’den olacağını belirten AKP yöneticileri, MHP ile bu konuda centilmenlik anlaşmasının olduğu, MHP’li başkanların isteseler bile partiye alınmayacağı belirtiliyor. Parti kulislerinde, “MHP’den bir belediye başkanının geçmesi Cumhur İttifakı’nda sıkıntı yaratabilir. Böyle bir katılım yerine MHP’li belediyelerin desteklenmesi” görüşü dile getiriliyor.

 

İşte AK Parti'ye geçen belediye başkanları:

İYİ Partili Kayseri - İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek

Saadet Partili Osmaniye - Hasanbey ilçesi Belediye Başkanı Selahattin Denizoğlu

CHP’li Osmaniye Düziçi Böcekli Belediye Başkanı Doğan Öztürk

Bağımsız olan Elazığ - Keban ilçesi Belediye Başkanı Fethiye Atlı

Bağımsız olan Erzurum Olur Belediye Başkanı Sıddık Demircan
Kaynak: www.Odatv.com

Bu haber 3628 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI