Bugun...
Bizi izleyin:112 Çalışanlarının Fazla Mesaileri 112 Kadar Acil Ödenmeli

Tarih: 09-10-2018 10:03:11 + -


Türk Sağlık Sen Çanakkale Şube Başkanı Turan Çavdar, Acil Servis personelinin fazla mesai ücretlerinde yaşanan gecikmeleri gündeme getirdi. Hayat kurtarmak için 7/24 hizmet veren 122 Acil Servis hizmetlilerinin fazla mesai ücretlerinin ödenmelerin bir an önce yapılması gerektiğini belirten Çavdar; “Bu kadar özveriyle çalışan ve her görev yerinde çalışarak hizmet veren anlayışın alacaklarının ödenmemesini kabul etmiyoruz” ifadelerini kullandı.


112 Çalışanlarının Fazla Mesaileri 112 Kadar Acil Ödenmeli

Türk Sağlık Sen Çanakkale Şube Başkanı Turan Çavdar, Acil Servis personelinin fazla mesai ücretlerinde yaşanan gecikmeleri gündeme getirdi. Çavdar yaptığı açıklamada; “Bilindiği gibi 112 birimi insan hayatının ilk önceliği olduğu ve vazgeçilemez bir parçası niteliği taşıdığı bir gerçektir. Gece gündüz bayram seyran tatil hafta sonu gözetmek sizin arandığı andan itibaren 90 saniye gibi bir süre içinde olay yerine ulaşmak ve ilk yardım ihtiyacı olan kişilerin yanına ulaşmak için yola çıkmaktadırlar. Olay yerinde başlarına neyin geleceğini veya yolda neyle karşılaşacaklarının hesabını yapmadan hizmet vermekte ve çeşitli saldırılara maruz kalmaktadır. Yaşanan olaylar sıkıntı vericide olsa 112 çalışanlarının çalışma şevkini kırmadan çalışmaya devam etmektedirler” dedi.

 

Fazla mesai ücretlerinin yatırılmadığına dair bilgiler olduğunu belirten Türk Sağlık Sen Çanakkale Şube Başkanı Turan Çavdar, “Her koşulda vatandaşına hizmet veren 112 çalışanlarının fazla çalışma ücretlerinin ödenmediğini duymuş bulunmaktayız. Hiç bir gerekçe 112 çalışanlarının fazla çalışma ücretlerinin ödenmesine engel olmamalıdır. Bu kadar özveriyle çalışan ve her görev yerinde çalışarak hizmet veren anlayışın alacaklarının ödenmemesini kabul etmiyoruz. Geçen ay içerisinde de geçici görev yolluklarının aylardır ödenmediğini kamuoyuna duyurup yetkililerden konuya gerekli hassasiyeti göstermelerini istemiştik. Şimdide 112 çalışanlarının fazla çalışma ücretlerinin ödenmemesine ilişkin yetkililere sesleniyoruz.112 çalışanlarının ödemeleri de onların sağladığı Hızır Acil Hizmeti kadar acil ödenmelidir. Buradan öncelikle Sayın Valimize seslenmek istiyorum. Lütfen gerekli hassasiyeti gösterip ödemelerin ivedilikle ödenmesini sağlamasını talep ediyoruz. Bundan sonraki süreçte de bu tür aksamaların olmaması için gerekli tedbirleri alacağına olan inancımız tamdır. İl Sağlık Müdürünü de sağlık çalışanlarının sorunlarından haberdar olmaya davet ediyoruz. Sağlık Müdürüne bu tür olayları öncelik listesine almasını ödemelerin de acilen yapılması gerektiğini hatırlamak istiyorum” dedi.
Bu haber 1593 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SAĞLIK Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI